Myslel jsem, že skočím na tribunu, líčí po postupu do druhého kola junior Bachánek

Helena Hegeďová • 16.03.2022

Junioři jsou ve druhém kole play-down. Cesta do něj vedla přes pražskou Kobru a vyrovnanou sérii rozseklo prodloužení čtvrtého zápasu. Tento duel se ovšem od začátku nevyvíjel pro vsetínské barvy úplně ideálně. „Nás to ale nepoložilo, v kabině jsme si s kluky řekli, že nemáme co ztratit,“ popsal situaci Adam Bachánek, střelec vyrovnávacího gólu na 3:3.

Adame, jaká bylo první kolo play-down?
Kobra byla výborná. Chtěli jsme to strašně urvat pro město, pro Vsetín, pro kluky, kteří tady budou po nás, a vlastně pro celý klub. Bylo to pro nás důležité a hrozně nás to hnalo dopředu. Chtěli jsme to urvat jakkoliv, klidně i vůlí. Byla to hrozně vypjatá série a strašný respekt Kobře. Hráli výborně.

Jaké pro vás bylo, když jste po prvním zápase prohrávali?
První zápas byl strašně těžký, protože jsme dojeli do Prahy a oni na nás vletěli. Byli jsme ještě trošku v autobuse, čehož Kobra využila a dala nám dva góly. Pak jsme srovnali a bohužel štěstíčko stálo při nich. Něco jsme si k tomu ale v kabině řekli a nachystali jsme se úplně jinak. Věděli jsme, že jsme schopni pro to udělat úplně všechno, klidně jít i přes zranění, přes cokoliv. Věděli jsme, že budeme vstávat, bojovat a vyhrajeme. A tak to taky dopadlo.

Výsledkově byly zápasy podobné s těmi v základní části. Byla tam ještě nějaká jiná podobnost?
Vůbec ne. Play off je krásná soutěž a play down je ještě o moc těžší soutěž. Hraje se na krev, do těla, všichni hrozně moc bojují. Vůbec to nebylo podobné. Byl to ubojovaný hokej. Myslím si, že my jsme do toho dali trošičku víc.

„Vnitřně jsme všichni věděli, že to dopadne vítězstvím. Byli jsme o tom přesvědčení.“

Cítili jste tlak?
Tlak samozřejmě byl, ale byl na nás i na ně úplně stejný. My jsme si ho nepřipouštěli až tolik, protože jsme si říkali, že budeme hrát hokej a musíme to urvat na ledě. To je pro nás to nejdůležitější.

Třetí zápas skončil jednoznačným výsledkem 7:1. Nemohlo vám to do dalšího zápasu uškodit? Přece jen jeho začátek nebyl z vaší strany úplně ideální…
Jednoznačné vítězství to určitě nebylo. My jsme nebyli o tolik lepší, abychom si zasloužili vyhrát 7:1. Jen nám to tam napadalo, měli jsme obrovské štěstí. Druhou třetinu nás mačkali. Ale myslím si, že to nemělo žádný vliv na další zápas. Šli jsme do toho a věděli, že už chceme sérii ukončit, abychom znovu nemuseli jet do Prahy. Oni na nás ale brutálně vletěli a začátek nám nevyšel.

I po druhé třetině jste ale stále prohrávali o dva góly…
To je hokej. V takových zápasech se hraje hodně před brankou a nepadá moc pěkných gólů. My jsme možná trošičku zaspali v tom, že jsme dali gól a hned jsme další dostali. Nás to ale nepoložilo, v kabině jsme si s kluky řekli, že nemáme co ztratit. Vnitřně jsme všichni věděli, že to dopadne vítězstvím. Byli jsme o tom přesvědčení.

Zápas dospěl až do prodloužení, jak se vám v něm hrálo? Kobra totiž působila hodně opatrně, bylo vidět, že mají hodně co ztratit.
Prodloužení bylo hektické a strašně těžké. Fantasticky nás podržel gólman, ale to v celé sérii. Trenéři, vedení, úplně každý nám hrozně pomohl a jsem vděčný na to, jak to tady funguje.

„Poruba hraje výborně do defenzivy a má výborného gólmana. To nám ale nevadí, protože my ho máme taky.“

Jaké byly vaše emoce bezprostředně po gólu v prodloužení?
Neskutečné. Já jsem myslel, že tady skočím na tribunu a budu tam v bruslích skákat. Bylo to něco neuvěřitelného. Chvíli jsem tomu ani nevěřil, ale pak už to byla jenom radost. Jsem strašně rád, že jsme si takovou emoci mohli s kluky užít. Samozřejmě už se ale chystáme na další sérii, tentokrát proti Porubě, kterou chceme zase vyhrát.

Porubu znáte ze zápasů ve skupině. Co bude klíčové?
Poruba hraje výborně do defenzivy a má výborného gólmana. To nám ale nevadí, protože my ho máme taky. Proti Porubě se moc gólů nedává a my musíme být disciplinovaní, hrát výborně zezadu, pomoct brankáři a urvat to stejnou bojovností, možná ještě trošku větší, jako jsme to urvali teď. Myslím si, že play-down je jiná soutěž než základní část. Je to vyrovnané a můžeme to úplně v pohodě vyhrát.

Začínáte opět venku. Může to mít nějaký vliv?
Nám je to asi jedno. Tady v juniorském věku není moc rozdíl, jestli hrajeme venku, nebo doma. Do každého zápasu jdeme s tím, že ho chceme zvítězit a uděláme pro to všechno.