David Gába: Měli bychom držet za jeden provaz, ať můžeme zase hrát hokej

Redakce • 27.10.2020

Druhým týdnem se hokejisté VHK ROBE Vsetín připravují na další průběh Chance ligy. Prozatím ve venkovních podmínkách. „Je to hodně o kondici. Děláme člunkové běhy, různá posilování vlastní vahou. Hrajeme i hry jako fotbal nebo basketbal. Je to taková klasická letní příprava,“ usmívá se brankář David Gába. Stejně jako celý klub, i rodák z Písku věří, že bude moci brzy znovu vyjet na led.

Jak prožíváte aktuální období?
Je to nepříjemné, asi jako pro každého v republice. Nikdo nevíme, co bude za hodinu nebo zítra. Jsou určité okolnosti, se kterými se musíme sžít. Jsme na to malí páni, nic s tím neuděláme. Tím pádem se to snažíme pouštět z hlavy, protože to neovlivníme. Chceme se alespoň připravit způsobem, jakým momentálně můžeme. Buďme rádi za to, že si můžeme jít ven zatrénovat.

K čemu byste tuto situaci přirovnal?
Je to jako kdybych byl dlouhodobě zraněný a nemohl hrát. Akorát s tím rozdílem, že jsme nyní všichni zdraví a hrát můžeme. Se spoluhráči samozřejmě vnímáme, co se ve světě děje. Všechny nás to samozřejmě mrzí. Proto bychom měli držet za jeden provaz, abychom z této situace byli brzy venku a mohli zase hrát hokej.

Co vám dělá radost ve dnech bez hokeje?
Malá dcera, ta mi samozřejmě dělá radost až až. O to víc mám nyní čas na rodinu. Jsou tady se mnou, jsme spolu doma. Snažím se co nejvíc věnovat manželce a dceři.

Jak se po vynucené pauze vracíte do kondice?
Je to jako letní příprava, kterou moc v lásce nemám. Je to ta nejmíň oblíbená věc na hokeji. Jsem ale rád, že můžu být s klukama venku. Když jsme se po pauze poprvé sešli, šlo vidět, že jsme se na sebe těšili. A že nám kolektiv a trénování chybělo.

Čemu se venku věnujete?
Tomu, co podmínky dovolí. Je to hodně o kondici. Děláme člunkové běhy, různá posilování vlastní vahou. Hrajeme i hry jako fotbal nebo basketbal. Je to taková klasická letní příprava. Herní prvky jsou samozřejmě vždycky příjemnější, chceme vyhrávat, je to vyhecované. Je potřeba to všechno podstoupit, abychom byli připraveni na chvíli, kdy se hokej znovu rozjede.

Mají gólmani nějaký speciální režim?
Jsme od zbytku týmu oddělení, stejně jako v létě. Společně s trenérem brankářů Romanem Peschoutem si jedeme to svoje. Maximálně když se hraje nějaká hra, snažíme se ho přemluvit, aby nás tam pustil, abychom uměli i kopnout do míče. Venku je to někdy složitější s počasím, ale jinak se tam dá nahradit spousta věcí z posilovny.

Vyhlížíte moment, kdy se budete moci vrátit na led?
Samozřejmě, ale média jsou tématem koronaviru momentálně zahlcená. Člověk se v tom kolikrát ani moc nevyzná. Popravdě nevím, čemu mám dávat větší váhu jednou je to tak, podruhé jinak. Už bychom samozřejmě všichni chtěli hrát a dělat to, co nás baví.

Jak to vypadá s novým postřikem vaší helmy?
Maska je zatím ve výrobě. Bude s motivy vsetínského hokeje. Vzadu mám už řadu let stejné věci. Tedy erb města Vsetína, moji oblíbenou limonádu a čtyřlístek s iniciály manželky a dcery.