Nabíjí mě chuť hráčů do tréninku. Je vidět, že chtějí, těší Jana Srdínka

Redakce • 20.10.2020

V pondělí se hokejisté VHK ROBE Vsetín znovu sešli ke společným tréninkům. Protože na led kvůli současným omezením nemohou, připravují se na další průběh Chance ligy prozatím na suchu. Útočištěm se jim stal venkovní sportovní areál v Liptále. „Chceme využít aktuální možnosti a nabrat kondici. Aby pak přechod k tréninkům na ledě a zápasům byl co nejmíň bolestný,“ hlásí hlavní trenér Jan Srdínko.

Od pondělí trénujete venku, ale hokej vám hodně chybí, že?
Rozhodně. Je to těžké období. Po rozjezdu soutěže se do toho většina týmů dostávala, začalo to mít rysy dobrého hokeje. Kluci si už během zápasů navykli na herní věci. Je škoda, že to takhle dopadlo. Budeme doufat, že pauza bude co nejkratší a budeme moci co nejdřív vyjet zase na led a hrát zápasy.

Hra i výsledky Vsetína měly na startu soutěže stoupající tendenci, souhlasíte?
Souhlasím, i proto je škoda, že se všechno zastavilo. Ze začátku jsou všichni plní síly, hra je syrová. Postupem času přichází hokejovost, projevují se herní a taktické prvky. Nezbývá nic jiného, než abychom zase makali na suchu a co nejlépe se připravili na moment, kdy se situace rozvolní. Abychom do toho zase mohli najet.

Jak jste nyní nastavili tréninkový proces?
Máme za sebou letní přípravu a start do soutěže. Pak jsme šli do karantény a museli počkat, až se mančaft uzdraví. Na ledě je to už jiný pohyb, než na suchu. Proto teď musíme například s běháním začít pozvolna, aby si kluci nepřivodili nějaké svalové zranění. Musíme k tomu přistupovat citlivě, ale i když nemůžeme trénovat na ledě, chceme využít aktuální možnosti a nabrat kondici. Aby pak přechod k tréninkům na ledě a zápasům byl co nejmíň bolestný.

Co bylo na programu prvního tréninku po vynucené pauze?
Trénovali jsme v Liptále na venkovních hřištích. Snažili jsme se, aby trénink byl především herní. Aby byli kluci v pohybu, postupně se rozdýchávali a trochu nabrali kyslík. Čas ukáže, kdo měl jaký průběh nemoci. Kluci se s tím popasovali dobře a myslím, že se budou rychle dostávat do kondice.

Čemu všemu se vlastně můžete ve venkovních podmínkách věnovat?
Venku můžeme dělat prakticky všechno, akorát se s tím člověk musí popasovat. Kruhové tréninky, kondiční příprava, člunkové běhy… Když budeme trénovat sílu, prostě si přineseme činky. Zkrátka se budeme připravovat venku. Snad nám bude přát počasí a toto všechno splníme. V rámci realizačního týmu řešíme náplň tréninků, aby měly hlavu a patu. Musí to mít nějaký smysl, věříme, že se nám podaří tréninkové jednotky dobře poskládat. A že kluci budou co nejlépe připravení na chvíli, kdy to znovu vypukne.

Co vám v této době dodává optimismus do práce?
Co mě hrozně pozitivně nabíjí, je chuť kluků do tréninku. V pondělí na nich bylo vidět, jak se na trénink těšili a s jakou chutí na něj přišli. Těšili se i jeden na druhého. Karanténa trvala deset dní, ale byla pro ně dlouhá. To je v tuhle dobu hrozně pozitivní energie, že kluci chtějí a že je to baví.

Dnes v 17:30 | Muži
HC Dukla Jihlava