Extraliga na dosah ruky. Tři týdny, tři soupeři, začíná baráž o ELD

Helena Hegeďová • 22.03.2023

Je to tady. Šest zápasů, které rozhodnou o příští sezoně vsetínského dorostu. Extraliga je na dosah, v cestě stojí Valachům Litvínov, Tábor a Sokolov. Jak vypadá postupový klíč mezi elitu? Dozvíte se v následujícím článku.

Čtyři soupeři vytvoří tabulku a utkají se dvakrát každý s každým. Hracími dny baráže jsou čtvrtek a sobota. Po šesti kolech, tedy třech týdnech, bude rozhodnuto. Týmy, které v tabulce obsadí první dvě místa, získávají právo na účast v Extralize dorostu. Na třetí a čtvrtý celek čeká nižší soutěž.

B1, čt 23.3.2023 Tábor - Vsetín 15:00
B2, so 25.3.2023 Sokolov - Vsetín 18:45
B3, čt 30.3.2023 Vsetín - Litvínov 18:00
B4, so 1.4.2023 Vsetín - Tábor 14:00
B5, čt 6.4.2023 Vsetín - Sokolov 18:00
B6, so 8.4.2023 Litvínov - Vsetín

Vsetínští stráví první týden na cestách. Na úvod je čeká extraligový zástupce z Tábora, poté se vydají do Sokolova. Druhý týden bude naopak ve znamení domácích zápasů. Ve čtvrtek 30. března v 18:00 a v sobotu 1. dubna v 14:00 se dorostenci představí na Lapači, a to proti Litvínovu a Táboru. Domácí utkání se Sokolovem je na programu ve čtvrtek 6. dubna od 18:00 a baráž zakončí Valaši na ledě Litvínova.

HC LITVÍNOV a HC TÁBOR

Litvínov skončil ve své základní skupině A na pátém místě, Tábor v základní skupině B ani jednou nevyhrál. Získal pouhé tři body, a to za tři remízy a následnou prohru. V nadstavbové části skončili tito soupeři na 7. (Litvínov), respektive 9. (Tábor) příčce.

Systém byl takový, že týmy, které ve skupině O účast v play off skončily na posledních dvou, tedy 11. a 12., místech, rovnou sestupují do Ligy dorostu. Tento osud potkal Šumperk a Havlíčkův Brod. Další čtyři týmy (na 7. – 10. místě) čekalo play down na tři vítězná utkání.

Litvínov nad Hvězdou zvítězil v nejkratším možném termínu, poslal tak pražský celek o soutěž níž a sám si zajistil naději na udržení. To Chomutov proti Táboru jeden zápas urval, zbytek si však Jihočeši pohlídali.

HC BANÍK SOKOLOV

Se Sokolovem už se Valaši po semifinálové sérii dobře znají. Baník do baráže postoupil díky výhře Karlových Varů „B“, které sice porazily Techniku Brno 3:1 na zápasy, ale jakožto záloha Energie se prolínací části soutěže účastnit nemohou. Právo na účast tak připadlo tomu poraženému finalistovi, který si v základní části vedl lépe.

Dnes v 17:30 | Muži
HC Dukla Jihlava