Hokejoví mistři světa na radnici

Eva Stejskalová, Jaromír Matušů, Václav Trávníček • 11.04.2008

V s e t í n - Velký dort, slavnostní přípitek dětským šampaňským, pamětní list a poděkování z úst zástupců vsetínské radnice za příkladnou reprezentaci města si svými výkony vysloužili mladí vsetínští hokejisté, žáci 7. a 8. tříd. Ti na nedávném hokejovém mistrovství světa v rakouském Zell am See vybojovali zlaté medaile. Vítězný tým přijala vsetínská starostka Květoslava Othová za doprovodu místostarostů ve čtvrtek odpoledne.

Mladí hokejisté opět ukázali, že vsetínský hokej stále patří mezi světovou elitu. V základní skupině XVII. Mezinárodního mistrovství světa hráčů narozených v letech 1994 a 1995, jehož se zúčastnilo šestnáct týmů celého světa, si postupně poradili s domácím týmem, chorvatským mužstvem Mladost Zagreb i s mladými Švýcary z týmu La Chaux de Fonds. Bez ztráty bodu a s impozantním skóre 17:1 tak skupinu vyhráli.

Finálová skupina svedla proti sobě vítěze všech čtyř základních skupin a ani v ní mladí Valaši přemožitele nenašli. Mužstva HK Triglav Kranj ze Slovinska, Kanady (reprezentované výběrem státu Alberta) i dánský tým Hermingy IK se musela sklonit před hokejovým uměním mladých Vsetíňanů.

„Turnaje se zúčastňujeme už řadu let, ale nikdy se nám jej nepodařilo vyhrát. Ovšem nyní, kdy jsme měli k dispozici velmi kvalitní tým, jsme chtěli učinit vše pro to, abychom vyhráli. V základní skupině byla vidět určitá výkonnostní diference mezi týmy, ovšem ve finále už byla mužstva velmi vyrovnaná a vždy se muselo bojovalo celý zápas naplno. Přálo nám i tolik potřebné sportovní štěstí, a tak se nám podařilo zvítězit,“ uvedl spokojeně jeden s trenérské dvojice Vlastimil Palatý.