Grilovaná kuřata odradila Hudlera od hattricku

Aleš Koňařík • 09.10.2002

V s e t í n – Ani třetí vystoupení trenér Josefa Augusty a jeho Havířova neskončilo pro Severomoravany úspěšně. Rozjetý Vsetín trestal Havířov za nedisciplinovanost, třikrát se prosadil proti jinak obstojně chytajícímu Maříkovi v přesilovkách. Poprvé v sezóně se nemusel o výsledek obávat do posledních minut, tříbrankový náskok po čtyřiceti minutách hry si již bez problémů ohlídal. Útočník neproduktivnější pětky Vsetína Martin Streit tak mohl v klidu prohlásit: „Krize už je pryč!“

Hledat motivaci proti Zlínu či Spartě nebylo pro vsetínské hráče problémem, Havířov už představoval těžší oříšek. „Trenéři nás před podceněním soupeře varovali už den předem. Pomohlo to, vydali jsme ze sebe maximum. Snad jen při zbytečně obdržených gólech jsme trochu vypadli z tempa,“ povídal dále Streit, který se již zcela zotavil po zranění zápěstí.

Hudlerův útok hrál opět prim v častých vsetínských útočných nájezdech. S vtipnými a pohotovými kombinacemi si hostující obrana často nevěděla rady. Příkladem budiž branka na 3:1 – Kucharczyk načasuje příhru na Hudlera, ten jemnou stahovačkou obelstí beka, Mařík vyráží a dezorientovaná obrana Havířova vrací puk zpět Hudlerovi. Puk jde k Němcovi a ten už míří přesně.. Nejproduktivnější vsetínský hráč se pasoval do trochu netypické role střelce dvou branek. Měl zaděláno i na hattrick, jenže: „Tři góly jsem dát nechtěl, musel bych pak mančaftu nakoupit kuřata,“ sděloval naoko vážně Hudler. Na hattrick sahal i obránce Petr Kuboš, který Havířov načal dvěmi úvodními trefami. Počítadlo vsetínských gólů se i jeho zásluhou zastavilo na číslu 35. Stejném, jaké mají na kontě vedoucí Pardubice.