Na Lapači se ve středu představí kozlové z Kolína, podaří se Valachům doma uspět?

Jan Tajzler • 25.10.2021

Chance liga pokračuje ve středu již 16. kolem. Na Lapač zavítá tým Kolína, který se snaží odpoutat ze sestupových pozic. Aktuálně jsou Středočeši na 11. místě. Domácí Vsetín bude znovu plnit roli favorita a po dvou porážkách na domácím ledě bude usilovat o další potřebné body. Týden zahájili Valaši vítězným utkáním v Benátkách nad Jizerou, podaří se jim uspět znovu i před domácími příznivci? Vstupenky koupíte zde (klikněte).

Partner utkání:

Kolín zabral, potrápí i Valachy?

Kolín působí v Chance lize druhou sezonou a jeho hlavním cílem je udržet ve městě profesionální soutěž i pro další ročníky. Kozlové začali spolupracovat s extraligovým Hradcem Králové, který chce partnerskému týmu se záchranou pomoci. V posledních zápasech se Kolín zvedl, vyhrál důležité zápasy s Frýdkem-Místkem i Havířovem. Na domácím ledě porazil i Šumperk a povinnost splnil také na ledě poslední Kadaně. V posledních pěti utkáních byl nad síly Kolína pouze celek Benátek nad Jizerou, které kozly porazily 3:0. V Jihlavě však Kolín nepřekvapil a prohrál 3:7.

Kolín táhne z pozice nejlepšího střelce Jan Veselý (6+4). Nejproduktivnějším mužem týmu je David Šafránek (5+8). Vsetínská obrana si bude muset dát pozor i na šikovné přihrávky Zdeňka Krále (3+7). Z obránců umí útočnou činnost podpořit Zdeněk Čáp (1+5). Nejistotou zatím mají v Kolíně na pozici brankáře, mezi tři tyče se postavili už čtyři maskovaní muži. Nejvíc prostoru zatím dostal Tomáš Sajdl s úspěšností zákroků přes 91 procent a průměrem inkasovaných branek 2,62 na zápas. Kolín dal příležitost také finské akvizici Henrimu Kiviahu. Dva zápasy odchytal za kozly také Jan Strmeň, který v loňském ročníku krátce působil i na Lapači.

Zlomí Vsetín domácí nezdary?

Valaši v sobotu na domácím ledě prohráli s Frýdkem-Místkem vysoko 1:5. Chuť si svěřenci trenéra Romana Stantiena napravili na ledě Benátek nad Jizerou, kde tentokrát potvrdili roli favorita a vyhráli 4:2. Vítěznou branku obstaral po šikovné teči Roman Půček a pojistku do odkryté branky Benátek přidal kapitán Vít Jonák. Další vítězné utkání má za sebou i brankář Jakub Málek, jehož výkony zdobí vysoká procentuální úspěšnost zákroků, momentálně je na úrovni 93,5 procent.

Vsetínu donedávna byl na domácím ledě jeden z nejsilnějších týmu soutěže. Podařilo se mu zlomit nepříznivou bilanci z ledu soupeřů, ale na Lapači se poslední dva zápasy zelenožlutým nepovedly, když ztratili body s Ústím nad Labem a již zmíněným Frýdkem-Místkem. Hlavní motivací vsetínské kabiny je nyní uspět znovu doma a udělat radost fanouškům. Utkání Vsetína s Kolínem startuje ve středu od 17:30. Vstupenky můžete zakoupit zde.

Sestavy v posledním kole:

Vsetín: Málek – Štach, Jerofejevs, J. Jenáček, Říha, Buchta, Ondračka, Š. Jenáček – Rob, Jonák, Gago – Zeman, Vlach, Indrák – Klímek, Kucharczyk, Půček – Vítek, Berger, Hořanský.

Kolín: Sajdl (21.–24. Sejpal) – Piegl, Čáp, Šalda, Kukla, Kachyňa, V. Čížek, Váchal – Jankovský, Šafránek, Král – Krejčík, Sklenář, Petržilka – Zumr, Matějček, Svoboda – Dvořák, Morong, Poppel