Další výzva pro Vsetín, ve středu cestuje na půdu Jágrova Kladna

Jan Tajzler • 12.01.2021

Valaši si v pondělní dohrávce 2. kola na ledě Vrchlabí spravili náladu, když ukořistili plný tříbodový zisk. Ve středu čeká Srdínkovy svěřence další výzva, tentokrát zamíří na půdu kladenských Rytířů, kteří letos mají jen ty nejvyšší ambice. Bude to bitva o další důležité body v nabité tabulce Chance ligy. Dost možná poprvé v historii si proti Vsetínu zahraje i legendární Jaromír Jágr, jenž nyní pravidelně nastupuje za svůj klub. Souboj tradičních klubů Kladna a Vsetína startuje ve středu od 18:00 na kladenském ČEZ stadionu.

Kladno získalo nové sponzory a touží po postupu

Od posledního střetnutí mezi Vsetínem a Kladnem už nějaký ten pátek uběhl a u Rytířů se událo hned několik změn. Tou nejpodstatnější je zisk generálního partnera, kterým se stala společnost Kaufland. Dalším významný partnerem klubu se stala také společnost DD Real podnikatele Petra Dědka, jenž už vlastní extraligové Pardubice a nyní chce pomoci k návratu mezi elitu také Kladnu. Právě z Pardubic pak kladenskou defenzívu posílil Štěpan Zacharčuk. Do útoku si pak Kladenští stáhli zpět z Vítkovic zkušeného Rostislava Marosze a právě ze Vsetína se do mateřského klubu vrátil také útočník Patrik Machač.

Vsetín platí za jeden střelecky nejaktivnějších celků soutěže stejně tak se dá toto konstatování uplatnit i na jejich středečního soupeře, ale je to právě Kladno, které se dokázalo společně s Vrchlabím srovnat na vrcholu žebříčku efektivity ve střelbě, hned 11,3 procenta kladenských střel skončí gólem. Také v klíčové disciplíně přesilových her není favorit pozadu, Rytíři uzavírají elitní pětici soutěže a totožně si vedou i v ubráněných oslabeních.

Kromě Jaromíra Jágra, který by si ve středu mohl připsat vůbec první start v kariéře proti Vsetínu, je nezpochybnitelnou hvězdou týmu Tomáš Plekanec. Na rozdíl od většiny mužstev je totiž právě Plekanec coby útočník nejvíce vytěžovaným hráčem Rytířů a důvěru splácí příkladně, tým táhne z pozice nejlepšího střelce i nejproduktivnějšího hráče, jeho aktuální bilance činí 9+13. Činí se i další útočníci, právě v ofenzívě má Kladno velkou sílu. Za Plekancem je exchomutovský Nicolas Hlava (8+10), neztrácí se ani zkušený Antonín Melka 7+11, vsetínští fanoušci si určitě z bitev proti Prostějovu dobře pamatují Marka Račuka 5+12 nebo Tomáše Pituleho, který nedávno dokonce na Lapači působil.

O produktivitu Kladna se výhradně starají útočníci, z obrany pak umí tuto činnost podpořit Zachary Frye (5+6), jenž je také nejlepším kladenským hráčem co se týče statistiky +/- bodování. Krom zmíněného Zacharchuka patří mezi kladenské defenzivní opory také Matyáš Zelinger (0+4). Mezi třemi tyčemi zatím dostává více prostoru slovenský brankář Andrej Košarišťan s aktuální úspěšností zákroků nad 90 procent a průměrem inkasovaných branek 2,51. Mírně horší čísla vykazuje jeho dvojka Adam Brízgala, jenž chytal v posledním vzájemném utkání se Vsetínem. Kladno aktuálně drží 4. pozici tabulky s dvoubodovou ztrátou na 1. Jihlavu, před Vsetínem jsou Rytíři o pět bodů a k tomu mají dva zápasy k dobru.

Dokáže Vsetín porazit Rytíře i podruhé v sezoně?

Vsetín si v pondělním kole na ledě Vrchlabí spravil náladu, po dvou porážkách si v novém roce připsal první vítězství a také první body, když v Krkonoších zvítězil 3:2. Valaši začali velmi dobře a po první třetině si vypracovali tříbrankový náskok, prosadil se David Vítek, následně přesilovou hru využil Sebastian Gorčík a před první sirénou se trefil i Roman Půček. Zelenožlutí zvládli ustát také plnohodnotnou přesilovku soupeře 5 na 3, celkově co se týče oslabení si Vsetínští pod vrcholky Krkonoš vylepšili statistiky. Vrchlabí se podařilo utkání v posledních minutách zdramatizovat, Vsacané však zachovali klid a tříbodový export na Valašsko se nakonec přeci jen uskutečnil.

Valaši pojedu do Kladna s cílem vybojovat další cenné body, v tabulce se po výhře ve Vrchlabí nacházejí na 6. pozici, ztráta na elitní čtverku činí pět bodů. Ve Středočeském kraji však na Srdínkovi svěřence nečeká nic jednoduchého, Rytíři v domácím prostředí padli pouze jednou, když nestačili pražské Slavii 2:4. Klíčem k úspěchu na ledě favorita bude snaha o zlepšení efektivity v zakončení a disciplíně.

Vzájemná utkání v sezoně 2020/2021

3. kolo 19.9.2020 Vsetín – Kladno 4:3pp

Souboje Vsetína s Kladnem pravidelně nabízí hodně branek, nejinak tomu bylo i v první měření sil, které se ještě v letních teplotách a před zraky fanoušků hrálo na Lapači. Rytíři po většinu zápasu tahali za delší konec provazu, ale Vsetínští se dokázali vždy dotáhnout a za stavu 3:3 dospělo utkání do prodloužení, kde o bonusovém bodu pro Valachy rozhodl obránce Michal Hryciow. Oba celky se však od tohoto střetnutí mírně změnily, jak bude probíhat odveta ve středních Čechách?

Sestavy v posledním kole:

Vsetín: Málek - Smetana, Jenáček, Hryciow, Bartko, Ondračka, Štach, Jenáček – Březina, Pechanec, Gorčík – Klímek, Kucharczyk, Půček – A. Zeman, R. Vlach, L. Bednář – Hořanský, Šilhavý, Vítek.

Kladno: Brízgala - Frye, Mikliš, Sorokin, Zacharčuk, Zelingr, Kehar, Štochl - Kubík, Plekanec, Jelínek - Bílek, Marosz, Guman - Jágr, Machač, Filip - Hajný, Pitule, Hlava.