Musíme začít od maličkostí a hrát jednoduše, shodují se Frydrych s Klímkem

Anna Pavlína Sedláčková • 06.10.2018

V pátek se vsetínští junioři opět utkali s Vítkovicemi, tentokrát na domácí půdě, kde také moc štěstí neměli. „Tak ty zápasy byly naprosto totožné," komentuje dvě odehraná utkání Daniel Klímek. Lukáši Frydrychovi se však podařilo vstřelit dva góly, a tak mohl mít radost alespoň z kanadských bodů. „Byla to celkem náhoda. Dostal jsem pokaždé pěknou přihrávku,“ snaží se být devatenáctiletý útočník i po vysoké prohře pozitivní.

V pátek se Vsetín opět utkal s Vítkovicemi, a to na vsetínském Lapači. „Očekávali jsme, že to bude už od začátku agresivní hokej, a to se potvrdilo. Bohužel to skončilo tak, jak to skončilo,“ komentuje Lukáš Frydrych své pocity z tohoto zápasu. „Tak ty zápasy byly naprosto totožné,“ porovnává oba odehrané duely s Vítkovicemi Daniel Klímek, „byly tady hlavně individuální chyby, ne celkové. Všichni jsme se nahrnuli dopředu a oni toho potom využili.“ doplňuje Klímek hru Vsetína. Lukáš Frydrych má na tento zápas jasný názor, „No tak ve Vítkovicích jsme hodili bod, tady jsme neudělali nic. Ten nástup byl hodně špatný. Pak jsme věděli, že už to je špatné.“

„Tak prohrávali jsme 3:0. Ve druhé třetině jsme si řekli, že to změníme,“ popisuje Klímek situaci, kdy si uvědomil, že je zápas stejný jako minule, „ale trochu to nevyšlo.“ Nadstavba mohla také vypadat jinak, „My jsme se soustředili hlavně na prodloužení, na ten jeden bod, což taky nevyšlo,“ popisuje nezdařené prodloužení Klímek, kterému se v následných nájezdech podařilo vstřelit aspoň jeden gól. „V prodloužení jsme měli šanci, bohužel to tam nespadlo. A nájezdy, tak to je loterie. Minule jsme je tam třeba vyhráli,“ vyjadřuje se Lukáš Frydrych ke konci zápasu. Tomu se taky v základním čase utkání povedlo do Pitákovy branky vstřelit dva góly Vsetína. „Byla to celkem náhoda. Dostal jsem pokaždé pěknou přihrávku a pak jsem tam byl sám před brankou,“ má radost ze svých gólů. „Musíme začít od maličkostí, hrát jednoduše, hlavně zezadu, srážet se, udělat jim to nepříjemné,“ plánují do příštího zápasu s Vítkovicemi oba hráči.

Doufají také, že zápas s Třincem dopadne jinak. „Jak radost, tak i smutek končí ve dvanáct. Musíme se na to koncentrovat a pokusit se získat aspoň 3 body,“ věří Daniel Klímek, který nechce další prohrané utkání v tomto týdnu. „Nebo čtyři,“ doplňuje ho se smíchem Lukáš Frydrych.

Foto: Jan Gebauer