Čtvrtfinále se stěhuje do Pelhřimova, vybojuje Vsetín postup?

Jan Tajzler • 11.03.2023

Čtvrtfinálové série play-off Chance ligy se připravují na odvetné zápasy. Vsetínský tým už v sobotu odcestoval do Pelhřimova, kde se bude pokoušet v neděli vybojovat postup do semifinále. Jihlava bude ve svém pelhřimovském azylu odvracet konec sezony. Třetí čtvrtfinálový duel je na programu v neděli od 16:30, případný čtvrtý duel se odehraje v pondělí znovu v Pelhřimově.

Dukla odvrací konec sezony

Jihlava na Lapači dokázala znovu favorizovaný Vsetín potrápit, ale tentokrát neoslavila ani jedno vítězství. Hráči Dukly ukázali charakter v prvním utkání čtvrtfinálové série, kdy se dokázali vrátit do zápasu ve třetí třetině a stáhli vsetínské vedení 3:1 na 3:3. Dukla v tomto utkání navíc zvládla ubránit přesilové hry Vsetína, v prodloužení dokonce dvě početní výhody Valachů, ale do samostatných nájezdů utkání nakonec nedospělo a Jihlava dramatický duel ztratila v prodloužení.

O den později se Jihlavané postavili k odvetě. Proti Vsetínu si tvořili územní převahu, avšak jejich efektivita v zakončení byla nízká. Když už se Jihlavě podařilo vyrovnat v přesilové hře 5 na 3, dokázal vsetínský tým podobně jako v prvním utkání velmi rychle zareagovat a vzal si náskok zpět. V sérii se zatím střelecky daří Tomáši Harkabusovi, který se prosadil v obou duelech.

Vsetínskou defenzívu dokáže potrápit formace Patrika Miškáře, počínání jeho i jeho spoluhráčů <b>Tomáše Havránka</b> s <b>Otakarem Šikem</b> na křídlech jde na ledě znát.

Formu na vyřazovací část sezony naladil jihlavský obránce Daniel Kolář, který už má na svém kontu 5 kanadských bodů za 2 branky a 3 asistence. Opřít se jihlavský tým může také o svého brankáře Adama Berana, jehož úspěšnost zákroků v play-off přesahuje hranici 93 procent.

Podaří se Vsetínu sérii ukončit?

Vsetínský tým odcestoval do Pelhřimova s vedením v sérii 2:0. Valaši si jsou velmi dobře vědomi faktu, že poslední krok bývá nejtěžší. Navíc soupeř z Jihlavy rozhodně nepůsobil ani v jednom utkání na Lapači odevzdaným dojmem. Naopak se dá očekávat, že v neděli budeme v Pelhřimově sledovat další vyrovnané utkání, ve kterém o úspěchu rozhodnou detaily.

Tým Vsetína zatím trápí přesilové hry. Valaši v sérii odehráli osm početních výhod, ale neprosadili se ani jednou. Naopak mezi velká pozitiva se řadí výkon druhé vsetínské formace vedenou Pavlem Klhůfkem, dohromady její všichni tři členové zaznamenali šest kanadských bodů, spolupráce s Miroslavem Holcem a Romanem Půčkem tak zatím vsetínské hře svědčí. Z obránců se pak daří Šimonu Jenáčkovi, který byl u rozhodujícího momentu v prodloužení prvního utkání, když po střele Klhůfka dopravil puk za záda brankáře Berana.

Vsetínu se letos v Pelhřimově podařilo jednou zvítězit, stalo se tak v závěru loňského kalendářního roku, kdy Valaši zvítězili 3:1. Pokud se jim podaří podobný úspěch zopakovat i v neděli, budou slavit postup do semifinále play-off, v opačném případě se uskuteční v pondělí čtvrtý duel, ten třetí odstartuje na pelhřimovském zimním stadionu v 16:30.

Sestavy v posledním utkání:

Jihlava: Beran – Kolář, Haman, Bilčík, Kočí, Vala, Dundáček, A. Dvořák – Harkabus, Skořepa, Karabáček – Havránek, Miškář, Šik – Meluzin, Pořízek, Chlubna – Cachnín, Křehlík, Brož.

Vsetín: Žukov – Kajínek, Říha, Smetana, Ondračka, Jenáček, Němec, Česánek – Jonák, Bērziņš, Rob – Holec, Klhůfek, Půček – Sihvonen, Přikryl, Bláha – Hořanský, Lichanec, Jenyš.