Do odvety s Valmezem se Slováčkem a snad i Petrem Hruškou v sestavě

Václav Trávníček • 01.09.2011

Předposlední přípravné utkání před novou sezónou mají na programu hokejisté Vsetína. V pátek v podvečer se střetnou s celkem Valašského Meziříčí, které se bude snažit vrátit zelenožlutým porážku 2:7 z předchozího vzájemného duelu. Do zápasu pravděpodobně nastoupí útočníci Ondřej Slováček, jenž by mohl Valachům pomáhat během sezóny v rámci střídavých startů z Vítkovic, a snad i Petr Hruška, který je po operaci kolena. Úvodní buly bude vhozeno na Lapači v 18:00.

Hokejisté Valašského Meziříčí zatím procházejí přípravou poměrně úspěšně. Až na zaváhání se slovenskými Piešťany (1:2) a výbuchem proti Vsetínu (2:7) se Bobrům podařilo všechna utkání dovést do vítězného konce. V pátek se svěřenci kouče Stuchlíka budou snažit oplatit Vsetínským porážku a překazit jim domácí neporanitelnost v rámci přípravy. K derby tentokrát přistoupí určitě jinak, než minulý týden. „Soupeř na nás vlítl a byl všude o něco dřív. Vyhrával i souboje jeden na jednoho,“ vykládal po zpackaném utkání meziříčský útočník Martin Varga. „Přístup Vsetína k tomuto zápasu byl také jiný, šlo vidět, že chtějí vyhrát. Musíme se z toho poučit,“ dodal.

Přípravné zápasy Valašského Meziříčí:

12.8. Uherské Hradiště - Valmez 2:4
16. 8. Valmez - Nový Jičín 5:3
19. 8. Piešťany (SVK) - Valmez 2:1
23. 8. Valmez - Piešťany (SVK) 4:2
26. 8. Valmez - Vsetín 2:7
30. 8. Valmez - Považská Bystrica (SVK) 5:1
2.9. Vsetín - Valmez
6.9. Nový Jičín - Valmez

Právě Martin Varga bude společně s dalším forvardem Milanem Kopeckým v pátek Bobrům pravděpodobně chybět. Oba se zranili v úterním zápase proti Považské Bystrici, který meziříčskému celku provedl vpravdě medvědí službu. „Soupeř nás neprověřil, tak jak jsme si představovali, navíc máme z tohoto zápasu dva zraněné a ke všemu oba hráči jsou levá křídla. Budeme mít problém, aby se nám uzdravili do soutěže,“ řekl po utkání rozmrzelý kouč Bobrů Jaroslav Stuchlík. „Soupeř hrál houževnatě, dost často si pomáhal nedovolenými zákroky, takže já s tím zápasem nejsem spokojen.“

Vsetínu se v přípravě rovněž daří. Zelenožlutí letos v létě ještě na domácím ledě neprohráli, jediné porážky si přivezli z Uherského Hradiště (8:4), Prostějova (4:3sn) a naposledy v úterý z Přerova. V souboji se Zubry ale Valaši působili sehraným a organizovaným dojmem a tak kouče Viktora Hlobila ani smolná porážka nemrzela. „Utkání bylo hodně kvalitní. Je škoda těch třech gólů, které jsme dostali v závěrečné třetině, protože jinak byl zápas hodně vyrovnaný. Myslím si, že oba týmy dnes předvedly dobrou práci,“ liboval si vsetínský lodivod, který do pátečního derby vyhlíží dva nové hráče. I když nové… Ondřej Slováček i Petr Hruška jsou vsetínští odchovanci. První jmenovaný působí v juniorce Vítkovic, druhý se zotavuje z operace kolena.

Přípravné zápasy Vsetína:

9.8. Vsetín – Přerov 5:4
12. 8. Prostějov – Vsetín 4:3sn
16. 8. Uherské Hradiště - Vsetín 8:4
19. 8. Vsetín – Prostějov 4:3
23. 8. Vsetín - Uherské Hradiště 8:2
26. 8. Valmez – Vsetín 2:7
30. 8. Přerov – Vsetín 5:2
2.9. Vsetín – Valmez
5.9. Vsetín – Brumov-Bylnice

Oba útočníci by měli do utkání s Valmezem nastoupit. O něco pravděpodobnější je však přece jen start Ondřeje Slováčka. Hruška poslední týdny s mužstvem jenom trénoval a zatěžoval koleno postupně. Zatím je na vážkách, zda podstoupit i zápasovou zátěž. „Petr zatím do utkání nezasáhl. Ale na trénincích je vidět, že už má něco odehráno, umí dát gól. Myslím, že bude platný,“ řekl na konto pětadvacetiletého forvarda vsetínský asistent Luboš Jenáček. Předvede se Petr Hruška fanouškům už tento pátek? Potvrdí šestinásobný mistr extraligy domácí neporazitelnost? A nastoupí oba týmy v očekávaných sestavách, nebo se dočkáme překvapení? Odpověď na tyto otázky přinese páteční valašské derby.

Předpokládané sestavy:

Vsetín: Plšek (Hromada) - Spitzer, Tesařík, Farda, Šimek, Hrčka, Mečiar, Zúbek, Hambálek, O. Hruška, Slováček, P. Hruška, Korčák, Vaněk, Vítek, Dědek, Jánský, Kubo, Holík.

Valašské Meziříčí: Vlachynský (Netolička) - Ambruz, Vašut, Matuštík, Dostál, Mikel, Růčka, Balga, Blažek, Martiník, Bokroš, Musil, D.Varga, Mir. Varga, Linduška.