Na vsetínském Lapači se poprvé v sezoně představí Litoměřice

Jan Tajzler • 28.01.2019

Chance liga pokračuje ve středu již 52. kolem a až v této fázi sezony se do Vsetína poprvé vydá soupeř z Litoměřic. Kališníci prožívají turbulence ve svém postavení v elitní osmičce, z pátého místa během jediného týdne klesli na příčku osmou, která jako poslední zajišťuje vstupenku do vyřazovacích bojů. Svazem podpořená akademie se nyní pokusí ve svém prvním vystoupení na Lapači zaskočit domácí Valachy. Utkání druhého s osmým týmem tabulky startuje ve středu od 17:30 na vsetínském Lapači.

Litoměřice jako vzorový klub v uzavřené soutěži

Ano, takhle si to představujeme. Tato slova chvály si litoměřický klub vyslechl při vyjádření šéfa Českého hokeje Tomáš Krále, který hodnotil praxi v uzavřené Chance lize. Litoměřice jako vzorová svazová akademie, která postaví tým na nadějných mladících posbíraných z celé republiky bude tou správnou loučí na cestě ke světlejším zítřkům vzestupu české mládežnické reprezentace. A Dukla jede, oproti loňsku se dokonce drží na pozicích zaručujících play-off. Jenže namísto českých mladíků se tento tým nemůže obejít bez zkušených harcovníků a tahounů cizích národností, kteří mají největší podíl na aktuálním postavení pobočky Českého hokeje v Ústeckém kraji.

Vedoucím mužem kanadského postavení v aktuálně osmém týmu tabulky je zkušený harcovník Jan Kloz. V lednu třiatřicetiletý útočník dosáhl zisku osmačtyřiceti bodů a s počtem jednadvaceti branek je zároveň nejlepším střelcem Kališníků. Velkou oporu našel litoměřický tým také ve finském útočníkovi Markusi Korkiaskimu, jenž nastřádal v dresu vazala svazu jen o bod méně než zkušenější Kloz. Trojici nejproduktivnějších mužů v jinak mládežnické akademii uzavírá třicetiletý Martin Kadlec (18+22). S vidinou možné účasti v play-off pak vedení Dukly přivedlo akvizici z ruské KHL, konkrétně Vadima Schegolkova, ruský mladík si ve třech utkáních za Stadion připsal zisk dvou kanadských bodů.

Ve Vsetíně oslaví osmatřicáté narozeniny také nejproduktivnější zadák litoměřického projektu Aleš Pavlas (6+3). Daří se také pětadvacetiletému Janu Strejčkovi (2+7). Brankoviště litoměřické akademie střeží ve většině případů syn předsedy Českého hokeje Tomáš Král, jenž ve třiceti utkáních vychytal úspěšnost zákroků na úrovni 89,86%, průměrně pak šestadvacetiletý brankář inkasoval v jednom utkání 2,82 branek. Kališníci mají k dispozici ještě Martina Michajlova.

Otřepe se Vsetín z porážky v Třebíči?

Valaši nevstoupili do nového týdne zrovna pravou nohou, když podruhé v sezoně padli na ledě Třebíče a poprvé v ročníku nedokázali během šedesáti minut hry skórovat. Zelenožlutým se na Vysočině nedařilo prakticky nic, včetně přesilových her, které rozhodly zápas trochu jinak než bývá zvykem, Vsetínští totiž utkání ztratili právě ve vlastních přesilovkách, ve kterých povolili Horákům odskočit do čtyřbrankového náskoku.

Situace Vsetína velí okamžité poučení se z porážky a maximální koncentrace na nadcházející souboj s dalším uchazečem o vstupenku do play-off, "Dostat se z toho můžeme jedině poctivou prací a v dalším zápase zase vydat ze sebe to nejlepší. Nejde lusknout prstem a představovat si, že budeme hrát jinak. Musíme hrát pořád naplno i za nepříznivého stavu. Pokud do hry nebudeme schopni přidat bojovnost a nasazení, tak neporazíme nikoho,“ upozorňoval po nepovedeném utkání v Třebíči vsetínský zadák Tomáš Frolo.

Mírné pozitivum ze zápasu na Vysočině by se však přeci jen mohlo najít, svou premiéru mezi muži si odbyl šestnáctiletý brankář vsetínské juniorky Jakub Málek. Ač nastupoval do utkání za výrazně nepříznivého stavu, dokázal se blýsknout několika úspěšnými zákroky a v oslabení ve třech proti pěti svým spoluhráčům určitě výrazně pomohl. Start vsetínského juniora není vyloučen ani proti mládežnické akademii Českého hokeje.

Vsetín se Litoměřicím na domácí půdě představí vůbec poprvé v sezoně, zatím se hrálo pouze v Ústeckém kraji, kde Valaši dokázali dvakrát zvítězit, nejprve 3:2 a poté 5:3, přenesou si pozitivní vzájemnou bilanci také do domácího prostředí Lapače? Na odpověď si budeme muset počkat do středečního večera. Utkání mezi Vsetínem a Litoměřicemi startuje v 17:30. Pro příznivce obou klubů zprostředkuje vsetínská redakce textový onlajn přenos, pro náročnější diváky je možnost sledovat utkání v přímém přenosu díky portálu hokejkatv.cz.

Partner utkání: Pizzerie Al Capone

První online pizza na Vsetíně! Objednávku můžete uskutečnit i prostřednictvím webové stránky www.alcaponebar.cz.

Opět se můžete těšit na přestávkovou soutěž s BR Servis

Po úvodních zápasech, kdy soutěž odstartovala, se v soutěži fanouškům příliš nedařilo vyhrávat. Ovšem nyní se již pravidelně vítězí a jednou už i padla nejvyšší cena a to voucher do fanshopu v hodnotě 2000Kč! O vouchery budeme hrát i v zápase s Litoměřicemi. Stačí ve zpravodaji, který je zdarma, nalézt speciální nálepku a jste ve hře. Pak už jen zbývá pukem trefit jednu z děr v tabuli připevněné k brance a máte vyděláno! Na památku navíc dostanete i takovouto pěknou fotografii. Už se těšíme na další výherce!

Sestavy v minulém kole:

Litoměřice: Král (Michajlov) – Smetana, Pavlas, Marcel, Strejček, Jebavý, Rulík, Dluhoš – Schegolkov, Korkiakoski, Kadlec – Voženílek, Svoboda, Merta – Dvořák, Šik, Eret – Kropáček, Sklenář, Jirásek.

Vsetín: Šelepněv (31. Málek) – Mikuš, Hryciow, Slováček, Rudl, Frolo, Jeřábek, Jenáček – Karafiát, Kucharczyk, Rác – Jonák, Pechanec, Rob – Kopta, Pitule, Březina – Vávra, Šilhavý, Vítek.