Druhá liga startuje. Valaši přivítají na Lapači nováčka z Frýdku-Místku

Michal Veselý • 12.09.2009

Fanoušci Valašského hokejového klubu se konečně dočkali, startuje druhá liga. Na úvod přivítají Vsetínští na svém ledě Frýdek-Místek, tým, který postoupil do druhé ligy z krajského přeboru. Los byl žlutozeleným příznivě nakloněn, rozhodovat se ale bude na ledě. Změnou pro fanoušky je změna hracího dne i čas utkání. Dlouholetý termín v neděli od „pěti“ nahradila sobota od 18:00. Už první zápas ukáže, zda byla změna dobrou volbou. Zaplní se Lapač?

Valašský hokejový klub začíná svou druhou sezónu – cíle jsou vysoké

Druhý ročník načnou dnešním zápasem hráči Valašského hokejového klubu. Tentokrát už svěřenci kouče Hlobila absolvovali i letní přípravu. Největší novinkou léta bylo podepsání spolupráce s rivalem ze Zlína. Tato dohoda mezi kluby vyvolala spoustu vášní mezi fanoušky, což vyvrcholila zaházením veškerou obuví při vzájemném zápase. „Nastupuji na led a najednou mi kolem ucha letí bota, moc se mi to líbilo,“ chválil recesi fanoušků nejmladší člen Hlobilovy družiny, obránce Peter Trška.

Jinak bylo léto obdobím čekaní na posily. První vlaštovkou se stal útočník Robin Ševčík, který zamířil na Vsetín z Uničova. Lapač ale pro něj nebyl novým prostředím, jeden rok zde působil v juniorském týmu pod koučem Jenáčkem. „Do Vsetína se moc se těším,“ řekl po svém příchodu. Další dobrou zprávou bylo setrvání loňských opor Lukáše Plška a nestárnoucího Josefa Štrauba. Po seóoně došlo i k několika odchodům, vsetínská „dvojčata” Hrňu s Podešvou si stáhl zpět Třinec, kroměřížská dvojka Marek a Gergela ukončila druholigovou kariéru. Další posily na sebe nenechaly dlouho čekat, ze Zlína přišli na výpomoc Mokrejš, Matějka a Matula, který zde působil i v loňské sezóně a na kouče Hlobila udělal velký dojem. Velice dobře do týmu zapadl i útočník Jiří Korčák, který se vrací k hokeji po zranění kolene. Do týmu se vrátil i kanonýr Marek Knebl, který se stal nejlepším střelcem v přípravě a vybojoval si tak místo v sestavě. Poslední letní posilou se střední útočník Petr Sakrajda, který ve Vsetíně působil i za dob extraligy.

Bohužel se ani vsetínským hráčům během přípravy na nový ročník nevyhýbala zranění. Na marodce jsou momentálně tři hokejisté, Daniel Vaněk má zlomené zápěstí, Libor Haschka je po operaci menisku a Michala Černého trápí kotník. Vysoké ambice Valachů by to ale ohrozit v žádném případě nemělo.

Frýdek Místek – nováček o kterém se mnoho neví

Nováček z Frýdku Místku se jeví jako jednoduchý vstup do sezóny, i výsledky v přípravě naznačují, že by Vsetínští měli zvítězit. V přípravě utrpěli svěřenci kouče Špačka ne jeden debakl, od Prostějova dostali hned dvakrát naloženo šest branek, od Zubrů z Přerova inkasovali ještě o jednu branku víc. Cennou výhru v poměru 3:2, kdy porazili Zubry a také výhra na ledě Nového Jičína 4:3 byla jistě povzbuzením do nadcházející sezóny.

Největšími esy jsou bezesporu Ondřej Martiník z Valašského Meziříčí, Libor Gelačák z Poruby a Jindřich Suchý z Opavy. V útoku zůstali i obávaní střelci Martin Zapletal, Václav Merta a Jan Sluštík. Naopak obranu vyztužili Robert Machálek a Marián Bavlšík, kteří vloni hájili barvy Orlové. Z Havířova pak získali obránce Jana Kudláčka a útočníka Marka Poláka.