Hromadný odchod hráčů nehrozí, přislíbil Oldřich Štefl

Aleš Koňařík • 07.05.2002

V s e t í n – Únorovou dohodou zdánlivě uhašený spor mezi HC Vsetín, HC Slovnaft a.s. a ČSLH se opět rozhořel nanovo. V neděli večer se všechny strany rozešly s nepořízenou, a dle prohlášení právníka Grolla zastupujícího HC Slovnaft a.s budu pravděpodobně obnoveny žaloby jak proti Oldřichu Šteflovi, tak proti ČSLH. Nynější šéf vsetínského hokeje však další kolo jednání i s bývalým majoritním vlastníkem klubu nevylučuje. „Ještě v úterý večer budu s panem Grollem mluvit,“ řekl Štefl v telefonickém rozhovoru.

Tvrdíte, že a.s. do čtvrtka oznámí, zda hodlá vstoupit, nebo ne, ovšem Groll již řekl, že zájem o vstup do klubu nemají – jak si to mám vysvětlit?
„Na posledním setkání bylo přítomno několik lidí, kteří vám potvrdí, že zástupci akciové společnosti tvrdili, že nás budou v nejbližší době kontaktovat. Ostatně, ještě dnes odpoledne (v úterý, pozn.aut.) budu mít jednání s panem Grollem. Poté budu vědět více.“

Proč ani po dlouhých jednáních nebyla naplněna únorová dohoda? Na čem to ztroskotalo?
„V podstatě této dohodě nebylo dostáno. Týká se to hlavně problému převodu hráčů a zaplacení dlužných částek. Tím pádem jsme dohodu s HC Slovnaft nepodepsali.“

Je možné, že a.s. vrátí zpět žaloby, které stáhla v únoru a za této situace se budou sponzoři ochotní vložit peníze do klubu shánět jen stěží…?
„Co se týče žalob, mám za to, že v tomto případě jde o špatnou interpelaci. Akciová společnost hodlá žalovat o zhruba 300 milionů ČSLH. Pokud však vím, tak zatím nebyla taková žaloba podána.“

Po trojstrannou dohodou byl podepsán zástupce ČSLH, nemáte obavy z reakce svazu? Protože i vůči němu směřovaly ve vsetínském sporu žaloby..
„Našemu nedělnímu jednání byl přítomen i právník ČSLH a bezprostředně po jeho skončení informoval představitele svazu. Byl jsem pouze přítomen tomuto oznámí, reakci zatím neznám.“

Co se bude ohledně přerozdělení akcií ve vsetínské hokejové dít dál? Máte kromě bývalé a.s. další zájemce o vstup do klubu?
„Další zájemci tu samozřejmě jsou a jsou také připravení jednat o vstupu do vsetínské hokejové a.s.. Jako první bych mohl jmenovat město Vsetín, které by se na chodu společnosti podílelo 34% procenty. Další tři potencionální zájemci by tvořili zbytek. Samozřejmě ještě záleží na postoji pana Grolla.

Fanoušci mají obavy, zda jako loni nedojde kvůli majetnickým sporům k hromadnému odchodu hráčů.
„Příznivcům Vsetína vzkazuji, že z tohoto nemusí mít obavy. Za přítomnosti dvou možná budoucích akcionářů klubu jsme s nimi měli sezení. Hráči dostali určité garance, díky kterým se nebude opakovat situace z loňského roku.“

Pan Zubík uvedl, že klub má nyní 40 milionové dluhy, vesměs vůči hráčům jak tohle budete řešit?
„Částka, kterou hráčům dlužíme je diametrálně odlišná od toho, co zde bylo řečeno. Zdůrazňuji, že diametrálně. Hokejistům jsme předložili jasné garance, že dlužné částky budou brzy uhrazeny.“