Léto strávil s rodinou a psem, nyní chce Březina navázat na gólové hody

Tomáš Kopecký • 05.08.2018

Markovič prochází do útočného pásma, nachází v dobré střelecké pozici Březinu, ten pálí a překonává brankáře soupeře. Za tuto sehranou dvojici mohli dát Valaši ruce do ohně. David Březina sice o svého dvorního nahrávače přišel, dostal však nové spoluhráče a nyní se nebojí otevřeně mluvit o tom, že chce týmu přispět stejnou měrou, jako se mu to dařilo v minulé sezoně. „Snažil jsem se na sobě zapracovat a dobře se připravit, aby vše klapalo jako loni. Přestup na Vsetín mně v hokeji hodně dal, jsem tady velmi spokojený a snad to bude pokračovat i nadále,“ říká bývalý český mládežnický reprezentant.

24 branek, 23 asistencí a pozice druhého nejproduktivnějšího hráče soutěže. Byla to pro něj sezona jako z říše snů. Kdyby rodákovi z Pelhřimova někdo v létě 2017 řekl, že bude jedním ze dvou nejlepších střelců nadcházejícího ročníku, asi by se na toho věštce díval překvapeně. Zvláště když na Březinu před sezonou nezbylo místo v jihlavském kádru, který prošel výraznou změnou po postupu do extraligy. Šikovný útočník se vydal na zkoušku do Vsetína a svou první trefu zaznamenal ve čtvrtém přípravném utkání s Trenčínem. Od úvodu zaujal trenéry a nebylo pochyb, že si vybojuje stále místo v sestavě. Nakonec to dotáhl až do elitní formace s Radimem Kucharczykem a Jaroslavem Markovičem. „Na minulou sezonu vzpomínám jedině v pozitivech, vyšla mi dobře. Byla to pro mě po čtyřech letech v Jihlavě velká změna, ale rozhodně toho nelituju,“ netají se spokojeností.

Kromě gólů a asistencí však Březina zaujal i v dalších statistických ohledech. Za celou sezonu seděl na trestné lavici pouze čtyřikrát, což je nejméně ze všech hráčů, zároveň dopadl nejlépe i v porovnání plusových a mínusových bodů. Není tedy divu, že se o něj v letní přestávce zajímaly i extraligové kluby. „Nějaké nabídky by se asi našly, ale vůbec jsem to neřešil. Mojí prioritou bylo zůstat tady, nad ničím jiným jsem ani nepřemýšlel,“ dodává.

Léto strávil pětadvacetiletý forvard v Pardubicích se svou rodinou a psem. „Byli jsme na dovolené, podnikli jsme nějaké výlety. Hlavně jsem si chtěl od hokeje na chvíli odpočinout,“ říká. „Letní příprava pak byla dost těžká, ale povedená. To už prostě k hokeji patří. Zapracoval jsem na sobě, abych byl na ledě co nejsilnější.“

Na ledovou plochu vyjeli Valaši poprvé 23. července a David Březina byl pochopitelně u toho. Jak se mu v prvních dnech bruslilo? „První týden je vždy specifický, je to hodně o zvyku na bruslení, novou výstroj. Nohy bolely, ale všichni jsme se s tím nějak porvali,“ doplňuje hráč s číslem 24 na zádech.

Toho čeká v této sezoně speciální soupeř – do první ligy totiž sestoupila Jihlava, ve které si Březina odkroutil 175 zápasů, a vyzkoušel si zde také baráž o extraligu. „Budou to pro mě zvláštní zápasy. Nedá se říci, že bych se úplně těšil. Nesmím se na to ale vůbec dívat, hraju za Vsetín a budu se snažit dělat všechno pro výhru.“ Sám chce letos s týmem usilovat o nejvyšší mety. „Vždy, když se mě na to lidé ptají, tak odpovídám jasně – chceme se porvat o nejvyšší příčky,“ říká odhodlaně.

Vsetín posílil na všech postech a nebál se také využít služeb zahraničních hráčů. Jak zatím podle Davida probíhá jejich adaptace? „Kluci určitě zapadli dobře, je s nimi sranda. Komunikujeme mezi sebou anglicky, taky už pochytili nějaká česká slovíčka, takže se postupně učí.“

Poprvé od března na vlastním ledě a hned proti extraligovému celku. Přípravný zápas s Vítkovicemi slibuje zajímavou podívanou a na utkání se těší i rodák z Pelhřimova. „Extraligové týmy jsou pro nás velmi atraktivní. Moc se těším a snad nás přijde podpořit co nejvíce fanoušků,“ přeje si na závěr rozhovoru.