Vstupenky online

Moc si hrajeme s pukem, musíme víc střílet, soudí Jiří Karafiát

Helena Hegeďová • 09.12.2018

„Nevím ani, jak bych to zhodnotil, byl to takový divný zápas,“ začal dvacetiletý útočník Jiří Karafiát pozápasové hodnocení hned poté, co zkonstatoval, že proti Kadani to nebyl zrovna optimální výkon, „asi to nebylo úplně podle našich představ. Čekali jsme od sebe víc, ale oni taky nehráli špatně.“ Jistý problém vidí taky v přehnané kombinaci a předržování puku. „Místo toho, abychom vystřelili, jsme se hledali navzájem.“ Ve třetí třetině přišly i emoce a Karafiát se tak v rozhovoru vrací mimo jiné i ke svému vyššímu trestu.

Odehráli jste zápas proti Kadani tak, jak jste si představovali?
Asi to nebylo úplně podle našich představ. Čekali jsme od sebe víc, ale oni taky nehráli špatně. Nevím ani, jak bych to zhodnotil, byl to takový divný zápas. Z naší strany to nebylo úplně nejlepší, ale uvidíme, co bude dál. Musíme se připravit na další zápas, abychom jej vyhráli.

Jaký jste plánovali vstup do utkání?
Na začátku jsme na ně určitě chtěli vletět, dostat je pod tlak. Létat na ledě, ale místo toho to bylo takové uplácané a měl jsem z toho divný pocit.

Na druhou stranu jste soupeře vysoko přestříleli…
To asi ano, měli jsme víc šancí než oni. Pak jsme tam ale měli taky vyloučení, komplikovali jsme si to sami. Nicméně jsme rádi za tři body.

Do vedení jste se dostali v 11. minutě. Ulevilo se vám?
Určitě jsme byli rádi, že jsme ten první gól dali my. Navíc, když jsme potom byli skoro pořád u nich v pásmu. Chtěli jsme se od toho nějak odrazit a nasypat jim ještě víc gólů. Když se ale ohlédnu za celým tím zápasem, tak naštěstí to skončilo tak, jak to skončilo.

Vy sám jste skóroval, a to ve druhé třetině. Dokázal byste svou branku popsat?
Já vůbec nevím, jak to tam bylo. Vím, že Břízka (David Březina) s Kuchardou (Radimem Kucharczykem) tam odvedli dobrou práci v útočném pásmu a nějak se to tam odrazilo. Myslím, že Kucharda to dával na Břízku, Břízka na mě. Já už jsem jenom vystřelil. Takže dalo by se říct lehká situace.

Takových kombinací bylo ale v zápase několik a ne všechny se podařilo proměnit. Kde vidíte největší problém?
Vždycky to nějak skončí na posledním hráči. Trénujeme to i na trénincích, ale nevím, proč nám to až tak nevychází. Moc si s tím pukem hrajeme, musíme určitě víc střílet.

Takže je to o tom, že situace překombinujete?
Ano, takhle bych to řekl. Vždycky jsme si chtěli dát nějakou nahrávku do prázdné. Takže místo toho, abychom vystřelili, jsme se hledali navzájem.

V utkání padlo hned několik vyšších trestů. Čím to podle vás bylo, že se ve hře objevilo hned několik takových situací?
Bylo to dlouho 3:0 a pak, když se i Frolič (Tomáš Frolo) porval, byly tam větší emoce, menší šarvátky, na ledě to bylo vyhrocenější a všechno ostatní. Nevím, jak bych to zhodnotil, byl to takový zvláštní zápas, ale my už se budeme připravovat na pondělí na Kladno.

I vy jste jedním z hráč, kdo vyšší trest dostal. Jak byste to teď po zápase svými slovy popsal?
Rozhodčí mi řekli, že je to trest za pozdní dohrání. Bavil jsem se potom i s tím zraněným klukem a říkal, že si dal o helmu a roztrhl si obočí. Rozhodčí to zdůvodnili jako pozdní dohrání, tak nevím, jak to v konečném důsledku hodnotit.

Po vašem odchodu Kadaň dvakrát skórovala…
Kluci říkali, jak to skončilo a že jsme dostali dva góly. Škoda, že Janko (Jan Šelepněv) neměl shutout. Důležité jsou však tři body a jsme rádi, že jsme vyhráli.

V pondělí hrajete venku. Čím to podle vás je, že v poslední době nejsou tyto zápasy vaší silnou stránkou?
Vůbec netušíme čím to je, jestli se nám hraje hůř nebo něco podobného. My se snažíme makat stejně a snad to v pondělí s Kladnem urveme a bude to dál pokračovat.

Už jste zmínil, že hrajete na Kladně, zápas se bude navíc opět vysílat v televizi. Jak se na utkání těšíte, jak se připravíte…?
Kladno je hlavně prestižní soupeř, jsou tam dobří hráči a my tam určitě nejedeme jenom na výlet. Zkusíme tam urvat tři body a to, že je to v televizi, tak to je akorát bonus. To se akorát víc nahecujeme a pojedeme stejně.

banner pod článkem