VHK hlásí další podpis! Na Lapači pokračuje zkušený Radim Kucharczyk

Redakce • 18.05.2020

V zelenožlutém dresu nasázel 115 gólů, v tabulce nejlepších střelců vsetínské historie mu náleží sedmé místo. A další zápisy do klubových kronik může přidat v nadcházejícím ročníku Chance ligy. Útočník Radim Kucharczyk se totiž na Lapači dohodl na nové smlouvě! Pro pamětníka extraligového titulu z roku 2001, který na podzim oslaví 41. narozeniny, to bude již pátá sezona od jeho návratu do rodného města.

„Radim je ikona klubu, patriot a zkušený hráč, který i ve svém věku neustále dokazuje, že je nadstandardně připravený. Je příkladem pro celou kabinu a zejména mladé hráče. Jsme rádi, že bude v týmu pokračovat i v nadcházející sezoně, která bude oproti předchozím ročníkům asi trochu jiná. I proto jsme rádi, že budeme moci využít Radimovy zkušenosti,“ uvedl Daniel Tobola, jednatel VHK ROBE Vsetín.

Radim Kucharczyk (25. 10. 1979) je odchovancem Vsetína. Na Lapači prošel všemi mládežnickými výběry a v roce 2001 byl u posledního extraligového titulu tehdejšího hegemona českého hokeje. V dalších sezonách v zelenožlutém dresu zářil po boku Jiřího Hudlera či Petra Vampoly. Z rodného města se v roce 2003 vydal do světa. Působil ve finském Ilves Tampere, Třinci, Karlových Varech, Slovanu Bratislava či Znojmě. Úspěšnou éru prožil v Olomouci, které v sezoně 2013/2014 pomohl k postupu do extraligy.

Do rodného města se vsetínský patriot vrátil v roce 2016 a hned v první sezoně se svými spoluhráči vytáhl klub do druhé nejvyšší soutěže. V loňském zkráceném ročníku Chance ligy oslavil 40. narozeniny a odehrál 44 utkání, ve kterých nasbíral 36 kanadských bodů (17 + 19). S aktuálním počtem 115 vstřelených gólů za Vsetín mu náleží sedmé místo v historické tabulce vsetínských střelců. Další milníky může Radim Kucharczyk překonávat v nadcházející sezoně, kterou opět stráví na Lapači.