Vstupenky online

Jsem rád, že tu můžu být, doufám že budeme mít dlouhou sezonu, říká Jiří Drtina

Pavel Tajzler, Jan Tajzler • 03.02.2019

Premiéru ve vsetínském dresu si ve Frýdku-Místku odbyl zkušený obránce a čerstvá akvizice Vsetína - Jiří Drtina. Posila z pražské Slavie se v utkání podílela asistencí na vyrovnávací brance na 1:1. Vsetínu se podařilo skóre také otočit a odskočit na 3:1, jenže domácí rysi se dostali zpět do zápasu především díky přesilovým hrám a podobně jako v posledním vzájemném měření v Polárce, i tentokrát Vsetínu sebrali nadějně rozehraný zápas. Příčiny porážky ale také první dojmy ze vsetínského týmu nám po zápase sdělil novic ve vsetínské sestavě.

Jak hodnotíte utkání s Frýdkem-Místkem?

Zápas s Frýdkem se pro nás vyvíjel velmi dobře v první třetině. Bohužel jsme na konci třetiny dostali gól z oslabení, což nás možná trošku potopilo a hned v dalším střídaní ve druhé třetině jsme dostali ve hře pět na pět další gól. Myslím, že to byl zlom zápasu. Měli jsme vedení udržet, bohužel se nepodařilo. Soupeř měl pak přesilovku pět na tři, kterou proměnil. Ve zbytku utkání jsme se tlačili za vyrovnáním, ale bohužel jsme se nedokázali gólově prosadit.

Už jste naznačil, že jste se vlastně velmi rychle dostali do vedení 3:1. Potom však následoval útlum a dostavila se hned tři vyloučení po sobě, díky kterým soupeř vstřelil branku do šatny a na začátku druhé třetiny přišlo dvojnásobné vyloučení. Čím si vysvětlujete takovou nedisciplinovanost?

Těžko říct. Některé fauly byly, ale nemůžu říct, že jsem všechny viděl, takže těžko to můžu hodnotit. Každopádně vyloučení jsme měli strašně moc a tohle prostě nejde. Nejde pak hrát, je to složité a bere to síly. Samozřejmě z toho plynou chyby, soupeř se v přesilových hrách dostává ke střelám, z čehož plynou možnosti pro dorážky, a nebo jim to tam může se štěstím spadnout.

Frýdek-Místek v přesilovce 5 na 3 otočil skóre na svou stranu. Ovšem mohlo být i hůř, kdy vám ve vlastní početní výhodě soupeř ujel v počtu tří hráčů proti brankáři Gábovi. Myslíte si, že tady už byl jasný signál, že se musí něco změnit, že to zkrátka takhle dál nejde?

Řekl bych, že v přesilové hře se tyto situace teoreticky můžou stávat. Hráči chtějí v přesilovce hlavně útočit, chtějí si nahrát puk a pak to třeba nesedne a soupeř může přihrávku vystihnout a pak přijde taková situace, že jedou sami na brankáře. Samozřejmě bychom měli dělat vše pro to, aby se tohle nestávalo. Spíš si myslím, že to pramenilo z našeho tlaku, ze kterého jsme chtěli prostě vyrovnat.

Po zbytek zápasu to v podstatě byla přetahovaná. Snažili jsme se vyrovnat, ve třetí třetině jste si i vytvořili tlak, co myslíte, že chybělo ke kýžené vyrovnávací brance?

Řekl bych, že nám chybělo i trochu štěstí. Šance jsme určitě měli, na brankáře jsme vyslali několik střel. Možná jsme měli být více důrazní, nedá se říct, že bychom v důrazu před brankou byli úplně skvělí. Škoda toho štěstíčka, kdyby nám to tam propadlo, bylo by to super.

Nyní trochu odbočíme, jak jste se cítil poprvé ve vsetínském dresu?

Musím se přiznat, že ze začátku jsem cítil nervozitu. Pak se to však zlepšilo. Samozřejmě jde o nový tým, je to něco jiného hlavně odlišný styl hry, řekl bych, že se zde hraje bruslivý hokej, více se napadá a pak také obránci chodí mantinely více zavírat, než jsem byl zvyklý. Je to možná malinko náročnější. Na druhou stranu se díky tomu držíme více v útočném pásmu, vytváříme si větší tlak. Je to však začátek, pořád si zvykám a doufám, že to bude jenom lepší.

Naskočil jste do první obranné dvojice s Peterem Mikušem, jak jste si vyhověli?

Myslím si, že to bylo docela dobré. Samozřejmě jsme spolu hráli první zápas, ale neřekl bych, že bychom se nějak museli hledat. Já jsem po dlouhé době hrál napravo, takže možná jsem trochu bloudil, ale jinak si myslím, že to nebylo špatné.

Již během svých prvních střídáních, jste si připsal úspěšnou asistenci v přesilové hře, jak byste tuto situaci popsal?

Byla tam super nahrávka na modrou čáru přes bránícího hráče a přede mnou se najednou otevřel prostor, viděl jsem tam ulici do brány a nezbývalo mi nic jiného, než to zkusit vystřelit na teč a dopadlo to přesně tak, jak jsem chtěl. Takových střel v zápase bývá spoustu, ale né vždy to vyjde.

Jak se vlastně zrodil váš příchod na Vsetín?

Ze Vsetína byl zájem už před začátkem sezony. Tehdy jsme se však ještě nedohodli. Nyní se zájem projevil znovu. Tím že se play-off na Slavii vzdálilo, tak jsem využil možnosti jít do Vsetína. Samozřejmě vše proběhlo s povolením Slavie, protože by to mělo být svým způsobem výhodné pro obě strany. Jsem rád, že tady můžu být a zkusit Vsetín dotáhnout co nejdál, a pokud možno mít sezonu co nejdelší.

Měl jste více nabídek ke zvážení?

Byla ještě jedna nabídka, ale nakonec jsem si vybral Vsetín.

Jak vás přijali hráči v kabině?

Přijali mě dobře. Samozřejmě teď ze začátku je to takové oťukávání, člověk neví do čeho jde, hlavně když jde do neznámého prostředí. Pro mě je navíc Vsetín opravdu daleko, navíc jsem zde kromě Koptiče (pozn. redakce Ondřej Kopta) neznal. Takže zatím se seznamuji.

Jak se vám hrávalo ve vzájemných zápasech proti Vsetínu?

Mě se hrálo poměrně dobře, osobně se mi vždy dařilo a i týmu se výsledkově zápasy povedly. Kupodivu je to zvláštní, ale se Vsetínem jsme vždy hráli vyrovnané zápasy a poměrně i povedené.

S jakými ambicemi přicházíte na Vsetín?

Přál bych si, abychom sezonu měli co nejdelší. Nechci vyhlašovat konkrétní cíle, to je věc vedení. Já jsem přišel co nejvíce pomoci, tím že budu podávat solidní výkon a pokusím se dotáhnout co nejdál. Samozřejmě minimálně semifinále by chtěli všichni a pak se uvidí. Play-off je nevyzpytatelné, musíme hrát prostě dobře, jinak tu sezonu mít dlouhou nebudeme.

Můžete se vsetínským fanouškům trochu představit? Za jaký typ hokejisty se považujete a jaké jsou vaše přednosti?

Myslím si, že mám celkem slušnou střelou i rozehrávku. Samozřejmě v moderním hokeji asi už nemám ideální pohyb a rychlost jako mladí kluci. Mám zase trošku víc zkušeností. Celkově bych řekl, že mám od všeho trochu, v ničem nijak extra nevynikám.

Za pár kol se vrátíte na Slavii, tentokrát v roli soupeře. Probíhají už teď nějaké hecovačky? Jak se na ten zápas těšíte?

Upřímně ani nevím, jestli nějaké hecovačky budou probíhat. Ani nevím, jestli bych se měl nějak zvlášť těšit na tento zápas. To zase říct nemůžu. Přeci jenom je to Slavia, člověk tam odehrál dlouhou dobu a pro mě je to dá se říct takový domovský tým. Uvidíme, myslím si, že pocity se dostaví, až tam přijedeme.

Jak se vám líbila atmosféra utkání, ze Vsetína dorazily stovky fanoušků?

To je úžasné. Vsetín je tím pověstný, byla tady skvělá atmosféra. Celkově hala byla zaplněná, vzpomínám si, že když jsem tu hrál se Slavii, tak tady bylo jen pár lidí. Nyní byla atmosféra bouřlivá, fanoušci nás podporovali až do konce. Je příjemné mít takové fanoušky na své straně.

Nyní vás čeká reprezentační pauza, přichází vhod?

Pro mě určitě. Já jsem teď lehce po nemoci. V podstatě jsem do toho skočil rovnýma nohama, takže dva dny volna které teď máme se mi hodí. Potřebuji se ještě trochu zotavit. Pak potrénujeme, chci se seznámit s novým prostředím, abych věděl co a jak. No a pak do toho musíme vletět.