Jackovy zápisky #5 – Takový nátěr už od Zlína dostat nechceme

Václav Trávníček • 13.10.2009

Dva zápasy, tři body. Padesátiprocentní úspěšnost měli v uplynulém víkendovém dvojkole starší dorostenci VHK. Zatímco v pátek prohráli ve Zlíně vysoko 8:2, o den později dokázali na domácím ledě zopakovat obrat proti Vítkovicím a porazili Havířov 3:2. „Jsme za vítězství moc rádi, protože odejít z tohoto dvojkola bez bodu by bylo moc špatné. Hrálo se vlastně o šest bodů, takže věřím, že nás sobotní výsledek povzbudí a dodá nám energii do dalších zápasů,“ tvrdí trenér Luboš Jenáček v pátém díle Jackových zápisků.

Zlín – Vsetín: Po první třetině byl v kabině vítr

„Jak jsem avizoval, Zlín proti nám v pátek nastoupil v nejsilnější možné sestavě. Myslím, že zvláště hráči Zámorský, Holík a Janota patří v ročníku 1992 k nejlepším v republice. V utkání byla jejich přítomnost samozřejmě cítit. My jsme začali možná až moc ustrašeně. Zápas začal oťukávanou z obou stran, čekalo se na první gól. Bohužel jsme ho dostali my. Padl z docela velkého úhlu a dá se označit jako hloupý. Brankáři Ríšovi Dohnálkovi propadl puk u tyčky. Druhá branka padla podobně, takže jsem nechtěl čekat na to, aby na Ríšu přišla nějaká nervozita a raději jsem ho vystřídal. Mezi tyče šel mladší dorostenec Maxmilián Bača. Sotva se rozkoukal, bylo to 4:0. První třetina byla pro nás dost krutá. Měli jsme sice nějaké šance, ale bohužel pro nás jsme je nevyužili. O přestávce byl proto v kabině zcela logicky vítr.

Řekl jsem hráčům, že sice můžeme prohrát, ale ne takovýmhle způsobem. Je třeba jít do zápasu odvážně, bojovat a soupeře potrápit. To se nám podařilo ve druhém dějství, které jsme vyhráli 2:1. Snížili jsme na 4:2 a za tohoto stavu jsme měli velké šance Ondry Slováčka a potom Petera Tršky… v klidu to mohlo být 4:4. Pak ale zaúřadovala dvojice Zámorský, Holík. Po krásné akci nám dal Holík pátý gól, který byl rozhodující. Místo 4:3 to bylo 5:2, Zlínu narostla křídla a hrál dobře.

Ve třetí části neudržel nervy na uzdě David Jurík, který pochází ze Zlína a byl přemotivovaný. Proběhlo tam něco k panu rozhodčímu, který si to samozřejmě nenechal líbit a mladý Jurík zcela zaslouženě dohrál. My pak dostali šestou branku a bylo po zápase. Bylo jasné, že pět šest branek už do konce utkání nenastřílíme, takže si v závěru zápasu zahráli všichni, aby byl ve hře celý kádr a pošetřily se síly na sobotní duel. Herně jsme ve Zlíně určitě nepropadli, myslím, že ta druhá třetina byla dobré, ale výsledek je docela krutý.

Už jsem to ale říkal po utkání s Třincem. Někdy je lepší, když to tam jeden den napadá a ten druhý se jde hrát s čistou hlavou, než když se prohraje dvakrát po sobě o gól. Samozřejmě ale nechci prohru z derby omlouvat, 8:2 je hodně. Klukům jsem řekl, že doufám, že se Zlínem už takový nátěr nedostaneme. Věřím, že se v příštím vzájemném utkání na našem ledě pokusíme zvítězit.“

Vsetín – Havířov: Věděli jsme, že můžeme zápas otočit

„Z jiného soudku bylo sobotní utkání proti Havířovu, který na tom byl bodově a tabulkově skoro stejně, takže se hrálo v podstatě o šest bodů. Zápas se pro nás nevyvíjel dobře, na začátku druhé třetiny jsme prohrávali 0:2. Věřili jsme ale, že můžeme duel otočit, což se nám podařilo předtím v utkání s Vítkovicemi. Hráčům jsem to proto také připomínal.

Měli jsme trošku štěstíčka, podařilo se nám srovnat a pak i zápas otočit. Po pěkné akci šel puk rychle přes obránce na Rendu Kajabu, který nádherně uvolnil Davida Klimka. Ten potvrdil svoji pověst střelce a vedli jsme 3:2. David zatím letos moc branek nedal, ale já věřím, že ty góly střílet začne. Je jenom otázka, mu to tam spadne a kdy si začne víc věřit. U něj je to hodně o hlavě, góly dávat umí. Proti Havířovu to potvrdil, když na gólmana vystřihl parádní blafák.

V sedmapadesáté minutě jsme šli do čtyřech a museli jsme vedení bránit, což se nám podařilo i během soupeřova power play v závěru utkání. Jak říkám, v sobotu jsme měli i trochu štěstí. Chtěl bych pochválit Ríšu Dohnálka, který dokázal, že má na to odchytat dobrý zápas. Myslím si, že za to, jak trénuje, i to zaslouží. Vyhrál pro mančaft body, což ho určitě povzbudí do dalšího tréninku.“

Příští soupeř: Proti Třebíči chceme bodovat za každou cenu

„Jsme za vítězství proti Havířovu moc rádi, protože odejít z tohoto dvojkola bez bodu by bylo moc špatné. Hrálo se vlastně o šest bodů, takže věřím, že nás sobotní výsledek povzbudí a dodá nám další energii do tréninku a dalších zápasů. Příští sobotu hrajeme v Třebíči, kam pojedeme s tím, že budeme chtít za každou cenu vyhrát, abychom zůstali ve hře o první čtverku. Kometa Brno totiž překvapivě zvítězila v Třinci, takže máme na čtvrtou pozici tříbodovou ztrátu. Proto se budeme snažit naplno bodovat v sobotu.“

Předchozí díly:

Jackovy zápisky #4 – Pět bodů za dvojkolo? Před víkendem bych je bral všema deseti (5.10.2009)
Jackovy zápisky #3 – Věděli jsme, že Třebíč porazit musíme (29.9.2009)
Jackovy zápisky #2 – V koncovce je třeba být efektivnější (14.9.2009)
Jackovy zápisky #1 – Sezóna bude dlouhá, já klukům věřím (7.9.2009)