Jestli se chceme dostat dál, musíme být lepší a víc makat, říká Tadeáš Pospíšil

Helena Hegeďová • 16.09.2019

První zápas už mají za sebou i junioři, hned na úvod přivítali na svém ledě Litomyšl. „Nic extra jsme o nich nevěděli, vlastně jsme neměli vůbec žádné informace. Můžu taky říct, že jsme nakonec byli víceméně překvapeni, jak ten zápas odehráli,“ popsal dosud neznámého soupeře útočník Tadeáš Pospíšil, který se postaral o první branku Vsetína v této sezóně. Kromě soupeře se museli Valaši potýkat také s omezeným kádrem. „Únava se na konci možná projevovala,“ přiznal Pospíšil.

Tadeáši, co jste očekávali od Litomyšle?
Možná to, že bude silový soupeř, což jsme slyšeli. Nic extra jsme o nich ale nevěděli, vlastně jsme neměli vůbec žádné informace. Můžu taky říct, že jsme nakonec byli víceméně překvapeni, jak ten zápas odehráli. Ano, hráli silově, měli tam i nějaké technické chvilky a občas nás i hodně tlačili. V některých částech to bylo vyrovnanější, ale snad jsme byli lepší.

Bylo třeba na začátku znát, že se vás snaží překvapit nebo zaskočit?
Já si myslím, že určitě ano. Určitě nás chtěli překvapit tím, že budou hrát do těla a budou nás dohrávat, na což jsme my nebyli nějak extra zvyklí. Nebo jako byli, ale nemohlo se dohrávat nějak víc, tak nás možná překvapili tím, že právě hodně často dohrávali.

Myslíte, že soupeře nabudily přesilové hry?
Řekl bych, že ano, ale my jsme svá oslabení dobře uhlídali. Měli jsme stoprocentní úspěšnost, nedali nám v přesilovce ani jeden gól.

A co vaše přesilovky?
Měli jsme lepší chvilky, horší chvilky, ale myslím, že těch lepších tam bylo víc. Jen jsme neměli úplně vyložené gólovky, pořád jsme to prali do gólmana. Takže taky nemůžeme říct, že jsme úplně stoprocentně spokojení.

V první třetině jste dali dva góly rychle za sebou. Jak vypadal ten váš a co jste si pak říkali, když jste najednou vedli 2:0?
Začnu asi od toho prvního gólu, který jsem dal já. Bylo to z dorážky. Frimel se Zemánkem tam doráželi a na mě to ve vzduchu vyletělo. Taky jsem to do té brány dostrkal jen tak tak. Myslím si, že po prvním gólu jsme byli hodně šťastní. To, že jsme vyhrávali už takhle ze začátku, nás nastartovalo. Pak dal Ady Hilšer druhý gól a už se to vezlo. Skončili jsme jenom na třech gólech, i když si myslím, že jsme mohli dát víc. A co jsme si říkali? Abychom nezaspali a pořád jsme hráli dál a neklesli dolů, což se nám občas i stalo.

Ve druhé třetině soupeř snížil. Bylo znát, že je to nabudilo?
Určitě je to nabudilo. Na druhou stranu my jsme přestali hrát. Takže to byla i naše chyba a snad už budou ty naše druhé a třetí třetiny lepší.

Právě na konci druhé třetiny šlo na obou stranách víceméně o brejky, čím to bylo?
Já si nemyslím, že by to bylo jenom o tomhle a hrálo se na brejky. Ano, měli jsme tam nějaké, protože jsme si my ani oni nehlídali útočníky, kteří si najížděli za modrou. Myslím si ale, že v založení jsme si to vždy poskládali tak, aby to vyšlo.

Hráli jste v menším počtu, nepadla na vás na konci únava?
Určitě se to na tom trochu podepsalo. Celkově teď máme nějakých deset dvanáct hráčů, protože zbytek je nemocný. A někteří mají zlomenou klíční kost, jako třeba Martin Kožený. Vojta Pernický, který je také výraznou osobou týmu, má mononukleózu. Pak Veselka (Matyáš Veselý) je vlastně taky nemocný, ale vzali jsme nějaké hráče, například z Valmezu, kteří nám také pomohli. Myslím si, že jsme to v naší situaci uhráli dobře, i když už se ta únava na konci možná projevovala.

Někteří hráči přijeli až na zápas, netrénovali s vámi. Byl nějaký problém v souhře?
Já si myslím, že ne. Někteří mají sice jinou techniku a ve svých klubech trénují jinak, ale myslím si, že jsme se rychle zkombinovali a zvykli si na sebe. Akorát je možná trochu zvláštní, že jsme odehráli dobrou první třetinu a až v té druhé byla vidět nějaké nesehranost. Pak jsme to ale nějak dali dohromady a bylo do lepší.

Myslíte, že to bude lepší i v příštím zápase, i kdybyste měli opět hrát v této sestavě?
Podle mě to bude lepší. Hlavně uvidíme, koho budeme mít v týmu navíc, kdo se nám vrátí. Daniel Klímek nám vlastně taky onemocněl, takže snad to bude lepší až se i on připojí.

V pátek jste měli volno, dívali jste se, jak hrály ostatní týmy?
Dívali jsme se. Hlavně nás překvapil Přerov, jak porazil Porubu 8:1. Tam si myslím, že to pro nás bude velký záhul. Hrajeme tam příští týden v pátek. To bude velké, budeme se řezat a podobně. Snad budeme lepší a uhrajeme to.

Myslíte, že bude v této sezóně velký rozdíl mezi soupeři?
Já nevím. Vzhledem k tomu, že my, Havířov a Přerov jsme hráli vyšší ligu, tak si myslím, že máme víc zkušeností, máme víc natrénováno a podobně. Tím ale zase nechci říct, že by ostatní neměli natrénováno. To jsme mohli vidět teď s Litomyšlí, ale určitě i Kralupy nad Vltavou, Warriors, Poruba a ostatní na tom budou dobře. Myslím si, že to bude vyrovnaná soutěž, ale jestli se chceme dostat dál, tak musíme být lepší a víc makat.