Lekne se bobr vsetínských lesů?

Jiří Kubják • 13.10.2009

A je to tady! Konečně jsme se dočkali. Do začátku dlouho očekávaného prvního valašského derby v letošní sezóně už zbývá jen pár hodin. Podaří se Vsetínu rozbít bobrům hráz na soutoku Vsetínské a Rožnovské Bečvy a tím pádem si připsat třetí výhru v řadě? Nebo to budou naopak hráči Valašského Meziříčí, kteří přiloží už do tak pevného koryta další tříbodovou větvi? Utkání začíná ve středu od 18:00 hodin na zimním stadionu ve Valašském Meziříčí.

Pokladna zimního stadionu se otevře v 16:00. Cena vstupenky na derby činní 70 Kč a maximální prodej vstupenek pro jednu osobu je omezen na 10 ks.

Ještě před tím než hlavní rozhodčí vhodí úvodní buly mezi Brunce a Štrauba, pojďme si připomenout pár bodů a zajímavostí, jež jistě okoření tohle prestižní utkání.

Tou první je bezesporu vzájemný střet obou bratrů Bokrošových. Zatímco starší Lukáš se pro tuhle sezónu upsal ve Valašském Meziříčí, obránce Tomáš se z mateřského Zlína stěhoval kratší cestou přes kopec Syrákov.

Další perličkou bude souboj dvou kamarádů ze vsetínské juniorky a sice ofenzivně laděného obránce Libora Haschky v dresu zelenožlutých proti Davidu Vargovi, jenž patří mezi největší mladé naděje valašskomeziříčských hokejistů.

Obranu s útokem si do třetice prohodíme. Valašské Meziříčí sází v zadních řadách na Luďka Růčku - ne příliš vysoký obránce s čtyřiadvacítkou na zádech patří již druhou sezónu mezi dirigenty přesilových her a je důkazem zodpovědně propracované obrany Bobrů. Dokáže tato obrana zastavit i vsetínského kanonýra Marka Knebla, jakožto nejproduktivnějšího hráče Vsetína s průměrem téměř bod na zápas?

Pozornosti by nemusel ujít ani Tomáš Brunec, silově vybavený útočník ve službách modrobílého dresu s bobrem na hrudi, který letos odehrál přípravné zápasy právě ve Vsetíně. Vedení VHK o něj hodně usilovalo, ovšem jednadvacetiletý centr se nakonec rozhodl přestoupit o pár kilometrů dál.

Nelze zapomenout ani na další hráče, kteří do Vsetína zamířili právě z Valašského Meziříčí. Mezi ně patří osa Ašer – Štraub – Tesařík – Zavrtálek, později doplněna obráncem Petrem Bezouškou. Bohužel první a posledně jmenovaný hráč do utkání nenastoupí. Zatím co Jakuba Ašera trápí zraněné koleno, pro třiadvacetiletého Bezoušku prozatím nezbylo místo v sestavě. Utkání bude zcela určitě vypjaté i v brankovišti, kde proti sobě nastoupí Lukáš Plšek a Michal Krumpoch.

Našlo by se ještě mnoho důvodů, proč v podvečer vyrazit na valašské derby. Nenechte si proto ujít tento zápas a přijďte fandit v hojném počtu.

Sestavy v předchozím kole:

HC Bobři Valašské Meziříčí: Krumpoch (Popovič) - Dvořák O., Hruškovský, Mikel, Mlynář, Vnenk, Vašut - Bokroš, Brunec, Dědek, Dvořák P., Lhotský, Matějný, Růčka, Sochorek, Šebesta, Vaněček, Varga M., Varga D.

VHK Vsetín: Plšek – Bořuta, Šimek, Trška, Matula, Haschka, Zavrtálek – Mokrejš, Štraub, Tesařík – Ondráček, Sakrajda, Ševčík (od 30. Korčák) – Knebl, Mikeš, Matějka.