Doufám, že se nám podaří dostat do play-off, líčí deváťák Malý

Hana Skupinová • 01.12.2022

Lukáš Malý je s 20 kanadskými body (10+10) třetím nejproduktivnějším hráčem deváté třídy Vsetína. V letošní sezoně už si připsal také dva starty za dorost a v jedom ze zápasů si připsal asistenci. Co na tuto příležitost říká a jak hodnotí dosavadní průběh sezony?

Lukáši, jak zatím hodnotíte probíhající sezonu 9. třídy?
Řekl bych, že sezona je zatím dobrá. Nyní jsme ve středu tabulky, ale upřímně doufám, že se nám podaří dostat do play-off.

Už jste letos nastoupil i za dorost, pociťujete nějaký rozdíl mezi kategoriemi?
Ano, nastoupil jsem i za dorost a rozdíl tam určitě je. Hra je podstatně rychlejší a soupeře se nezbavíte tak lehce, pořád ho máte za zády.

Co říkáte na příležitost hrát za dorost?
Byla to pro mě čest, hrát za dorost. Mohu říct, že mě to velmi posunulo, mám pocit, že se tam mohu i více ukázat a projevit.

S 9. třídou hrávátev menším počtu hráčů, má to na něco vliv?
Jistě, má to vliv na spoustu věcí. Hlavně jste pořád na ledě, navíc všichni mají možnost hrát přesilovky a oslabení, což nám všem pomáhá se zlepšit.

Jaké podle vás byly zápasy minulého týdne?
Zápas s Jihlavou byl ve velmi rychlém tempu a šance byly na obou stranách, ale štěstí stálo při nás. To se nedá říct o zápase s Vítkovicemi, který sice byl v dobrém nasazení, ale štěstí nám chybělo.

S Jihlavou jste vyhráli už podruhé v sezoně. Byl tento zápas v něčem stejný, nebo naopak jiný?
Určitě byl jiný. Od první minuty zápasu jsme věděli, že můžeme vyhrát. Navíc nás hodně drží náš skvělý brankář Richard Kocyan, víme, že se na něj můžeme spolehnout.

V tomto zápase jste měli hodně gólových šancí, které jste neproměnili. Co se dalo udělat jinak?
Bohužel, to je hokej. Někdy nám štěstí nepřeje a nedokážeme, i přes pěkné šance, dát gól.

S Vítkovicemi jste těsně prohráli, jaké byly emoce po zápase?
Nálada v kabině nebyla nejveselejší. Všichni jsme byli hodně zklamaní, že jsme prohráli, ale i prohry k tomu patří. Na druhou stranu nás potěšilo, že můžeme hrát i s týmem vedoucí tabulku.

Jak jste spokojený se svým i týmovým výkonem v zápasech?
Se svým výkonem v zápasech jsem velmi spokojený, stále na sobě pracuji. Týmu se daří a hrajeme na sto procent , takže i s týmovými výsledky jsem spokojený, všichni se pořád posouváme.

Co si myslíte, že by se dalo vylepšit?
Samozřejmě by se dala zlepšit spousta věcí. Především musíme vylepšit střelbu, ať nepromarníme tolik skvělých šancí, bohužel na to není tolik času, kolik bychom potřebovali, ale pracujeme na tom.

Co očekáváte od zápasů tohoto týden?
Tento týden hrajeme proti Porubě a Třinci. Poruba je poslední, Třinec je druhý, ale v obou případech očekáváme, že vyhrajeme.

Dnes v 18:00 | Muži
Rytíři Kladno