FOKUS: Komu zazvoní hrana?

Aleš Koňařík • 27.09.2003

V s e t í n – Trenér Jan Neliba si po dlouhé době vyzkouší atypickou roli – povede svůj nový tým proti Vsetínu, kde svým několikaletým působením zanechal nesmazatelnou stopu. Utkání Vsetína s Českými Budějovicemi, předposledního celku s posledním, bude duelem defacto o šest bodů a také o to, komu zůstane Černý Petr v podobně značně nelichotivého umístění na chvostu tabulky.

Loňské zápasy:

11.kolo Č.Budějovice - Vsetím 3:0
(Bartoš, Sailer, Mrázek)

24.kolo Vsetín – Č.Budějovice 4:3
(Vak 2x, Kotasem, Demel – Mrázek, Nedoma, Vondrka)

37.kolo Č.Budějovice – Vsetín 5:0
(kontumačně)

50.kolo Vsetín – Č.Budějovice 3:2pp
(Demel 2x, Kotásek – Turek, Štraub

Kontumace, která nic neznamenala

Vsetín bojuje o play-off, v 37.kole si z budějovického ledu veze tři důležité body a vyšvihuje se na sedmé místo. Radost však netrvá ani den. Za neoprávněný start Tomáše Vaka, který si v předchozím zápase s Havířovem vykoledoval druhý trest do konce utkání, následuje kontumace 5:0 ve prospěch Českých Budějovic a karta se obrací. Odveta se poté nese v krajně vypjaté atmosféře a přináší „brutální“ hokej, dvě vyloučení do konce zápasu a nakonec i slovní přestřelku na tiskové konferenci. Oba týmy nicméně postupují do bojů o titul a oba troskotají na pražských „S.“

Na dně v bahně: Budějovice stále bez jediného bodu

Takhle zpackaný start do nové soutěže na jihu Čech nepamatují, a to i přes tradiční vlažnější úvody českobudějovických hokejistů. Před sezónou notně obměněný a alespoň dle jmen zajímavě posílený tým (Bělohlav, Kristek, Gýna, Sailer) prohrál šestkrát v řadě a návrat Jana Neliby na vsetínský stadion tak může mít lehce osudový nádech – pokud Budějovičtí nezabodují ani na Vsetíně, nikde není psáno, že trenérské duo Neliba-Caldr povede tým i do dalších bojů. Budějovičtí se krizovou situaci zatím snaží řešit na poli hráčských výměn, na hostování ze Zlína získali Ivana Rachůnka.

Stejně jako ve Vsetíně, tak i v Budějovicích se potýkají s chabou střeleckou potencí (pouze Jiří Šimánek má na kontě více než jednu vstřelenou branku) kterou ještě podtrhuje děravá defenzíva. Třiadvacet obdržených branek pasuje Jihočechy na nejhůře bránící tým soutěže. V posledním kole se Znojmem navíc brankářskou jedničku Vladimíra Hudáčka střídal junior Jan Chábera. Smůla českobudějovického týmu byla v témže zápase dovršena nešťastným zraněním klíčového útočníka Petera Bartoše, kterého na střídačce trefil nastřelený puk přímo do obličeje. Novopečený držitel českého pasu utrpěl frakturu čelisti a zápas se Vsetínem tak propásne.

Hašek nejproduktivnějším hráčem Vsetína

Pouhé dva zápasy ve vsetínském dresu stačily Jiřímu Haškovi, aby se vyšvihl do čela klubových statistik. Po pozoruhodném výkonu proti Litvínovu se Hašek střelecky prosadil i v Třinci, kde však Vsetín již počtvrté v této sezóně prohrál o jedinou branku. Na první body zatím marně čekají předpokládaní tahouni Josef Štraub a Martin Ambruz, který pro zápas s Oceláři zahříval jen střídačku. V Třinci pak od samého začátku nastoupil v základní sestavě benjamínek Lubomír Štach, který si připsal první bod v nejvyšší soutěži, když asistoval u gólu Tomáše Demela.

Sestavy v minulém kole:

Č.Budějoivce: Hudáček (Chábera) - Jasečko, Mucha, R. Suchánek, Jindra, Neckář, Babka - I. Rachůnek, Turek, Rob - Bělohlav, Kristek, Bartoš - Ondřej, Škoda, Hřebejk - Sailer, Šimánek, Vondrka.

Vsetín:Biegl - Jaškin, Němec, Luža, Štach, Kuboš, J. Polák - Hudec, Stantien, Hašek - Vampola, Štraub, Demel - Dubec, Vak, Selingr