Druhé domácí utkání je tu! Valaši ve středu vyzvou Porubu

Jan Tajzler • 21.09.2021

Po nedělní výhře nad Kadaní čeká hokejisty VHK ROBE Vsetín další utkání na domácím ledě. Tentokrát vyzvou ve středu na Lapači Porubu, která zatím ve třech odehraných duelech nasbírala osm bodů. Svěřenci trenéra Jiřího Šejby postupně porazili Šumperk (na nájezdy), Kadaň a Jihlavu. Duel dvou tradičních soupeřů startuje ve středu v 17:30 a vstupenky si můžete pořídit zde (klikněte).

Podaří se Ostravanům znovu zvednout laťku?

Tým ostravské Poruby vstoupil do čtvrté prvoligové sezony od postupu v roce 2018 a každý rok se mu daří vylepšovat své celkové umístění. První sezonu sice zakončil na 12. místě, ovšem o rok později už se vlezl do elitní osmičky a na jaře dokráčel k historickému úspěchu, když mu v semifinále vystavil stopku až pozdější vítěz a postupující tým do extraiigy Rytíři Kladno. Pro letošní sezonu vyhlásili v Porubě znovu snahu se posunout, tedy postoupit do finále, a pokud to půjde třeba i do baráže o extraligu. Letos zatím Poruba odehrála tři soutěžní utkání, nejprve v domácím prostředí podlehla překvapivě v samostatných nájezdech Šumperku 2:3. Pak ale přišla povinná výhra v Kadani 3:1 a cenné je i sobotní vítězství nad Jihlavou 4:2.

Poruba je chválena za mimořádnou kvalitu v defenzivních řadách. Už během loňské sezony dokázala z Třebíče přetáhnout Šimona Szathmáriho, ve třech soutěžních zápasech si připsal již dvě asistence. Velkým kaufem by mohl být příchod Jakuba Husy, ten se během loňského ročníku těšil výraznému ice-timu v Kolíně a dotáhl to až na ocenění nejlepšího obránce soutěže, v Porubě si od něj hodně slibují, zatím se prezentoval jednou vstřelenu brankou. Zkušenosti do defenzívy určitě budou dodávat také Patrik Urbanec s Dušanem Žovincem.

Útok Poruby by i letos měl stát na Markusi Korkiaskimu, letos zatím zaznamenal dvě asistence. Velkou nadějí pro Porubu by mohl být jednadvacetiletý Radim Toman, ve třech zápasech zaznamenal tři kanadské body za dvě trefy a jednu asistenci. Více se očekává také od Petra Stloukala, vstup do sezony se mu povedl, do černého už zamířil dvakrát. Nově v Porubě působí Dominik Hrníčko s Tomášem Gumanem a po jednoleté odmlce v Olomouci se vrátil i Tomáš Greš.

Všechny tři duely Poruby zatím odchytal lotyšský matador Ervin Muštukovs, obdržel průměrně 1,91 branky na zápas a úspěšné kryl hned 94,51% střel. Záda mu kryje Adam Brízgala.

Vsetín znovu doma, uspěje i proti Porubě?

Vsetín má za sebou úspěšnou domácí premiéru, když v neděli v rámci dohrávky 1. kola přejel Kadaň 7:3. Dvěma trefami se v zápase blýskl obránce Lubomír Štach, zatím je tak i díky dvěma dalším asistencím nejproduktivnějším mužem vsetínské soupisky. První zářez si připsal další novic v defenzivních řadách Lukáš Buchta, jenž se vrátil do sestavy po delším zranění. Po návratu poprvé skóroval také útočník Luboš Rob.

Po Kadani však na Valašsko míří mnohem kvalitnější soupeř, tedy aspoň co se papírových předpokladů týče. Ostatně to také připustil i po zápase trenér Kadaně Vladimír Růžička, jenž uznal, že cílem Trhačů bude soustředit se na záchranu soutěže. Poruba i Vsetín mají cíle nastavené zcela jinak, oba celky by se rády popraly o nejvyšší pozice a třeba si to i rozdaly v baráži se 14. celkem extraligy. Ovšem nepředbíhejme, zatím jsme před zápasem 4. kola a před první letošní konfrontací Valachů s Ostravany, která je na programu ve středu od 17:30.

Sestavy v posledním kole:

Vsetín: Málek – Ondračka, J. Říha, Smetana, Štach, Š. Jenáček, Hryciow, Buchta – Jonák, M. Indrák, Rob – Berger, R. Vlach, A. Zeman – R. Půček, Kucharczyk, Klímek – Vítek, D. Březina, Majdan.

Poruba: Muštukovs – Szathmáry, Husa, Žovinec, Houdek, Voráček, Kozák, Urbanec – Stloukal, Bitten, Korkiakoski – Guman, Vachovec, Gřeš – Jenyš, Toman, Špaček – Kanko, Hotěk, Brodek.