Vstupenky online

Konec přestupového termínu se blíží. Jsme aktivní, chceme mít dlouhou sezonu, říká Daniel Tobola

Redakce • 19.01.2022

Vsetínští hokejisté se ve středu po karanténě vrátili zpátky do tréninku. Nejbližší utkání je čeká až příští týden v Litoměřicích, ale fanoušci se s nimi mohou setkat už tento pátek na Hokejovém odpoledni ve Smetanově obchodní galerii (více zde). „Počítáme s páteční akcí. Jak trenéři, tak hráči jsou takříkajíc promořeni. Testujeme se, téměř ze sta procent jsme očkovaní. Věříme, že teď už budeme mít pokoj,“ hlásí Daniel Tobola, jednatel VHK ROBE Vsetín.

A-tým je od středy zpátky v tréninku. Ulevilo se vám, že situace dopadla dobře?
Věříme, že tomu tak bude. Byli jsme jedni z prvních, kteří se ocitli v karanténě. Nikdo neměl těžký průběh, kluky trápila víceméně rýma a kašel, někdo měl den horečku. Někteří hráči jsou ještě doma, protože jim karanténa neskončila, ale 99 procent týmu začalo ve středu normálně trénovat. Věříme, že omikron zvládneme nejen my, ale i ostatní kluby. Aby se všechny soutěže v pohodě dohrály a sezona neskončila předčasně.

Uzdraveným hráčům tedy nic nebrání v účasti na pátečním Hokejovém odpoledni ve Smetanově obchodní galerii…
Počítáme s páteční akcí. Jak trenéři, tak hráči jsou takříkajíc promořeni. Testujeme se, téměř ze sta procent jsme očkovaní. Věříme, že teď už budeme mít pokoj. Těšíme se na pátek, stejně tak se mohou těšit fanoušci, rodiče i děti samotné. Plánujeme autogramiádu spojenou s náborovou činností, po čase se opět potkáme víc osobně.

S trochou nadsázky řečeno, je lepší prodělat onemocnění nyní, než v rozhodující fázi sezony?
To rozhodně. Nyní má sice Tipsport extraliga i Chance liga problém, ale stále je půlka ledna. Když onemocnění projde v deseti dnech téměř všemi kluby, v rámci promořenosti se už nemá nikdo čeho obávat. Zkrátka pojedeme a doufejme, že omikron bude opravdu finální fáze těchto několikaletých covidových strastí. Všichni věříme, že dejme tomu v březnu se můžeme těšit na třeba i plné stadiony.

A-tým čeká nejbližší utkání po pauze příští týden ve středu na ledě suverénních Litoměřic. Bude to ostrý start, souhlasíte?
Doufejme, že Litoměřice budou zdravé. V soutěži není slabého soupeře, Chance liga je vyrovnaná. Litoměřice jsou teď v laufu, daří se jim. Nemůžeme si vybírat. Myslím si, že naše vzájemné zápasy představují vždycky dobrý hokej. Není na místě žádná obava, že budeme začínat právě v Litoměřicích. Možná, že je naopak dobře mít takový start.

Do konce přestupového termínu zbývají necelé dva týdny. Nakolik jste v tomto směru aktivní?
Jsme aktivní. Faktem je, že letošní sezona je opravdu specifická. V profesionálních soutěžích je spousta týmů a tedy i spousta hráčů. Zároveň jsou zde přísné sestupové klíče. S nadsázkou řečeno, kdo má ruce a nohy a umí hrát hokej, má profesionální smlouvu. Chance liga je neskutečně vyrovnaná, každý může porazit každého. Na možném posílení pracujeme. Uvidíme, co se podaří, nebo nepodaří. Zájem máme, díváme se kolem sebe, komunikujeme s kluby. Je před námi ještě dvanáct dní, stát se může všecko.

Jaké hráče typově hledáte?
Platí, že chceme mít dlouhou sezonu a dojít co nejdál. To vyžaduje mít široký kádr. Neříkám, že hledáme kohokoliv, ale rádi bychom určitě posílili jak o útočníka, tak o obránce. Podtrhávám slovo posílili. Nechceme kádr rozšířit jen formálně, samoúčelně.

Nakolik zasahuje klub aktuální zdražování energií ať už primárně, nebo ze strany podpory partnerů?
Nárůst přímých nákladů od 1. ledna je opravdu extrémní, šílený. Za sezonu se může vyšplhat do několika milionů. Tyto peníze budeme muset někde získat. Tak to je, nenaděláme s tím nic. Bojujeme, snažíme se. Co se týká podpory partnerů, to je téma na příští sezonu, na tento ročník máme podporu smluvně vyřešenou. Co bude potom, to se bude odkrývat až v následujících týdnech a měsících.

Jak sledujete počínání mládežnických týmů?
Sledujeme to, pracuje na tom celý klub a po celou sezonu. V juniorské i dorostenecké kategorii jsou sestupové klíče v podstatě stejné jako v té mužské. V obou případech jsme namočeni. To je sport, o této hrozbě jsme věděli před sezonou, víme o ní i teď. Je to náročné, obě kategorie mají nějakou šířku kádru, kterou ovlivňují nemoci, zranění. Bojujeme a bojovat budeme jako lvi až do konce. Kluci makají, budeme dělat všechno pro to, abychom tuto sezonu úspěšně zvládli.

A co mladší kategorie?
Pozitivní je, že po zákazu sportování mládeže skončilo s hokejem jen minimum kluků. V době nejtvrdšího lockdownu jsme nemohli trénovat, ale posledního tři čtvrtě roku jsme zpátky v tréninku. Troufnu si říct, že na klucích to nezanechalo stopy. Je super, že všechny kategorie máme obsazené po jednotlivých třídách. Kluci hrají zajímavé zápasy. V rámci tabulek se nikam nepostupuje ani nesestupuje, u žákovských kategorií je to tak už léta. Myslím si, že v deváté, osmé, sedmé či šesté třídě máme šikovné kluky, páťáci se zlepšují, a i mezi těmi nejmenšími je to super. Máme zajímavé počty v rámci mládežnické základny, jde to správným směrem.

V úterý klub pořádá náborovou akci v rámci Týdne hokeje. I vy sám budete na ledě. Jak se těšíte?
Všechno zlé je k něčemu dobré. Omikron už u nás proběhl. Tím pádem jsme připraveni jak v pátek na autogramiádu, tak na úterní akci v rámci Týdne hokeje. Letos jsme jí rozšířili o název Velký hokejový nábor, její tváří je náš nadějný a úspěšný gólman Kuba Málek, který má šanci prosadit se i v NHL. V pátek se s ním děti i rodiče mohou vidět na autogramiádě a následně v úterý na ledě. Těšíme se na další děti, které si chtějí vyzkoušet nejkrásnější kolektivní hru. Možná, že dnes je víc než kdy dřív důležitější, aby rodiče vedli své děti k pohybu. Budeme rádi, když to bude hokej a když to bude na Lapači.

banner pod článkem