Na Vsetín míří Mikuláš

Michal Veselý • 03.08.2006

V s e t í n – Uprostřed léta míří na vsetínský Lapač Mikuláš, bohužel se nejedná o nějakou nadílku, ale o další přátelské utkání, tentokrát s Liptovským Mikulášem. I když dva první zápasy se přátelskými nazvat nedaly, v obou viděli diváci bitku jak z kanadskoamerické NHL. V prvních dvou střetnutí ukázali Vsetínští slušnou formu, nejdříve porazili silné Košice 4:2 a v dalším zápase porazili loňského finalistu Poprad, tenisovým výsledek 6:4

Tým Liptovského Mikuláše už jednu nadílku obdržel, a to v utkání s Třincem, slovenský celek prohrál 9:3. Mikuláš je na tom podobně jako Vsetín, zatím hlásí více odchodů než příchodů. Trenéra Milana Janouška mrzí ztráta dvou zkušených hráčů Petera Lištiaka a Jána Šeby, kteří zamířili do francouzského Espinalu. Jednou z mála posil je útočník Peter Holečko, který přišel z Martina. Branku Liptovského Mikuláše hájí český brankář Martin Falter.

Sestavu Vsetína je těžké odhadovat, trenéři jí určí až na ranním tréninku. V brance byl měl ale nastoupit Fin Simmo Vehviläinen. Utkání začíná v pátek tradičně v 17:00.