Do konce sezóny posílí obranu třinecký Marek Chvátal

Michal Berg • 24.01.2005

V s e t í n - Vsetín stále nevzdává boj o play-off, a to ani v přestupové politice. Musí se sice vyrovnat s návratem Jiřího Hudlera za moře, ale podařilo se mu posílit defenzivní řady. "Ode dneška je u nás na hostování do konce sezóny třinecký obránce Marek Chvátal," uvedl manažer Vsetína Oldřich Štefl. "Nastoupí už v úterním zápase na Slavii. Naopak se do Českých Budějovic vrátil Gýna, nicméně to bylo jasné už při listopadové dohodě s jeho klubem," dodal. Ve čtvrtek jednadvacetiletý Chvátal se před sezónou vrátil do Česka ze zámořské juniorky, ale v posledních zápasech v Třinci příliš příležitostí nedostal.

"Marek neměl v Třinci takové herní využití, proto jsme se teď domluvili na tom, že půjde do Vsetína. Měli o něj ovšem zájem i další extraligové týmy," upřesnil pro hokej.cz hráčův agent Robert Spálenka.

Chvátal se v letošní sezóně objevil v Třinci na ledě v 19 zápasech, poslední kola však pod trenérem Pokovičem spíše proseděl na lavičce. Kromě Ocelářů se letos objevil na čtyři utkání také v prvoligové Opavě.

Marek Chvátal je odchovancem Jihlavy, v letech 2000-2002 hrál za třineckou juniorku. Další dva roky strávil v kanadské juniorské soutěži OHL v týmu Sarnia Sting. Má za sebou také starty v juniorské reprezentaci, v roce 2002 na šampionátu osmnáctiletých a o dva roky později na MS hráčů do 20 let.