Vstupenky online

Cíl pro domácí utkání? Vyhrát je a vrátit se na Vysočinu za stavu 2:2, má jasno kapitán Tomáš Kudělka

Redakce • 04.04.2021

Semifinálová série Vsetína s Jihlavou odstartovala na Vysočině prvními dvěma zápasy. Páteční i sobotní duel přinesly vyrovnaný hokej, vyhrát mohl kdokoliv. Nakonec se v obou případech radovala Dukla. „Je to zkrátka play-off, které je o detailech. Možná to po prvních dvou zápasech mohlo být 2:0 pro nás, ale tímto poměrem vede Jihlava. Bojujeme dál a doma to musíme zvládnout,“ říká odhodlaně před úterním a středečním pokračováním série na Lapači kapitán Valachů Tomáš Kudělka.

Jak se ohlížíte za prvními dvěma semifinálovými duely, které jste odehráli na ledě Jihlavy?
O prvním utkání už toho bylo řečeno dost. Mohli jsme vyhrát my, vyhrála Jihlava. Byly tam nějaké tyčky, sporný samostatný nájezd. Nechci se k tomu už vracet, ale když si vzpomenu i na to, co se dělo ve Vrchlabí, tak je ostuda, že na takových zápasech není video. První utkání jsme si ovšem prohráli vlastními chybami, za stavu 3:1 jsme si to měli pohlídat.

A sobotní pokračování?
Celý zápas byl o jednom gólu. Dukla šla do vedení 2:1, dlouho tento stav platil, až Jihlava na konci přidala třetí trefu do prázdné brány. Bušili jsme, bohužel nám tam nic nespadlo a zbytek jim pochytal gólman. Teď se vracíme domů a určitě nechceme nic jiného, než oba zápasy zvládnout. Vyhrát je a vrátit se na Vysočinu za stavu 2:2. Série bude dlouhá, za dva dny u nás to bude zase něco jiného.

Obě utkání zároveň ukázala, že série je nesmírně vyrovnaná a rozhodují maličkosti…
To je prostě play-off, do semifinále se dostaly čtyři nejlepší týmy. V prvním utkání jsme ztratili nějaké hráče, v tom druhém zase Jihlava. Musíme se s tím poprat, možná si více pomoct přesilovkami. V pátečním zápase jsme měli spoustu příležitostí, hlavně v úvodní třetině. Mohli jsme dát dva tři góly a pak si to pohlídat, což se nestalo. V sobotu jsme měli také početní výhody. Musíme najít cestu, jak dát góly, a vstřelit jich víc, než soupeř.

Bylo něco, čím vás Dukla překvapila?
Za mě ne. Čekal jsem, že to bude urputné, oni jsou taky bojovníci a hrají obětavě. Takto nějak jsme si představovali, že budou hrát. Je to zkrátka play-off, které je o detailech. Možná to po prvních dvou zápasech mohlo být 2:0 pro nás, ale tímto poměrem vede Jihlava. Bojujeme dál a doma to musíme zvládnout.

Jak přepnout v hlavě na dvojici domácích utkání, které vás čekají v úterý a ve středu?
Jedeme domů, v neděli si odpočineme a zregenerujeme. Určitě se podíváme na to, co jsme mohli udělat líp. V pondělí si dáme trénink a v úterý jdeme na ně. Je strašná škoda, že budou oba zápasy bez fanoušků na tribunách. Myslím, že v Jihlavě by lidi přišli taky. Na Lapači by bylo peklo. Věřím, že fanoušci jsou s námi, že jim to vrátíme a po dvou domácích utkáních se budeme do Jihlavy vracet za stavu 2:2.

Klub pro semifinálovou sérii připravil virtuální vstupné (více zde), fanoušci během třech dní klub tímto způsobem podpořili více než 160 tisíci. Co na to říkáte?
Jenom to ukazuje, jak lidé na Valašsku hokej milují. Klobouk dolů před nimi. Věřím, že další fanoušci se připojí a my jim k tomu dáme důvod.

banner pod článkem