Na Lapač míří ve skvělé formě hrající Hodonín

Václav Trávníček • 16.01.2010

Třicáté kolo druhé ligy proti sobě svede celky, jejichž utkání patří k nejvyrovnanějším v celé soutěži – Vsetín a Hodonín. Valaši přivítají rivala v sobotu v 17:30 na domácím Lapači, kde se pokusí tým ze Slovácka porazit potřetí za sebou. Poprvé se to Juríkově družině povedlo 3:2 v základní hrací době, podruhé Vsetínští rozhodli v prodloužení. Drtiči však do Vsetína přijedou posíleni výsledkem z minulého kola. V tom roznesli na kopytech vedoucí Přerov 6:0.

Duel s Přerovem znamenal zároveň premiéru pro nového hodonínského gólmana Petra Tučka, jenž vystřídal vyhozeného Michala Holeše. Tuček oslavil první ostrý zápas za Hodonín nulou, když pokryl všech šestnáct střel Zubrů.

Že Hodonín i letos patří k nejproduktivnějším týmům druhé ligy, potvrzuje i kanadské bodování týmu Drtičů. Hned tři hráči totiž překročili hranici třiceti bodů a to je před námi teprve třicáté kolo. Vedoucím mužem hodonínské produktivity je Ľubomír Vaškovič, na kterého si budou muset dát Vsetínští snad největší pozor – za dvacet gólů a třiadvacet asistencí si vysloužil už 43 kanadských bodů. Třiatřicet (11 + 22) jich má na kontě Martin Hollý a třetici nejproduktivnějších hráčů uzavírá Jozef Haring s jednatřiceti body (15 + 16). Těsně za vedoucí trojkou se pak pohybují třicetibodový Tomáš Vrba (14 + 16) a Zdeněk Jurásek s devětadvaceti body (14 + 15).

Hodonín na Lapač přijede vy vynikající formě. Oproti Vsetínu, který letos zatím podává nevyrovnané výkony, se Drtičům daří. Zvlášť v poslední době, kdy z osmi uplynulých zápasů ztratili jediný – v Opavě prohráli 3:5. Vcelku po právu se tedy jihomoravané pohybují na čele tabulky a s pětibodovou ztrátou na Valašské Meziříčí atakují třetí pozici.

Valachům momentálně patří sedmá příčka, ovšem mají co napravovat. Po devítibrankové kanonádě proti Uničovu ztratili utkání na ledě předposledního Prostějova brankou v posledních vteřinách hry.

Předchozí vzájemné zápasy: Vsetín úspěšnější

19.kolo, 28.11.2009
SHK Hodonín - Valašský hokejový klub 2:3p (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)
Branky: 18. Vrba (Jurásek, Podešva), 41. Komárek (Peš, Vaškovič) - 23. Ondráček (Rajnoha, Štraub), 24. Zavrtálek (Štraub, Rajnoha), 63. Ondráček.

Řekli po utkání: „Byl to vyrovnaný zápas, ale víc gólovek jsme měli my. Konečně jsme se sešli v kompletním složení a na výkonu to bylo poznat. Dostali jsme sice branku v přesilovce, ale ve dvojnásobné výhodě jsme dokázali skóre obrátit. Byl to vyrovnaný zápas, víc gólových příležitostí jsme měli my. Honza Matějka netrefil prázdnou branku, což je náš problém v posledních zápasech.“ Viktor Hlobil

8.kolo, 10.10.2009
Valašský hokejový klub - SHK Hodonín 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
Branky: 11. Štraub (Bořuta) , 18. Mokrejš (Tesařík), 39. Matějka (Knebl, Mikeš) - 54. Korotvička (Hoza).

Řekli po utkání: „Za výsledek jsme samozřejmě rádi. Ve hře jsme měli určitá hluchá místa, ale díky výbornému výkonu brankáře Plška a odhodlání a bojovnosti hráčů jít za vítězstvím jsme zápas zvládli. Konečně jsme doma zvítězili. Těžko se mi hodnotí, zda jsme se v něčem zlepšili oproti předešlým utkáním, protože jsem je neviděl. Nezbývá nám, než hrát a dál bodovat.“ Juraj Jurík

Sestavy v minulém kole:

VHK Vsetín: Plšek (Bača) - Zavrtálek, Rajnoha, Bořuta, Matula, Tomis, Šimek, Tesařík, Horák, Štraub, Hrňa, Mokrejš, Vaněk, Ševčík, Sakrajda, Knebl, Plachtovič, Mikeš, Ašer, Klabačka, Matějka

SHK Hodonín: Tuček (Svoboda D.) - Flamík, Salajka - Pokorný, Rapant J. - Komárek, Flašar - Šudoma - Peš, Jurásek, Vrba - Haring, Korotvička, Vaškovič - Špok, Hollý, Holuša - Kuba.