Hořká příchuť premiérového gólu. Musíme se s tím popasovat, velí junior Machů

Helena Hegeďová • 20.12.2021

Vyrovnaný zápas s Ústím měli vsetínští junioři pod kontrolou až do 44. minuty, kdy poprvé museli dotahovat skóre. A to se jim povedlo. Zásluhu na tom měl sváteční střelec, jinak ryze defenzivní bek Josef Machů, který svůj gól také náležitě oslavil.

Poslední předvánoční zápas patřil vsetínské juniorce, která na svém ledě přivítala hráče z Ústí nad Labem. Oba celky se nachází na pátém místě ve své skupině a první vzájemný zápas skončil až po prodloužení. Od odvety se tedy očekával stejný průběh. „Byl to podobný zápas, taky dost vyrovnaný. Jen u nich jsme dělali méně chyb,“ hodnotil po utkání obránce Josef Machů.

A právě chyby, kterých se Valaši nevyvarovali, rozhodly. „Myslím si, že jsme hráli líp než Ústí. Jen jsme neproměňovali šance a dělali hodně chyb, po kterých nás soupeř potrestal. To rozhodlo zápas. Oni hráli bojovně a dokázali našich zaváhání využít. Zrovna tohle se nám moc nevedlo,“ vyjádřil se Machů ke hře obou týmů.

S pěti vyloučeními se Vsetín vyhoupl nad svůj zápasový průměr. Některé tresty navíc padaly po menším postrkování a v zápise se tak objevila provinění jako hrubost nebo napadení. „V zápalu hry se to stává, ale od nás to byla samozřejmě zbytečná vyloučení. Bylo tam i pár strkanic, ale snažili jsme se hrát v klidu a bez konfliktů,“ okomentoval častá vyloučení jeden z nejmladších obránců vsetínského celku.

V úvodní třetině se jako první dostali do vedení domácí, Ústí srovnalo skóre až v druhé dvacetiminutovce, ale na to Valaši rychle odpověděli opětovným vedením. Klíčovým se tak mohl zdát gól hostujícího Macela sekundu před druhou přestávkou. „Je to nepříjemný pocit, když dostanete gól v posledních sekundách. Přece jen je lepší jít do kabiny za příznivého stavu. Navíc je ten gól určitě povzbudil, ale my jsme chtěli vyhrát stejně jako oni a bojovali jsme dál,“ řekl Machů k přelomu druhé a třetí třetiny. V 44. minutě se totiž Slovan najednou dostal do jednobrankového náskoku.

Následně však přišla chvíle Josefa Machů. „Ústečtí tam byli nějak rozhození a pak se mi otevřel prostor v mezikruží, tak jsem si tam sjel, dostal přihrávku a střílel,“ popsal svou první branku ve vsetínské juniorce. „Byl to dobrý pocit, jelikož jsem spíše defenzivní obránce a góly moc nedávám,“ přiznal sváteční střelec, který se trefil naposledy v sezoně 2017/2018.

I přesto se však Vsetínští vydají na vánoční pauzu s prohrou v zádech. „Určitě by bylo lepší jít na Vánoce s výhrou, ale musíme se s tím popasovat a poučit se z našich chyb,“ uvědomuje si. A co teď juniory čeká? „Zatím máme program jen na příští týden, kdy máme dva tréninky a dobrovolné posilovny,“ uzavřel Machů po zápase.