Na Vsetín přiletí Orli, kterým se na Valašsku tradičně daří

Michal Veselý • 19.12.2005

V s e t í n - Po reprezentační přestávce, kterou vyplnil turnaj Rosnocup, se naplno rozjíždí naše nejvyšší soutěž a na Vsetín míří tým Znojma. V letošní sezóně se oba týmy utkali dvakrát a obě střetnutí byla velmi vyrovnaná. V prvním měření sil na Lapači vedli vsetínští už 2:0, aby nakonec prohráli 2:3, když vítěznou branku Orlů vstřelil bývalý hráč Vsetín Jiří Dopita. Ve druhém zápase, v Hostanaréně , Valaši také vedli ale o vítězství opět přišli pouhé 2 minuty před koncem v přesilové hře. Není bez zajímavosti, že vsetínští hokejisté dokázali porazit Znojmo naposledy v lednu 2003, od té doby buď svůj zápas prohráli a nebo utkání skončilo remízou. Vsetínu se ale v posledních domácích zápasech daří a jistě budou chtít tuto sérii zlomit.

Ze vsetínské kabiny

Valaši, kteří utrpěli debakl v Plzni, budou chtít své zaváhaní napravit. K dispozici mají kompletní kádr, nenastoupí jen obránce Hrabal, který stále laboruje se zraněnou rukou, ale v sestavě by se měl objevit co nejdříve. Nastoupit by měl i nejlepší střelec Pavel Janků, který do utkání v Plzni nezasáhl. V brance by se měl objevit Martin Altrichter, který byl i přes inkasované branky největší oporou svého týmu.

Ze znojemské kabiny

Znojemští, kteří v minulé sezóně nepostoupili do play off, výrazně zapracovali na posílení týmu, mezi největší posily se zařadil brankář Jíří Trvaj, který se vrátil z ruského angažmá a pak Jiří Dopita, který po titulu s Pardubicemi hledal novou motivaci. Znojemští lovili posily i ve vsetínských vodách. Získali útočníka Pavla Selingra a obránce Marka Chvátala. Důležité také bylo že udrželi ve Znojmě slovenské reprezentační duo Uram, Pucher. Zatím to vypadá, že se nákupy vyplatily. Orli se drží na šestém místě, když mají stejně bodů jak třinečtí Oceláři. Nejproduktivnějším hráčem Znojma je tradičně kapitán Peter Puchem ( 10+11 ). Zajímavostí ze znojemské kabiny je fakt, že mají v týmu jen jediného praváka – obránce Němečka.

Vzájemné zápasy

Vsetín – Znojmo 2:3 ( 2:0, 0:2, 0:1 )

Branky a nahrávky: 5. Květoň, 15. Duba (Hrabal, Steiner) - 21. Vaškovič (Mikulík, Dopita), 28. Mojžíš (Čakajík), 57. Dopita (Uram)

Znojmo – Vsetín 2:2 ( 0:1, 1:0, 1:1 – 0:0 )

Branky a nahrávky: 25. Beroun (Uram), 58. Haman (Bičánek) - 19. Janků (Bauer, Jenáček), 49. Kučný (Hrabal).

Pravděpodobné sestavy

Vsetín: Altrichter - Ponomarev, Kučný, Horák, Bauer, Brincko, Augusta, Bolf - Květoň, Stantien, Demel - Janků, Steiner, Jenáček - Dubec, Zdráhal, Rob - Valko, R. Hruška, Duba.

Znojmo: Trvaj - Němeček, Bičánek, Mojžíš, Heš, Čakajík, Jareš - Ondřej, Pucher, Uram - Mikulík, Dopita, Ludvík - Beroun, Haman, Plášek