Juniorská extraliga se po měsíci vrací na Lapač, rozjetý starší dorost čekají Letňany a Karlovy Vary

Pavel Tajzler • 14.01.2014

Ve středu 15. ledna to bude téměř na den přesně měsíc, kdy se na Lapači představily týmy hrající elitní juniorskou soutěž. Při vzpomínce na tohle utkání zahřeje každého fanouška Vsetína u srdce. Valaši totiž pokořili tehdejšího lídra soutěže a odvěkého rivala ze Zlína. Nyní juniory čeká dohrávka 13. kola z Chemiky a následně konfrontace s Pardubicemi. Starší dorost se dostává do výtečné formy, podaří se navázat svěřencům Jiřího Recha na kvalitní výsledky i v souboji s přímým konkurentem na záchranu Letňany a posléze s Karlovými Vary? Již zachráněné mladší dorostence čeká předposlední Havířov.

Junioři:

Extraliga juniorů se dostává do cílové rovinky. Před Valachy je posledních osm zápasů a nastalá situace není určitě ideální podle očekávání hráčů ani trenérů, avšak zdaleka ještě není kritická. Jak již bylo zmíněno poslední zápas sehráli zelenožlutí na domácím ledě se Zlínem, který po kvalitním představení porazili po samostatných nájezdech, a zlomili tak sérii čtyř proher v řadě. Následovala čtyřtýdenní reprezentační přestávka, jíž si mladíci vyplnili přípravným zápasem s Havířovem, který ovládli výsledkem 6:1. Poté už přišla na řadu ostrá utkání. Nejdříve juniorka změřila síly, s Třincem v jehož sestavě nechyběl ani seniorskou extraligou ostřílený Marek Růžička. Tým kouče Jenáčka utkání slibně rozehrál, kdy po dvou třetinách vedl o dvě branky zásluhou Jiruška a Hajdy, v poslední třetině však Oceláři zabrali a zvrátili vývoj duelu ve svůj prospěch. Na druhý den se přesunuli Vsacané do nedalekých Vítkovic, aby se popasovali s tamním mužstvem. Obhájci titulu z minulého roku, ale neponechali nic náhodě a s přehledem si dokráčeli k vítězství 3:0. Jaká je tedy současná bilance Vsetínských? Z posledních sedmi soutěžních zápasů vydolovali pouhé dva body a to je vskutku málo. Díky téhle bilanci padli na samotné dno, o které se dělí společně s Českými Budějovicemi. Šanci na reparát mají mladíci již v zítřejší dohrávce se třetím Litvínovem, kdy jim ještě bude chybět distancovaný Jan Ščotka, či v sobotním zápase s Pardubicemi. Podaří se jim zlomit tuhle nelichotivou bilanci a vzdálit se záchranářským bojům?

Zápasy juniorů:
15.1. VHK Vsetín - Litvínov 16:30
18.1. VHK Vsetín - Pardubice 14:00

Starší dorost:

Starší dorost se nacházel ve velmi špatných podmínkách, kdy většinu soutěže strávil na posledním místě tabulky. Poté však přišla výměna trenérů, kdy Viktora Hlobila vystřídal Jiří Rech a jeho práce se začíná projevovat na výsledcích mužstva. Vždyť v posledních pěti mačích vydolovali dorostenci úctyhodných dvanáct bodů. K tomu samému počtu předtím potřebovali celou sezónu tzn. 27 utkání! Nutno podotknout, že v posledním dvojzápase se jim podařilo porazit i hlavního konkurenta v bojích o záchranu Písek a následně bodovali i na ledě silné Mladé Boleslavi. Nesmírně důležitý boj čeká naděje Vsetína i tento pátek. Střetnou se totiž s dalším z adeptů na záchranářské boje - Letňany. Pražský celek se nyní nachází pět bodíku za Valachy a případná výhra domácích by mohla zelenožlutým hodně přidat na pošramoceném sebevědomí a přidat více klidu do poslední části sezóny. Šanci na další úspěch budou mít již na druhý den, kdy změří síly s Karlovými Vary. Přijďte podpořit vsetínské borce v těchto důležitých momentech sezóny.

Zápasy staršího dorostu:
17.1. Vsetín - Letňany 16:30
18.1. Vsetín Karlovy Vary 10:30

Mladší dorost:

Celek, který už může být v pohodě, jelikož boje o záchranu jej nemusejí zajímat mile překvapuje i nadále. Bilancuje totiž stále na čtvrté příčce zaručující play-off s pětibodovým náskokem na pátý Olomouc. Případný postup do vyřazovacích bojů by byl zcela jistě odměnou za kvalitní výkony, které Vsetínští předvádějí celou sezónu. Upevnit si tuhle nadějnou pozici mohou dorostenci ve čtvrtečním klání s předposledním Havířovem. S tímhle soupeřem se střeli v probíhající sezóně již dvakrát a bilance je vyrovnaná 1:1. Kdo bude úspěšný nyní?

Zápas mladšího dorostu:
16.1. Havířov - Vsetín 15:00