Vstupenky online
PRODEJ VSTUPENEK A PERMANENTEK ZDE! | Počet prodaných permanentek: 1637

Derby klepe na dveře. Přinese Vsetínu štěstí speciální třetí sada dresů?

Václav Trávníček, Jiří Kubják • 30.11.2009

Déle jak rok trvalo, než se soutěžní zápas Vsetína s Valašským Meziříčím vrátil na Lapač. Ve středu o půl šesté se fanoušci obou týmů konečně dočkají pokračování. Vsetínští v derby nastoupí ve speciální třetí sadě dresů, které budou mít po vzoru historických dresů vínově červenou barvu. Na utkání zve fanoušky sázková kancelář Tipsport a pivovar Radegast. Pokladny vsetínského stadionu se otevřou ve středu v 15:15. Přijďte podpořit své hokejisty!

Radegast fandí moravskému hokeji, a proto vás ve spolupráci s VHK Vsetín zve na utkání s Valašským Meziříčím

Připravili jsme pro vás atraktivní doprovodný program. Hlavní cenou v soutěži pro fanoušky je 120 piv nejoblíbenějšího piva na Moravě.

Přijďte na zápas s Valašským Meziříčím ve středu 2. prosince dříve, zasoutěžte si o pěkné ceny věnované Radegastem a při tom se i kvalifikujte do velké soutěže o 120 piv Radegast Premium. Ta proběhne během první přestávky.

Vyhrajte tričko
Jednou z cen, kterou můžete ve středu vyhrát, je zelené tričko Radegast
Vylosovaní fanoušci, kteří se kvalifikovali do této soutěže před začátkem utkání, budou moct předvést své dovednosti i na ledě při střelbě od modré čáry. Nejpřesnější střelec vyhraje 120 piv Radegast Premium. Ve druhé přestávce proběhne soutěž v přesnosti s maxi puky Radegast.

Ve hře je dalších 24 piv Radegast Premium pro vítězný dvoučlenný tým. Soutěžit budou fanoušci, kteří po konci soutěže v první přestávce chytí míček hozený hosteskami do hlediště.

To ale není vše. Vyhrát budete moct i unikátní trička Radegast fandí moravskému hokeji a další dárky. Po skončení utkání navíc bude pro fanoušky připraven doprovodný program s hokejovou tématikou v restauraci u Lva (Dolní Náměstí 308, Vsetín).

Přijďte si užít hokejové odpoledne s Radegastem do Vsetína již od 16:00, kdy začíná doprovodný program a kvalifikace do soutěže o hlavní cenu.

Radegast fandí moravskému hokeji.

Přinese Vsetínu třetí sada dresů štěstí?

Asi každý, kdo se zajímá o hokej, slyšel o vsetínských titulech v devadesátých letech, i o ostudném vyloučení šestinásobného šampióna z extraligy. Opravdoví fanoušci ale dobře vědí, že vsetínský hokej neexistuje jen posledních dvacet let, ale už od roku 1904. Ve Vsetíně si hokejovou tradici hýčkají a důležitá data historie připomínají, jako tomu bylo například loni, kdy Valaši sehráli soutěžní utkání ve slavnostních bílých dresech proti pozdějšímu vítězi soutěže ze Šumperka. Utkání v retrodresech Zbrojovky Vsetín, jak se klub dlouhá léta jmenoval, mělo připomenout 40 let od prvního postupu do II. hokejové ligy. Právě tímto datem se totiž Vsetín odrazil za svými pozdějšími úspěchy.

Letos nechal Valašský hokejový klub vyrobit dresy nové, speciálně pro zvláštní a slavnostní příležitosti. Půjde o tzv. třetí sadu, kterou bude moci používat i do budoucna. „V zámořské NHL jde o docela běžnou záležitost. Tamní kluby mají kromě tradiční světlé a tmavé varianty ještě jednu sadu dresů, takzvanou třetí, kterou používají při zvláštních příležitostech,“ vysvětlil Václav Trávníček ze společnosti eSports.cz, která dresy připravila. „Po úspěchu s loňskými retrodresy jsme se rozhodli vytvořit také naši třetí sadu. Nechceme nikoho napodobovat, ale vzhledem k naší pestré historii máme celou řadu událostí, které si zaslouží připomenout a celou řadu zápasů, které jsou pro nás, byť ve druhé lize, výjimečné. Proč jejich význam nepodtrhnout právě speciálními dresy?“

Dresy tak byly vyrobeny. A jejich barva je temně rudá. „Zbrojovku Vsetín jsme si připomenuli v minulém roce, tentokrát jsme zabrousili ještě více do minulosti. V roce 1904 byl ve Vsetíně založen bruslařský klub, pod kterým byl ‚schován‛ i lední hokej. A právě tuto skutečnost si chceme zápasem v těchto dresech připomenout. Dresy tudíž nejsou bílé či červené zbrojovácké, ale vínově červené, až dohněda. Něco jako dresy Colorada Avalanche v NHL. Záleží na každém, jak odstín bude vnímat,“ prozradil jednatel VHK Stanislav Pavelec.

„Na rozdíl od loňského pátrání po podkladech ke zbrojováckému dresu jsme letos měli pozici mnohem těžší. Z období, které nás zajímalo, už bohužel nelze nalézt očitého pamětníka a veškeré fotografie, kterých je navíc zoufale málo, jsou pouze černobílé. Dá se však předpokládat, že dresy byly temně rudé,“ potvrdil Trávníček.

Přinesou nové dresy vsetínským hokejistům v derby štěstí?

Pavelec: Doufám, že se zápas stane oslavou hokeje

Pro Stanislava Pavelce znamená středeční valašské derby hokejový svátek. „Doufám, že se tento zápas stane oslavou hokeje v našem městě, ale taky v celém našem regionu. Proto jsme i vybrali zápas právě s Valmezem,“ říká jednatel VHK.

Jak vnímáte myšlenku sehrát středeční derby proti Valašskému Meziříčí ve speciální třetí sérii dresů?
Je moc příjemné, že si tímto způsobem dokážeme zavzpomínat a připomenout historická období vsetínského hokeje. Vnímám to jako úctu a poklonu všem, kteří se podíleli na rozvoji jak ledního hokeje, tak vůbec sportu ve Vsetíně obecně.

Dresy jsou červené a barevně tedy odpovídají historickým dresům Vsetína ze 30. – 40. let. Dá se tato akce chápat i tak, vzdáváte hold historii hokeje ve Vsetíně, která má tradici už od roku 1904?
Zbrojovku Vsetín jsme si připomenuli v minulém roce, tentokrát jsme zabrousili ještě více do minulosti. V roce 1904 byl ve Vsetíně založen bruslařský klub, pod kterým byl „schován“ i lední hokej. A právě tuto skutečnost si chceme zápasem v těchto dresech připomenout. Dresy tudíž nejsou červené, zbrojovácké, ale vínově červené, až dohněda. Něco jako dresy Colorada Avalanche. Záleží na každém, jak odstín bude vnímat.

Mohou se fanoušci těšit i na další utkání v těchto dresech?
Proč ne? Uvidíme, jakou budou mít dresy ve středečním utkání odezvu. Zatím jsme o žádném dalším využití nepřemýšleli, ale pokud by se nějaký důvod naskytl, neviděl bych to jako problém.

Příznivce vsetínského hokeje bude určitě zajímat, zda se dají tyto dresy někde získat. Připravujete pro fanoušky například soutěž, v níž by mohli cenný dres vyhrát?
Ano, počítáme s tím, že tři dresy půjdou jako ceny do soutěže.Věřím, že mezi lidmi bude zájem mít ve vlastnictví takovou trofej.

Bude u příležitosti valašského derby probíhat nějaký doprovodný program?
Ano, i s tím počítáme. Jistě víte, že jedním z našich partnerů je pivovar Radegast a ten projevil zájem o doprovodný program během tohoto zápasu. Vyplní nám obě dvě přestávky a má nachystáno více zajímavostí a překvapení. Takže doufám, že se tento zápas stane oslavou hokeje v našem městě, ale taky v celém našem regionu. Proto jsme i vybrali zápas právě s Valmezem a tak už jen zbývá, aby se naši kluci představili v celé kráse a i oni přispěli svým výkonem k tomu, abychom společně vytvořili příjemnou atmosféru a hezký zážitek.

Váš tip: kolik přijde na derby fanoušků?
Já nebudu říkat konkrétní čísla, rád bych, aby jich bylo co nejvíce. Je předpoklad, že tento zápas bude tahákem a tak bych chtěl poprosit všechny, kteří budou chtít na stadion přijít, aby tak učinili s časovým předstihem. Byla by škoda přijít o začátek zápasu jen proto, že budou muset stát ve frontě na lístek.

Středeční utkání? Odveta za říjnový debakl

Valašské Meziříčí přijede do Vsetína v plné zbroji. Trenér Roman Sedlák má k dispozici dobře poskládané mužstvo, kterému vévodí bývalý extraligový útočník Pavel Šebesta. Ten se s Petrem Dvořákem přetahuje o pozici nejproduktivnějšího hráče klubu. Životní sezónu mezi Bobry zažívají Ladislav Lhotský s Janem Matějným a Dalibor Sochorek, na něhož nemají vsetínští fanoušci z minulé sezóny zrovna pěkné vzpomínky, jistě přidá další střípek do mozaiky k tak důležitému zápasu.

Do obrovské formy se v posledních zápasech dostává i Roman Vaněček. Třicetiletý útočník se letos prezentuje skvělou útočnou hrou a pokud by středeční zápas dospěl do samostatných nájezdů, zřejmě by byl zvolen mezi nájezdníky. Právě Vaněček totiž rozhodl penaltou první derby z loňské sezóny.

Jiří Ondráček
Klub na soutoku Rožnovské a Vsetínské Bečvy klesl v tabulce na druhou příčku se 43 body. Poslední dvě utkání se totiž Bobrům nepovedla. Nejprve překvapivě prohráli s posledním celkem tabulky Frýdkem - Místkem, když si z jeho ledu odvezli výprask 8:3 a poté na domácím ledě nestačili rozjetému Přerovu, jenž si z bobří hráze odvezl vítězství 2:3.

Vsetín je po 21 zápasech na 7. místě se ziskem devětadvaceti bodů a vcelku vyrovnaným skórem 63:65. V kádru šestinásobného mistra nejvyšší soutěže je letos hned několik hráčů z extraligového Zlína. V zahajovací sestavě zkušený Petr Mokrejš a hlavně velice produktivní Jiří Ondráček. Tyhle dva křídelní útočníky doplňuje na pozici centra matador Josef Štraub, jenž ve svých třiačtyřiceti letech vede kanadské bodování kubu. Mezi tahouny týmu patří v této sezóně i dobře střílející obránci, mezi které se zcela po právu sluší připomenout Jozefa Šimka.

Rodák ze slovenské Senice působí na ledě vyrovnaným dojmem a díky zvládnutým obranným povinnostem neváhá ani aktivně podpořit útok. Produktivitu ještě více vyzdvihuje nejzkušenější bek Pavel Rajnoha. Hráč s číslem 29 na dresu se letos za Vsetín ukázal ve dvanácti odehraných utkáních a nasbíral 11 bodů.

Jan Matějný
Formu má i dvaadvacetiletý Daniel Vaněk, jenž si po návratu z marodky připisuje téměř bod na zápas. Vsetín si z posledního utkání přivezl dva body z Hodonína, když porazil Drtiče 3:2 v prodloužení.

Od minulého ročníku, kdy se oba soupeři mezi sebou střetávají, hovoří bilance pro tým Bobrů, kteří zatím vždy dokázali Vsetín porazit. První zápas se odehrál ve Vsetíně 28. října 2008 a po vyrovnané partii nakonec rozhodl o výhře 4:5 v samostatných nájezdech valašskomeziříčský Roman Vaněček. Druhý zápas z ledna.2009 skončil 4:2 rovněž pro Bobry. První vzájemný souboj z letošní sezóny připomínal exhibici, ve které vyhráli modrobílí 8:2. Vsetín bude chtít ve středu jistě tuhle porážku soupeři oplatit a tím zároveň snížit nepříznivou bilanci ze vzájemných soubojů.

Utkání bude mít zvláštní příchuť pro celou řadu hráčů, kteří v minulosti oblékali dres soupeře. Na straně Vsetína jsou to Pavel Zavrtálek, Josef Štraub, Jakub Ašer, Daniel Tesařík, Lukáš Plšek a Adam Kurtin, z tábora Valašského Meziříčí pak jde o Luďka Růčku, Daniela Dědka, Dalibora Sochorka, Pavla Šebestu a bratry Vargovy. Na zkoušce před loňskou resp. letošní sezonou pak na Lapači pobyli Jakub Blažek a Tomáš Brunec.

O motivaci máme postaráno, tvrdí před derby Daniel Vaněk

Jedním ze vsetínských hráčů, kteří v posledních zápasech míří do černého, je dvaadvacetiletý útočník Daniel Vaněk, který bude chtít ve středečním derby přidat další úspěšná zásah. „O motivaci máme postaráno - první celek tabulky, derby, domácí prostředí a navíc speciální „historické“ dresy. Uděláme maximum pro to, abychom doma vyhráli,“ říká Vaněk.

Jak se těšíš na derby proti Valašskému Meziříčí?
Na derby se těším hodně, protože to první ve Valmezu jsem letos nehrál kvůli zlomenině zápěstí. Hrajeme navíc doma, kdy nás naši skvělí fanoušci poženou kupředu. Minulý rok přišel na derby plný stadion, takže doufám, že nás fanoušci přijdou podpořit i tentokrát. Že si nenechají takový svátek ujít.

Derby sehrajete ve speciální třetí sadě dresů. Jak se ti líbí? Jak takovéhle akce vnímáš?
Dresy jsou krásné, hlavně to logo na prsou vypadá náramně. Je to vždycky čest v takovýhle dresech hrát a připomenout lidem trošku historii klubu.

Bobry jste doposud v soutěžním utkání neporazili. Zvýší to vaši motivaci na derby?
Ano, ještě se nám to nepodařilo. A to se právě může na našem stadionu zlomit. O motivaci máme postaráno - první celek tabulky, derby, domácí prostředí a navíc speciální „historické“ dresy. Uděláme maximum pro to, abychom doma vyhráli.

V čem spočívá největší nebezpečí středečního soupeře?
Soupeř má hodně kvalitní útok. Už to není jako loni, kdy jim to táhli dva útočníci. Letos má hned pět jejich útočníků na kontě více než dvacet bodů. To je jejich výhoda, že mají sílu rozdělenou na dva útoky. My se na to musíme připravit. Trenéři nám určitě dají taktické pokyny, abychom jejich útočnou sílu co nejvíc eliminovali.

Tvůj tip: kolik přijde na derby fanoušků?
Určitě bychom si přáli, kdyby fanoušků přišlo jako loni na derby, kdy byl plný stadion. Aby nám jako šestý hráč na ledě pomohli k vítězství nad rivalem.

Letošní vzájemné zápasy:

9. kolo, 14. 10. 2009
HC Bobři Valašské Meziříčí – VHK Vsetín 8:2 (2:1, 4:0, 2:1)
Branky: 7. Matějný (P.Dvořák), 12. P.Dvořák (J.Blažek, Růčka), 27. Lhotský (Růčka), 37. Brunec, 38. L.Bokroš (Šebesta), 40. Sochorek (Šebesta, L.Bokroš), 41. Lhotský (P.Dvořák, Vašut), 53. L.Bokroš (Šebesta) - 18. Knebl, 59. Korčák (Matějka, Matula).

Příprava, 14. 8. 2009
VHK Vsetín – HC Bobři Valašské Meziříčí 6:2 (3:0, 2:1, 1:1)
Branky: 3.Ašer (Tesařík, Knebl), 6. Štraub (Korčák), 17. Horák (Mikeš, Sakrajda), 24. Tesařík (Matějka, Matula), 30. Matějka (Pšeja, Matula) 48. Mokrejš (Matějka, Horák) - 27. Varga (Blažek, Matějný), 42. Vnenk (Tomášek, Varga).

Příprava, 11. 8. 2009
HC Bobři Valašské Meziříčí – VHK Vsetín 5:4 (1:2, 1:0, 3:2)
Branky: 8. Hruškovský (Vaněček), 28. Matějný (Hrruškovský), 42. Tomášek (Varga), 54. Šebesta (Sochorek), 56. Varga (Hruškovský) - 6. Ašer (Knebl), 12. Brunec (Ševčík), 47. Plachtovič (Červenka, Vítek), 60. Staša (Knebl).

Sestavy v minulém kole:

Na straně Vsetína visí otazník nad nastoupením zlínských hráčů, kteří by měli být k dispozici pro čtvrteční utkání Beranů v Litvínově. Do derby zcela určitě nezasáhne matador Josef Štraub, jenž si odpyká STOP pro dva vyšší tresty.

Vsetín: Plšek - Horák, Rajnoha, Matula, Zavrtálek, Bořuta, Šimek - Ondráček, Štraub, Mokrejš - Sakrajda, Vaněk, Ševčík - Finsterle, Matějka, Mikeš.

Valašské Meziříčí: Krumpoch - Blažek, Bokroš, Brumec, Dvořák P., Dvořák O., Hruškovský, Matějný, Vnenk, Mlynář, Lhotský, Růčka, Sochorek, Šebesta, Vaněček, Varga D., Varga M., Tatarčík, Vašut, Dědek.

banner pod článkem