Na Lapač zavítá Orlová, aktuálně třetí nejlepší celek 2. ligy

Kristýna Guricová • 28.09.2010

Blíží se další středa a s ní i další hokejové utkání celku VHK. I přes to, že Vsetínští v minulém utkání v Přerově vybuchli vysoko 1:7, v posledním utkání Na Lapači s Hodonínem ukázali, že vyhrávat umějí. Potvrdí Olejáři své výborné výsledky i na ledě Vsetína, nebo se Valaši dočkají své druhé výhry v domácím prostředí? Utkání se odehraje již tradičně od 17:30 a i vy můžete být jeho součástí!

Minulou sobotu se Vsetínští představili na ledě Přerova, a i přes to, že Valaši po dvě třetiny drželi s domácími krok, krátce po svém snížení na 1:3 obdrželi od Zubrů branku čtvrtou a po té se celek VHK sesypal. Utkání se tak v poslední třetině přeměnilo v exhibici Přerova a pro Valachy to nakonec znamenalo až krutě vypadající výsledek 1:7. Šanci na reparát budou mít zelenožlutí již tuto středu a recept jak docílit vítězství zná obránce Jiří Farda: "Musíme začít hrát jednoduše, zodpovědně a disciplinovaně. Věřím, že tento tým má mnohem větší kvalitu než jsme předvedli v dosavadních utkáních, a že se naše hra v dalších zápasech zlepší a budeme stoupat tabulkou na místa, na která patříme..."

HC Plus Oil Orlová: 3. místo, 12 bodů, skóre 27:16

S Orlovou to ale Valaši nebudou mít lehké, ta prozatím prochází letošním ročníkem soutěže téměř bez zaváhání. Z pěti odehraných utkání podlehla pouze jednou a to přerovským Zubrům poměrem 4:6. Jinak středeční soupeř Vsetína sbírá jednu tříbodovou výhru za druhou – Orlová již uzmula body Uherskému Hradišti (6:1), Valašskému Meziříčí (6:4), Hodonínu (8:5) a v posledním kole také Novému Jičínu, když zvítězila poměrem 3:0. Kromě již zmiňovaného posledního utkání v Jičíně padalo zatím v duelech s Orlovou pokaždé více než 7 branek (v součtu na obou stranách), přičemž nejvíce gólů se zrodilo v zápase s Hodonínem a to úctyhodných 13! Celkově tak Orlovští nastříleli brankářům svých soků již 27 branek. Jen pro srovnání, Vsetínští jich mají o více než polovinu méně – 12.

Postrachem soupeřů jsou zejména Ivan s Valchařem

Brankářskou jedničkou Orlové je Dušan Šafránek, který za svá záda v letošní sezóně zatím propustil pouze 8 ze 100 střel a jeho úspěšnost tak sahá k 92 %, přičemž průměr obdržených branek na zápas jsou pouhé dva kousky. Mezi ofenzivní tahouny týmu patří zejména Marek Ivan, který během 5 utkání nasbíral 10 bodů a to za 7 gólů a 3 asistence. Nejproduktivnější výkon předvedl ve 2. kole, kdy Orlová zajížděla do Valašského Meziříčí a Ivan nejenže si v tomto zápase připsal hattrick, ale tento výkon byl korunován ještě dvěmi příhrami. Skvělý výkon podává také Radim Valchař, jenž si připsal bodů 8, stejně jako Ivan se z branky radoval již sedmkrát a k tomu přidal ještě 1 asistenci - své umění pak předváděl hlavně v domácím utkání s Hodonínem – 3 + 1.

Do utkání pravděpodobně nastoupí také Jan Sznapka s Lukášem Mičulkou, které si fanoušci Vsetína mohou pamatovat například z finálových bojů juniorky v sezóně 2006/2007, kdy Vsetínští porazili svého rivala ze Zlína a stali se mistry extraligy juniorské soutěže. Mezi známé tváře v orlovském dresu patří také Filip Štefanka a Petr Tomis.

Sestavy v minulých zápasech:

HC Plus Oil Orlová: Šafránek (Gleich) - Flašar, Javín, Štefanka, Sznapka, Tomis, Samiec, Hegegy, Urbánek, Vnenk, Blatoň, Škatula, Studený, Valchař, Holuša, Grygar, Kraft, Ivan, Galgonek, Zetík.

Valašský hokejový klub: Plšek (Hromada) - Šafařík, Farda, Spitzer, Kapr, Zavrtálek, Zelenka, Žabčík, Tesařík, Rapant, Dubec, Brynecký, Vaněk, Ševčík, Dědek, Sýs, Knebl, Vítek.