Mančaftu věřím, můžeme se popasovat s každým, říká Jiří Weintritt. Jak vypadá situace s marody?

Redakce • 29.12.2022

Šňůrou jedenácti zápasů prošli bez porážky, teprve ve středu museli hokejisté VHK ROBE Vsetín spolknout hořkou pilulku. Na Lapači je těsně přetlačil soupeř ze Sokolova. Po skvělých výsledcích v posledním období náleží svěřencům trenérů Jiřího Weintritta a Radima Kucharczyka první místo v průběžné tabulce Chance ligy. „Je to o každodenní práci, nic mimořádného bych v tom neviděl,“ říká Weintritt. Jak vypadá situace s marody? A promění se kádr VHK do konce přestupního termínu? I na tyto otázky vsetínský kouč odpovídal v posledním rozhovoru roku 2022.

Jak hodnotíte poslední utkání kalendářního roku proti Sokolovu?
Se starým rokem jsme se chtěli rozloučit dvanáctým vítězstvím v řadě. Bohužel se to nepovedlo. Soupeř se nikam netlačil, hrál chytře, ujížděl nám do brejků. Zbytečně jsme faulovali a inkasovali dva góly v oslabení. Po druhé třetině za stavu 3:3 jsem mančaftu řekl, že to bude o jednom gólu. Špatně jsme vystřídali a inkasovali počtvrté. Při hře bez brankáře už to bylo o štěstí, kotouč už jsme do brány nedokázali dotlačit. Prohráli jsme, ale máme hlavy nahoře. Bojovali jsme a po jedenácti výhrách se to nepovedlo.

Žádný strom neroste do nebe a každá série jednou musí skončit, že?
Je to tak. Jenom mě mrzí, že přišla velká návštěva a byl to poslední zápas v roce. To jsou dvě věci, kvůli kterým mě mrzí, že se nám nepodařilo proti Sokolovu zvítězit.

Mančaft se pod vaším vedením nastartoval, o šňůře jedenácti zápasů bez porážky už byla řeč. Kde hledat příčiny takového vzestupu A-týmu?
Už jsem na to odpovídal mnohokrát. Před dvěma měsíci bychom naše současné postavení v tabulce brali. Jsme tam, kde jsme. Je to o každodenní práci, nic mimořádného bych v tom neviděl. Snažíme se udržovat určité dvojice při sobě, i když nám do toho vstupuje spousta zranění a nemocí, a také určitý klid směrem do kabiny, který nám přinesl tyto výsledky.

Můžete okomentovat, jak na tom jsou aktuálně zranění respektive nemocní hráči?
Kapitán Vít Jonák má zlomenou kost v chodidle, což znamená čtyři až pět týdnů absence. Stalo se mu to v domácím utkání s Frýdkem-Místkem. Chybí nám beci David Kajínek a Michal Hryciow, které shodně trápí natržené tříslo. Kajínek by se měl po Novém roce zapojit do tréninku, Hryciow asi o dva týdny později. Jiří Říha doléčuje těžší chřipku a do tréninku by se měl zapojit 2. ledna.

Šanci v A-týmu dostal mladý obránce a vsetínský odchovanec Filip Krajčík, který jinak působí v Karlových Varech. Jaký na vás prozatím udělal dojem?
Podává sympatické výkony, má velmi dobrý pohyb. Samozřejmě někdy vyletí tam, kde by být neměl, ale to k mládí patří. Filip přijel z Karlových Varů domů na dovolenou a my jej při absenci našich obránců využili. Myslím si, že parádně zapadl. Svým pohybem nám v defenzivě pomáhá.

VHK si v rámci posledního utkání v roce 2022 připomenul výročí pěti let od postupu do první ligy. Vy sám máte zkušenosti s vedením vsetínského A-týmu ve třetí nejvyšší soutěži. Co říkáte na to, kam se za tu dobu vsetínský hokej posunul?
Kdo v klubu působí delší dobu, vidí, že kroky dopředu jsou veliké. Ať už v podmínkách pro A-tým, pro mládežnické výběry nebo jde o obsazování trenérských postů. Přibyla nám nová tělocvična, kterou máme pár metrů od stadionu. A také řada dalších malých věcí, které dohromady staví náš klub, co se týče podmínek, na vysokou úroveň v rámci celé republiky.

Zpátky k A-týmu. Další utkání vás čeká až za týden, ve středu 4. ledna doma proti Prostějovu. Jak tedy bude vypadat váš nejbližší program?
Kluci nyní odjíždějí domů, máme tři dny volna. Trénujeme na Nový rok večer a následně každý den až do 4. ledna, kdy nás čeká prví utkání nového roku proti Prostějovu. Pak už to zase půjde ráz naráz, takže nezastavujeme a jedeme dál.

V lednu mají jednotlivé týmy poslední možnost provést změny v kádru. Řešíte i vy potenciální změny?
Už to řešíme nějakou dobu. Dostat nějakého hráče do klubu je velmi těžké. Samozřejmě to jde formou trejdů. Ale získat volného hráče? To je nyní takřka nemožné, snad jedině ze zahraničí. Zrovna ve středu jsme na tohle téma měli debatu. Snad se po Novém roce dozvíme první výsledky.

Starý rok pomalu končí, co si budete přát do nového roku 2023?
Já mančaftu věřím a myslím si, že když budeme zdraví, nebude nás trápit tolik zranění a nemocí, a dobře potrénujeme, tak kvalitu máme. A můžeme se popasovat s každým a kdykoliv. Chtěl bych popřát všem vsetínským fanouškům a jejich rodinám pěkného Silvestra, a aby měli v novém roce pěkný život a přišli nás podpořit. Budeme to potřebovat.