Je možné, že nám vysoké výhry stouply do hlavy, myslí si Vojtěch Pernický

Helena Hegeďová • 29.10.2019

Obránce Vojtěch Pernický oslavil před měsícem své osmnácté narozeniny a po delší době bez hokeje naskočil do zápasového koloběhu juniorské extraligy. „Po nemoci jsem se kupodivu cítil docela dobře a doufám, že mi to vydrží celou sezónu,“ těšilo jej po dvou odehraných utkáních. V těch si vsetínský bek připsal už tři body za gól a dvě asistence, čímž svému týmu pomohl k vítězství 6:4 nad Porubou a 4:2 nad Warriors.

Vojto, vraťme se nejprve k utkání v Porubě. Co se stalo na začátku zápasu?
Po minulém zápase s Porubou jsme čekali, že to půjde samo a hned nám to tam spadne. Podcenili jsme je a bylo to úplně naopak, góly nasypali oni nám a pak jsme to museli dohánět.

Podle statistik jste byl u všech čtyř inkasovaných branek, jaké to pro vás bylo? Přece jen to byl váš první zápas v letošní sezóně…
No tak statistiky byly špatně, byl jsem jenom u třech (směje se), ale jinak je to pravda. Jak říká trenér, jsem dřevák a za ty góly jsem mohl já.

V Ostravě byli na soupisce zapsáni pouze čtyři obránci, opravdu se tedy střídaly dvě dvojice?
Hráli jsme jen na dvě obranné dvojice, a to vlastně celý zápas. Bylo to docela náročné. V půlce zápasu už docházely síly a začalo se to projevovat, ale když jsme začali dávat góly, tak jsme chytli druhý dech a už to šlo.

Co se tam vlastně změnilo?
Po první třetině jsme si řekli, že musí naskočit úplně jiné mužstvo. A to jsme taky splnili. Dělali jsme, co máme, a padaly góly.

Pro vás to byl první zápas po nemoci, jak jste si jej užil a jak jste se cítil?
Bylo to úplně parádní, teda až na tu první třetinu. Po té nemoci jsem se kupodivu cítil docela dobře a doufám, že mi to vydrží celou sezónu.

Daří se vám také střelecky, hned v druhém zápas jste skóroval. Jak to proti Warriors vypadalo?
Vypadalo to úplně příšerně. I když gól jsem teda dal, a to se moc často nestává (směje se). Nicméně důležitá je výhra, takže jsme rádi za tři body, akorát ta hra byla strašná.

Podle čeho usuzujete, že to bylo až tak špatné?
Bylo to asi to samé jako s Porubou. Podcenili jsme je, mysleli jsme, že to půjde samo. No a oni bojovali, tak to šlo na jejich stranu. Chtěli jsme hrát všechno do prázdné brány, zbytečně jsme si nahrávali a nestříleli jsme. V první třetině jsme mohli nasázet o dost víc gólů a hrát úplně v klidu. Nakonec nás uklidnil až závěrečný gól na 4:2.

Myslíte tedy, že týmu mohly uškodit vysoké výhry v minulých zápasech?
Tak myslím, že mě osobně to nijak neovlivnilo, když jsem ty zápasy ani nehrál… ale jinak je to samozřejmě možné, že nám ty vysoké výhry stouply do hlavy.

Další zápas hrajete až v neděli s Litomyšlí. Co máte na programu a jak se na utkání těšíte?
Příprava bude úplně stejná, akorát teď budeme mít jeden den volno. Nenecháme nic náhodě, s takovými týmy nesmíme ztrácet body a musíme se soustředit na přední příčky. Upřímně třeba zápas s Litomyšlí jsem neviděl ani jeden, ale rozhodně se na něj těším. Proti Litomyšli jsem ještě nehrál a zajímá mě jejich tým.