Mohu se začleňovat do seniorského mužstva. To ve Vsetíně nešlo, tvrdí Jakub Ciupa

Václav Trávníček • 03.02.2008

V s e t í n - Vsetínští junioři sehráli vinou velké marodky z víkendového dvojkola pouze jedno utkání: Proti Sareze Ostrava, ve kterém zažil návrat na vsetínský led útočník Jakub Ciupa. Talentovaný forvard slavil před necelým rokem ve žlutozeleném dresu mistrovský titul. V létě však Valašsko opustil a tak v pátek oblékl na Lapači barvy červené, aby pomohl svému novému týmu k cestě do vyšších pater tabulky. Přes dobrý výkon jeho Sareza ve Vsetíně prohrála a tak se hráči s číslem 4 husarský kousek z předchozího vzájemého duelu zopakovat nepodařilo. Tehdy v Ostravě brankou v prodloužení rozhodl o porážce svého bývalého týmu.

Ciupa potvrzuje teorii trenéra Turka, podle kterého mělo vyloučení Vsetína z extraligy veliký dopad na mládež. Hráči v dorosteneckém a juniorském věku odcházejí do jiných působišť, kde mají možnost prosadit se v seniorském týmu. Ten na Valašsku chybí a proto dal žlutozeleným barvám vale i Jakub Ciupa. Učinil tak před začátkem probíhající sezóny. „Bylo pro mne lepší adaptovat se v novém klubu už teď, o rok dřív, než dokončit sezonu ve Vsetíně a teprve pak si hledat jiný klub,“ řekl.

Přece jen: nebylo by lepší pokračovat v týmu, který obhajuje titul? Nebyla by cesta k novému angažmá snazší?
To asi ano, ale stejně bych musel odejít jinam, pokud by ve Vsetíně seniorský hokej nebyl. Navíc v Sareze dostávám šanci i v A-týmu, takže se pomalu zapracovávám do seniorského hokeje.

Proč jsi zvolil právě Sarezu?
Po odchodu ze Vsetína jsem hrál asi dva měsíce v Havířově. Pak se ale ozvala Sareza a nabídla lepší podmínky. Proto jsem přestoupil do Ostravy.

V předchozím vzájemném utkání jste Vsetín porazili 4:3 v prodloužení a vítězný gól jsi vstřelil právě ty. Jaký to byl pocit?
Zvláštní. Pro mě to byl pěkný pocit. Po zápase jsem se bavil s brankářem Hynkem Kůdelou a ten mi v legraci říkal, že to ode mne nebylo moc fér. Ale jinak to proběhlo v pohodě, Vsetínští získali bod. Horší by to asi bylo, kdybych rozhodl v normální hrací době.

Jak ses v pátek ve Vsetíně cítil?
Hrálo se mi dobře. Mně se ve Vsetíně hrálo vždycky dobře.

Přestože mezi oběma celky je značný bodový rozdíl, souhlasíš, že šlo o vyrovnaný zápas?
Ano, do patnácté minuty poslední třetiny to bylo celkem vyrovnané. Pak jsme dostali tři góly. Náš tým se od počátku soutěže změnil, přišly posily. Ani já jsem v mužstvu nebyl od začátku, přišel jsem až někdy začátkem prosince. Měli jsme velkou ztrátu na ostatní, teďka se ale mužstvo zvedlo. Chceme juniorskou extraligu v Sareze zachránit.

Kdybyste na začátku třetí části hry proměnili šance, mohli jste dneska odvést všechny body…
To je ten zákon nedáš - dostaneš. Bylo to hodně těžké.

Nastupoval jsi ve dvou útocích – jak snášíš takový zápřah?
Šlo to, se silami jsem na tom dobře.

Těší tě taková důvěra trenéra?
Jasně, jsem rád, že dostávám na ledě prostor. I když jsme dneska prohráli. Jindy jsme zase měli víc štěstí. Pro mě je jedině dobře, když jsem více na ledě. Mám možnost se vyhrát. Pro příští sezonu v seniorech to budu potřebovat.

Fotogalerie: Jakub Ciupa šestkrát jinak