FOKUS: Čeká Kladno další brankářský souboj?

Aleš Koňařík • 28.11.2003

V s e t í n – Nabuzeni nedělním vítězstvím ve Zlíně odjíždějí vsetínští hokejisté k zápasu s osmým týmem tabulky Kladnem. Na soupeřových stadionech Vsetín už 144 minut neinkasoval jediný gól, Biegla venku naposledy překonal liberecký Rozsíval. Vsetínu stále chybí dlouhodobě zraněný Josef Štraub (návrat po Vánocích), šrámy z derby se Zlínem si odnesli obránci Kuboš a Spitzer.

Kladno v posledním kole zvítězilo v krizí zmítané Plzni 3:2 a po návratu do extraligy se bez potíží drží v klidných vodách středu tabulky. Ačkoliv i Rabatu se nevyhnuly drobné výkyvy, ze Zlína si kladenský tým odvezl potupný debakl 10:0. Do zápasu se Vsetínem nezasáhne čtveřice Martin Procházka, Miloslav Hořava a obránci Jaroslav Špalda a Roman Chatrných.

Středočeši se stejně jako Vsetín velkou měrou opírají o výkon brankáře. Zdeňku Orctovi patří v hodnocení procentuální úspěšnosti zásahů (94,02%) druhé místo mezi extraligovými brankáři. V klubové produktivitě vládnou Radek Gardoň a Robert Kysela, oba se 13 body. Kladno se ovšem nestojí a nepadá na výklonu jedné formace, čtyři hráči (Gardoň, Kalla, Hořava a Horna) mají na kontě 6 branek.

BIEGL vs. ORCT
11.
2.
10.
Druhý sloupec označuje pořadí v celkové tabulce brankářů

V prvním extraligovém kole zvítězilo Kladno nad Vsetínem těsně 2:1 díky trefě dnes už vítkovického Juraje Štefanky . Odvetu zvládl lépe Vsetín, v poklidu dokráčel k výhře 4:0. Nejproduktivnější vsetínský zadák Patrik Luža vstřelil gól a na další dva nahrál. Radoval Biegl v tomto zápase vychytal první čisté konto v sezóně.

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Biegl - Jaškin, Frolo, Luža, Polák, Kuboš, Spitzer, Vyrůbalík - Hudec, Pavliš, Demel - Prokop, Martin Čech, Selingr - Ambruz, Vak, Stantien.

Kladno: Orct - Zeman, Kasík, V. Čech, P. Hořava, Kruliš, Sláma - Horna, Gardoň, Klimt - Bartánus, Kalla, M. Hořava - Kysela, Zajíc, Havel - Jankových, Pazourek, Lažo.