Vstupenky online

Lídr ze Vsetína míří do Poruby, zvýší náskok na čele tabulky?

Jan Tajzler • 29.11.2016

Hokejisty Vsetína čeká utkání v aréně, kde doposud nedokázali zvítězit. Proti Porubě budou Valaši usilovat už o 17. vítězství v řadě a také o navýšení náskoku na čele východní skupiny 2. ligy. Momentálně rozdíl mezi Vsetínem a Porubou činí rovných deset bodů s tím, že zelenožlutí mají ještě zápas k dobru. Porubu naopak trápí minisérie dvou porážek a také fakt, že v posledních čtyřech utkáních nedokázali svěřenci Sršně bodovat naplno. Kdo bude lépe připraven na středeční šlágr a připíše si cenné vítězství? Dozvíte se, když zavítáte do arény vítkovické farmy, utkání mezi Porubou a Vsetínem startuje v 18:00.

Porubu i Vsetín pojí stejné cíle pro letošní sezonu a ty jsou jen ty nejvyšší v podobě postupu do WSM ligy. Oba celky předsezonní předpoklady naplňují, ale přeci jen aktivnější je v tomto ohledu tým z valašské metropole. Co se týče dosavadních vzájemných střetnutí, jsou si oba konkurenti kvit. Zatím platí pravidlo, že se v těchto duelech raduje domácí tým. Nejprve se oba velikáni střetli na ledě v RT Torax aréně, domácí tým vletěl do utkání jako uragán a již v půlce 1. třetiny vedl 3:0. Valaši se do konce první části sice dokázali vzpamatovat a snížit na 3:2, ale to bylo z jejich strany vše, zbytek utkání totiž ovládli červenobílí a připsali si jednoznačné vítězství 6:2. Odveta na Lapači měla zcela opačný příběh. Vsetín se na domácím ledě dostal až do čtyřbrankového vedení, to dokázali Ostravané částečně umazat v závěrečné třetině, ale porážce 5:2 nezabránili. Právě od tohoto utkání je Vsetín vládcem nad východní skupinou a svou pozici, díky skvělé sérii šestnácti výher v řadě, neustále upevňuje. Poruba bude v domácím prostředí usilovat o umazání vsetínského náskoku, který momentálně činí deset bodů.

Poruba ztlumila, rozbalí to znovu proti Vsetínu?

Od porážky ve Vsetíně uplynul přesně měsíc. Mezitím Poruba léčila své šrámy na brněnské Technice, kterou smetla 6:0. Pak ale museli Sršňovi svěřenci o body tvrdě bojovat, v Hodoníně Poruba zvítězila jen těsně 3:2, stejně tak se nadřela na tři body i proti Novému Jičínu (5:4). Na státní svátek už Poruba utrpěla ztrátu, o bod ji připravila Kopřivnice, na kterou favorit vyzrál až v prodloužení 4:3. Také regionální derby s Opavou už nebylo tak jednoznačně jako dva předcházející duely a ze Slezska Poruba odvezla dva body, rovněž za vítězství v prodloužení, tentokrát 5:4. Ve středu 23. listopadu se v Porubě zrodila senzace, na favorita skupiny si totiž posvítili Bobři z Valašského Meziříčí a díky skvělému Plškovi v bráně připravili Porubě studenou sprchu v podobě porážky 2:6. Odčinit toto zaváhání se Porubě nepovedlo ani v Šumperku, dramatickou podívanou rozsekl v 59. minutě šumperský Janota a  hráči Poruby prožili něco, co ještě v této sezoně nepoznali, tedy dvě porážky v řadě. Poruba tak dvakrát za sebou vyšla bodově naprázdno a náskok na vedoucí Vsetín činí už deset bodů.

Aby Vsetín v Porubě znovu nevyhořel, bude si muset pohlídat porubské ofenzivní esa. Těmi aktuálně jsou David Zachar, jenž je nejproduktivnějším a zároveň nejlépe střílejícím hráčem Ostravanů, doposud jeho bilance činí 13+13, hned za ním Táhne Porubu Dominik Kafka (9+14). Ostrými pálí také Petr Seidler (11+4). Další nebezpečí pro obranu Valachů představuje David Ballner (7+8) a také Tomáš Jáchym (3+12).

Bodování obránců vede v Porubě Marek Slavík (3+10). Do brankových situací přihrává často také Ivan Puzič (0+8), muziku tvrdí urostlý Josef Tichý, jenž svému týmu přispěl třemi zářezy a pěti asistencemi. Brankoviště Poruby ve většině případu střeží velezkušený Jakub Čech, jenž si drží úspěšnost zákroku na úrovni 88,67% a průměrně inkasuje 3,09 branek na jedno utkání. Do osmi zápasů zasáhl i jeho kolega Andreas Kubáň, ten inkasoval pouze 2,03 branky na zápas a úspěšnost zákroků si drží nad 91%. Kdo se postaví mezi tyče proti Vsetínu, to ví momentálně nejspíš jen trenér Tomáš Sršeň.

Dokáže Vsetín poprvé v sezoně uspět v Porubě?

Vsetínský tým neváhá a každého zaváhání ostravské Poruby využívá, nedá se říci, že maximálně, díky jednobodové ztrátě v Šumperku, ale i tak si zelenožlutý soubor dokázal na čele vypracovat solidní náskok deseti bodů a to má ještě zápas k dobru. Na druhou stranu je to právě porubský led, kde Vsetínští ještě letos nebodovali a kde utrpěli dosavadní jedinou porážku 2:6. Aktuálně Vsetín drží skvostnou bilanci šestnácti vyhraných zápasů v řadě a v případě, že by sérii protáhl, může na čele tabulky ještě výrazněji navýšit svůj náskok a vládu nad východem.

Vsetín po týdenním volnu přivítal na svém ledě poslední Techniku Brno a dle všech předpokladu si s ní poradil. Do pohodlného náskoku se Vsetín dostal už v úvodní dvacetiminutovce, když svému soupeři z jihomoravské metropole odskočil na rozdíl čtyř branek. Nakonec se vsetínský brankostroj zastavil na čísle šest. Do utkání naskočil po delší odmlce uzdravený brankář Petr Hromada a svůj návrat oslavil první vychytanou nulou v sezoně. Vsetín má k dispozici také Michala Šurého s úspěšností zákroků nad 94%. Uvidíme, který muž dostane prostor v brankovišti na ledě Poruby.

Vsetínskou produktivitu vede Jan Kolařík, ten proti Technice dosáhl na jubilejní třicátý kanadský bod a s bilancí 13+17 vládne ligovým statistikám. Radim Kucharczyk táhne Vsetín se sedmadvaceti body, hranici dvaceti bodů překročil i Tomáš Vávra (8+16). Na porubský tým je zvědavý David Hrazdira, jenž měl původně hostovat právě v Ostravě, ale z vlastní vůle to odmítl a přihlásil se vsetínským trenérům, ti na něj počkali a pro Hrazdiru to bude v Porubě už čtvrtý duel ve vsetínském dresu. „Dvakrát jsme se snažili a bojovali o postup a vždycky to těsně nevyšlo. Nechtěl jsem posílit největšího konkurenta a hrát proti Vsetínu, to by prostě nešlo. Tehdy jsem ještě vůbec nevěděl, že o mě bude na Vsetíně zájem, ale naštěstí mi vedení dalo šanci, za kterou jsem velmi rád,“ vysvětlila svůj pohled staronová akvizice v dresu Valachů.

Vsetín jede na led do Poruby, který Valaši v letošní sezoně ještě nedobyli a kde si připsali doposud jedinou porážku. Podaří se jim tato odveta zvládnout? Přijeďte se do Ostravy přesvědčit, utkání startuje v RT Torax aréně od 18:00 a v provozu by měl být také online přenos, který připravují kolegové z porubské redakce.

Sestavy v minulém kole:

Poruba: Čech – Slavík, Puškár, Flašar, Tichý, Rudl, Bail, Puzič, Adamik – Slováček, Piecha, Sedlář – Kafka, Ballner, Zachar – Tomčák, Kuťák, Seidler – Vaněk, Smrčka, Orság.

Vsetín: Hromada – Janáček, Vrba, Ostrčil, Stuchlík, Žák, Mojžíš, Hryciow – Pokorný, Šilhavý, Čech, Vávra, Zúbek, Kolařík, Kajaba, Hrazdira, Finsterle, Daněk, Hořanský, Kucharczyk.

banner pod článkem