Karlovarská Energie, neoblíbený soupeř Valachů

Aleš Koňařík • 12.09.2006

V s e t í n – Takřka dva roky už sedá prach na poslední vsetínský úspěch v zápase s Karlovými Vary, když v listopadu 2004 rozdrtil svého soka z druhého cípu Česka 9:2. Západočeská Energie Vsetínu v posledních letech zkrátka nesedí. Karlovarští zažívají vydařený vstup do sezóny, kdy se jim v úvodních dvou kolech povedlo získat skalpy favoritů Liberce a Slavie. Vsetín doma zabodoval se Spartou a ve Varech by se rád pokusil upravit pravidlo, že na venkovních kluzištích je poloviční.

V rozšířeném play-off by už Energie chybět neměla. Nebo ne?

Další marné klepání na bránu (nikoliv nebeskou) play-off neustála v kádru Karlových Varů řada drahých hokejistů. Energie tak dala vale útočníkům Hrutajovi, Alinčovi resp. Selingrovi a trojici obránců Macholdovi, Polákovi a Krajíčkovi.

Největší posilu tak Západočeši získali v podobě zkušeného forvarda Vladimíra Machuldy, jenž se po šesti letech strávnených s jednou výjimkou ve finských klubech vrátil zpět do české nejvyšší soutěže. A že bude platným hráčem v kádru Energie dokázal jak ve svém úvodním zápase, kdy přihrál na vítěznou branku proti Liberci, tak na ledě Slavie, kde sám rozhodl v nastaveném čase.

Karlovarští se také mohou spolehnout na brankáře Lukáše Mensatora, jenž potvrzuje pozici nejslibnějšího brankáře nastupující hráčské generace. Dvaadvacetiletý Mensator čelil během prvních dvou kol 82 střelám a jen tři si našly cestu za jeho záda.

(Dis)konektivita VSE&KVA

Na začátku minulé sezóny si ve Varech dala dostaveníčko někdejší vsetínská partička ve složení Roman Čechmánek, Tomáš Vak, Radim Kucharczyk, Ondřej Němec, Jiří Polák a Pavel Selingr. Jenže ouha! Co jakž takž fungovalo ve Vsetíně, neopakovalo se ve Varech. Jediným vyslancem Valašského království tak v lázeňském městě zbyl do dnešních dnů Němec – naštěstí pouze jménem.

Bilance zápasů s Karovými Vary v sezóně 2005/06

11. kolo K. Vary – Vsetín 7:4

Branky a nahrávky: 23. Duben (Hurtaj), 27. Hurtaj (M. Dvořák, A. Nedorost), 32. Skuhravý, 42. Alinč (Pavelek), 55. J. Řezníček z trest. střílení, 55. M. Dvořák (Hurtaj, Ptáček), 60. M. Dvořák (Hurtaj, A. Nedorost) - 34. Duba (Steiner), 36. O. Hruška (Steiner), 50. Dubec (Ivan), 56. Stantien.

24. kolo Vsetín – K. Vary 2:2

Branky a nahrávky: 13. Stantien (Kučný), 15. Valko (Stantien, Demel) - 17. A. Nedorost (M. Dvořák, Hurtaj), 36. Němec (J. Řezníček).

37. kolo K. Vary – Vsetín 4:1

Branky a nahrávky: 1. Selingr (Dobroň), 21. Petr Kumstát (Dobroň), 25. Hurtaj (Kraft, Dobroň), 33. Košťál (Pech, Skuhravý) - 42. Ponomarev.

50. kolo Vsetín – K. Vary 2:2

Branky a nahrávky: 22. Kučný (Jenáček, Hrabal), 33. Demel (Bauer, Steiner) - 1. Skuhravý (Košťál), 43. Pech (Pavelek).

Sestavy v minulém kole

Vsetín: Štefl - Hrabal, Kučný, Galvinš, Horák, Bolf, Štach, Bobček - Demel, Stantien, Grill - Dubec, Sakrajda, Rob - Škoda, Berzinš, Kraus - Davídek, Sabol, Duba.

K. Vary: Mensator - Dobroň, Hanzlík, Němec, Řezníček, Mudroch, Duben, Kloz, Ustrnul - Kumstát, Skuhravý, Balázs - Machulda, Kraft, Skladaný - Dvořák, Milan Procházka, Košťál - Tvrdek, Pech, Zaťovič