Derby je tu! V sobotu se Vsetín postaví na Lapači rivalovi z Přerova

Jan Tajzler • 15.01.2021

V sobotu pro Vsetín přichází další příležitost získat potřebné body do nabité tabulky. A rovnou bude mít náboj derby proti Přerovu. Pokud Valaši chtějí udržet kontakt s elitní čtverkou, potřebovali by Zubry porazit, v opačném případě se ztráta logicky zvýší. Právě Hanáci představují velkého konkurenta v boji o čtverku. Vsetínští jim mají co vracet, v předchozím utkání v Přerově žlutomodrým těsně podlehli. Jak to dopadne v odvetě na Valašsku? Moravské derby startuje na Lapači v sobotu od 17:00.

Přerov si chce spravit chuť z Kolína

Zubři se na startu nového roku stali jednou z obětí při vítězné jízdě nováčka z Vrchlabí, když pod vrcholky Krkonoš podlehli 2:5. Pak si však dokázali v domácím prostředí spravit náladu. Favorizované Kladno zlomili v samostatných nájezdech 4:3, ale přišli o brankáře Lukáše Klimeše, jenž utkání nedochytal a tentokrát nebude k dispozici ani v sobotním utkání na Lapači. Po Kladnu pak Přerov zvítězil i v hanáckém derby nad Prostějovem 4:2. Slibně měl tým z Hané nakročeno k vítězství i na půdě dalšího nováčka z Kolína, zde ještě v 58. minutě vedl 2:1, ale v závěru přišel kolaps a kozlové si doma ponechali všechny body. Momentálně se Přerov nachází na 5. místě se ziskem 36 bodů a šestibodovým náskokem na 8. Vsetín.

Přerov nemá Valachy čím překvapit, stejně jako v předešlých sezonách táhne tým Roman Pšurný (7+10). Nejlepším střelcem je exvsetínský Vlastimil Dostálek, momentálně má na svém kontě 10 zářezů a 5 asistencí. Dvorním nahrávačem týmu je Darek Hejcman (1+12). Defenzíva Přerova stojí na produktivním Josefu Hrabalovi, ten také prostředí Lapače velmi dobře zná, Zubrům pomáhá i s ofenzívou, což mu nikdy nebylo cizí, bilance 4+10 budiž jasným důkazem. Přerov také díky spolupráci s Brnem nasazuje i mladé nadějné komeťáky, proti Kladnu třeba nastoupil Jan Mlčák a jedno utkání stihl odehrát za mateřský klub i Stanislav Svozil.

Jako vždy, i letos se Přerov mohl po většinu základní části opřít o kvalitního brankáře. Lukáš Klimeš už většinu sezony působil na plný úvazek v extraligové Kometě, ovšem jak jsme zmínili, zranil se právě v dresu Přerova minulý týden v souboji s Kladnem. Před Klimešem střežil zubří klec Ondřej Kacetl, toho si však vytáhl extraligový gigant z Třince. Branku Přerova hájí další brněnský mladík Martin Holík, v Kolíně už byl mezi třemi tyčemi Daniel Dvořák, jen chytal také poslední duel se Vsetínem. Další přerovskou devízou jsou přesilové hry, v této disciplíně patří Přerov mezi pět nejlepších mužstev soutěže.

Stane se Lapač opět nedobytnou tvrzí?

Můj dům, můj hrad, platilo ještě na začátku prosince o vsetínském Lapači. Před vánočními svátky však vsetínský stadion vyloupila Jihlava a po novém roce dokonce i nováček z Vrchlabí. Cílem Valachů bude v sobotu odčinit zatím nepříliš povedený vstup do nového roku, který stál Vsacany umístění v nejlepší čtveřici, ta je momentálně vzdálena 7 bodů. Vsetín měl slibně nakročeno na Kladně, kde v polovině utkání držel nadějný jednobrankový náskok, zkušený soupeř však skóre otočil a nakonec si ponechal všechny body. Pozitivem byl bodový přínos Vojtěcha Šilhavého (1+1) a také premiérova trefa Lukáše Bednáře ve vsetínském dresu.

Cesta k vítězství nad ne příliš oblíbenými Zubry povede přes efektivitu v zakončení. Lapač byl svědky mnoha duelů s Přerovem, ve kterém Vsetín svého soupeře přestřílel i přehrál, ale co z toho, když se herní převaha neprojevila na konečném skóre. Valaši by se měli rovněž vyvarovat zbytečným vyloučením, přesilové hry Zubrů patří k těm lepším v Chance lize. Souboj Vsetína s Přerovem startuje v sobotu od 17:00, průběh zápasu můžete znovu sledovat na portálu hokejkatv.cz nebo onlajny.com.

Vzájemná utkání v sezoně 2020/2021

4. kolo Přerov – Vsetín 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Zápas na přerovském ledě začal lépe pro domácí. Ti se v průběhu druhé třetiny dostali do dvoubrankového vedení, na které Vsetín reagoval brankou Antonína Pechance. Valaši si tvořili slibné příležitosti ke srovnání, ale Zubři v čele s brankářem Dvořákem srovnání nepřipustili, definitivní rozhodnutí pak do prázdné branky obstaral Filip Král.

Sestavy v posledním kole:

Vsetín: Málek – Smetana, J. Jenáček, Hryciow, Bartko, Ondračka, Štach, Š. Jenáček – Březina, Pechanec, Gorčík – Klímek, Kucharczyk, Půček – A. Zeman, R. Vlach, L. Bednář – Hořanský, Šilhavý, Vítek.

Přerov: Dvořák – Kubeš, Hrabal, Krisl, Zbořil, Dluhoš, Černý, Kučeřík – Dostálek, Pšurný, Doležal – Číp, Hejcman, Štefka – Ryšavý, Süss, M. Svoboda – Dobiáš, Indrák, Macuh

Dnes v 17:30 | Muži
HC Dukla Jihlava