Vstupenky online

Juniory čeká zápas s Technikou, dorost zamíří do Šumperku a Havířova

Andrea Harmuthová • 26.01.2022

Juniory čeká v příštích dnech těžký zápas s brněnskou Technikou, nedělení domácí utkání proti přerovským Zubrům je odloženo. Dorost vyrazí nejprve do Šumperka a poté za tabulkovým sousedem do Havířova.

Dorost míří do Šumperku a Havířova. Podaří se mu zdolat souseda z tabulky?

Valašským dorostencům se v posledních zápasech příliš nedaří. Minulý týden přivítali na ledě Přerov, se kterým hráli dvě třetiny téměř vyrovnanou hru. Rozhodla až závěrečná desetiminutovka, kde se s brankami doslova roztrhl pytel. V této přestřelce nakonec zvítězili Zubři. Vsetínští se trápili i v druhém utkání. Po střelecky vyrovnané první třetině odcházeli Valaši do kabiny s dvoubrankovou ztrátou. Ta se v další třetině ještě navýšila, Olomouc byla po celou dobu utkání aktivnější a Vsetín vstřelil pouze jedinou branku. Body tak bral lídr tabulky. Dorostenci naposledy zvítězili na začátku prosince, podaří se jim tentokrát porazit Havířov, proti kterému si připsali dvě výhry a dvě prohry? Čeká je i repete se Šumperkem, který dorostencům naposledy nasázel pět branek. V tomto týdnu došlo také ke změně trenérského obsazení. Od příštího utkání uvidí fanoušci vsetínské mládeže na střídačce nově Jiřího Weintritta a Radima Tesaříka.

Zápas: 27.1. Šumperk – Vsetín 18:00

Vzájemné zápasy v sezoně:
9.9. 2021 Vsetín – Šumperk 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Po vyrovnané první třetině se Valaši dostali do tempa a Šumperk už se do konce zápasu neprosadil. Za to Vsetínu se dařilo a ze soutěžní premiéry bral všechny body.
27.11. 2021 Šumperk – Vsetín  2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Vsacané se dostali v první části do vedení, to ale nedokázali udržet a Draci ve druhé periodě utkání otočili. Do konce zápasu už další gól nepadl a vítězství si připsal Šumperk.
2.12. 2021 Šumperk – Vsetín 5:2 (1:0, 3:0, 1:2)
Do utkání lépe vstoupili Draci, kteří se během první třetiny dostali do vedení, které postupně navyšovali. Valaši se probrali až ve třetí periodě, kdy Šumperk vedl už o čtyři branky. Vsetínští sice přidali dvě branky, ale to na zisk bodů nestačilo.
8.1. 2022 Vsetín – Šumperk  2:5 (0:1, 2:2, 0:2)
Utkání otevřeli hosté a své vedení navýšili ve druhé třetině. Valaši se snažili srovnat, ale srážela je četná vyloučení, ve kterých bodoval Šumperk. Ten utkání rozhodl v závěru poslední dvacetiminutovky a odvezl si cenné tři body.

Šumperku se v posledních týdnech daří. Po vánoční pauze prohrál pouze jednou, a to proti lídrovi tabulky z Olomouce. Zápas vypadal ze začátku dost vyrovnaně, když oba týmy vstřelily během druhé periody jednu branku. V poslední dvacetiminutovce už se ale prosazovala pouze Olomouc, která si dvěma trefami zajistila vítězství. Ve druhém utkání uplynulého týdne si Šumperk v prodloužení poradil s Havířovem. Branky byly k vidění až ke konci utkání a po zaznění závěrečné sirény svítilo na tabuli skóre 1:1.. V posledním zápase proti Vsetínu se Šumperku dařilo a nadělil jim pět branek. Zopakují to i tentokrát, nebo si na ně Vsetín došlápne?

Zápas: 29.1. Havířov – Vsetín 12:00

Vzájemné zápasy v sezoně:
11. 9. 2021 Vsetín – Havířov 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)
Havířov na ledě Vsetína dvěma rychlými brankami ve druhé třetině odskočil na dvoubrankový rozdíl, i když se předtím vedlo spíše domácím. Valaši už na vyrovnání nestačili, problém měli hlavně se zakončením.
16. 10. 2021 Havířov – Vsetín 2:5 (0:0, 1:1, 1:4)
Druhý vzájemný zápas dopadl úplně opačně, ale přesto stejně. Jako první se totiž dostali do vedení domácí a hosté předvedli rychlý obrat v podobě čtyřech gólů během čtyř minut ve třetí třetině. 
4. 12. 2021 Havířov – Vsetín 4:0 (3:0, 0:0, 1:0)
Vsetín se na led Havířova vypravil v oslabené sestavě. Havířovu se tak podařilo prosadit celkem čtyřikrát a z ledu odejít bez inkasované branky.
13.1. 2022 Vsetín – Havířov 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Domácí se sice dostali do vedení, ale Havířov během třetí periody otočil utkání na svou stranu, a to už udržel. Vsacané tak body nezískali.

Naopak Havířovu se po Vánocích příliš nedaří. V minulém týdnu podlehl nejprve Porubě, kdy nevsítil jedinou branku. Zato ostravský celek se trefil rovnou čtyřikrát. V druhém zápase nastoupil proti Šumperku a jednalo se o vyrovnaný souboj. Branky padaly až v poslední periodě a o vítězi rozhodlo prodloužení. V tom byli úspěšnější Draci. Havířovu se naposledy podařilo zvítězit v polovině ledna proti Vsetínu. 

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Čada (28. Konečný) – Stodůlka, Kučný, Šedlbauer, Kotrla, Herman – Bartoněk, Koláček, Juráň, Vaněk, Kovář, Škarka, Budín, Frolo, Pejchal, Dočekal, Raušer
Šumperk: Ondráček – Hrdina, Jarmara, Cekr, Juřík, Zavoral, Plhal, Compel, Bařica, Peškar, Maurer, Tomeš, Janech, Seidenglanz, Pluskal, Lichner, Prokop, Čunát
Havířov: Maňásek – Valouch, Zielinski, Maršálek, Pilíšek, Vadovič – Ungr, Middleton, Hansel, Jelének, Sedlák, Jung, Svozil, Zachariasz, Loza, Toma

Lídři kanadského bodování Bodující obránci Gólmanská jednička Postavení v tabulce
Vsetín Jakub Frolo (3+5) Matěj Šedlbauer (0+2) Martin Konečný (91,27 %) 6. (20 b.)
Šumperk Kryštof Seidenglanz (5+7) David Cekr (2+6) Michael Valenta (92,93 %) 3. (36 b.)
Havířov Adam Middleton (3+1) Aleš Zielinski (1+2) Tomáš Maňásek (87,89 %) 5. (20 b.)

Junioři: Po týdnu volna souboj s týmy z čela tabulky

Junioři se po týdnu volna vrací zpět do zápasového tempa a nečeká je vůbec nic jednoduché. Mají však na co navazovat, v předešlých zápasech totiž bodovali. Nejprve si poradili s Havlíčkovým Brodem, kde rozhodli v závěrečné dvacetiminutovce. Podobně vypadal i zápas proti Kobře Praha. V tomto týdnu čeká juniory zápas s nevyzpytatelnou Technikou, která okupuje druhou příčku v tabulce. Domácí zápas s Přerovem je kvůli vysoké marodce soupeře.

Zápas: 28.1. Technika – Vsetín 19:00

Vzájemné zápasy v sezoně:
19.9. 2021 Technika – Vsetín 6:5p (3:2, 0:1, 2:2 – 1:0)
Byl to dramatická zápas. Nejprve vedla Technika, vsetínští však srovnali. Na konci neudrželi vedení, a tak se šlo až do prodloužení, které lépe vyšlo brněnskému celku.
22.10. 2021 Vsetín – Technika  3:12 (1:4, 0:5, 2:3)
Technika Brno vstoupila do zápasu lépe a podařilo se jí otevřít skóre. Valaši ale během chvíle srovnali Poté už se prosazovali jen Brňané, kteří přidali během první třetiny další tři branky a v podobném tempu pokračovali až do konce zápasu. Vsetínu se podařilo vstřelit ještě dvě branky, ale na výsledku to nic nezměnilo.
26.11. 2021 Technika – Vsetín  7:1 (2:0, 4:1, 1:0)
Technika se dostala v první periodě do vedení, které postupně navyšovala. Vsetínskému celku se podařilo prosadit pouze jednou. Body tak putovaly do Brna.
12.1. 2022 Vsetín – Technika Brno  7:8 (4:1, 0:2, 3:5)
Zvrat v závěru. Valaši po celou dobu zápasu vedli, ale Technika si v posledních čtyřech minutách poradil s tříbrankovou ztrátou.

Technice se v sezoně zatím daří. V lednu prohrála pouze jednou proti Havlíčkovu Brodu. Celkem třikrát se jí taky povedlo zdolat lídra tabulky z Přerova, naposledy minulý týden. V první třetině spolu oba týmy držely krok a do šaten se tak šlo za vyrovnaného stavu. Ve druhé třetině se Technika dostala do vedení, které ale Přerov v závěrečné dvacetiminutovce smazal, když vstřelil srovnávací branku. Brněnský celek ale skóroval znovu a připsal si tak na svůj účet cenný skalp, čímž potvrdil, že na Zubry umí. Uvidíme, jak se jim bude dařit proti Vsetínu, který minule po nečekaném obratu, který je však sovám vlastní, porazili pouze o jedinou branku.

Zápas: 30. 1. Vsetín – Přerov Odloženo na 22. 2.

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Hořejší – Mojžíš, Prčík, Machů, Sýkora, Fojtík, Liss, Čapka, Sviták – Przybyla, Veselý, Janíček, Bednařík, Bachánek, Maštalíř, Broža.
Technika: Skoupý – Holcman, Šujan, Šupa, Žák, Kubica, Svoboda, Blaško – Nerad, Sever, Růžek, Čoupek, Lajoš, Adam, Vlach, Líska, Fornál, Pospíšil 

Lídři kanadského bodování Bodující obránci Gólmanská jednička Postavení v tabulce
Vsetín Adam Bachánek (9+23) Richard Liss (4+14) David Tkadlec (90,29 %) 5. (36 b.)
Technika Tomáš Čoupek (22+40) Pavel Kubica (5+17) Matyáš Skoupý (90,01 %) 2. (57 b.)
banner pod článkem