Ondřej Kopta si v rámci zkoušky vybojoval angažmá. Přichází i Petr Beránek

Redakce • 14.11.2017

Současný tým Vsetína se nově rozrostl o další dvě jména. Minulý týden jsme avizovali týdenní zkoušku dvou mladých hráčů. Dvacetiletý Ivan Ďurač k další spolupráci osloven nebyl, ale dvaadvacetiletý Ondřej Kopta bude na Vsetíně působit formou hostování až do konce sezóny. Připraven bude už na středeční zápas s Prostějovem.

Dalším hráčem, který se objeví v sestavě proti Prostějovu, bude Petr Beránek. Čtyřiadvacetiletý útočník začínal sezónu v Havířově, ale po nespokojenosti vedení s výsledky AZetu patřil mezi ty, kteří se s týmem museli rozloučit. Na Vsetín přichází formou měsíčního hostování s opcí. Brněnský rodák prošel mládežnickou reprezentací a navíc si zahrál i na světovém šampionátů juniorů v sezóně 2012/13. V české nejvyšší soutěži zatím odehrál 63 zápasů a nasbíral 10 bodů (5+5). Minulou sezónu se mu dařilo hlavně v dresu pražské Slavie, kdy v 37 utkáních nasbíral 22 bodů (12+10). Prodat své hokejové schopnosti nyní bude snažit v zelenožlutém dresu.

Petře, sezónu jste odstartoval v Havířově, nyní budete nastupovat za Vsetín. Jak se vše událo?
Událo se to asi výkony, ale i tím, že se celému týmu nedařilo. Vedení potřebovalo udělat změny a nějak jsem to čekal, že můžou ukázat i na mě. Jsem rád, že jsem dostal novou šanci a můžu pomoct Vsetínu.

Co si slibujete od angažmá na Lapači?
Vím, že jsou na Vsetíně výborní fanoušci, takže se moc těším na skvělou atmosféru. Hlavně chci pomoci jak týmu, tak i sám sobě. Potřebuju se zvednout a začít vyhrávat zápasy. Ideálně udělat nějakou velkou sérii.

Jaké byly první tréninky? Znal jsi už někoho v kabině?
S týmem jsem na ledě třetí trénink a všechny byly poměrně v tempu. Trénuje se hodně do rychlosti, takže to se musím naučit a stejně tak i taktiku. S klukama se musím ještě sehrát. V kabině znám Ondru Koptu z Hradce Králové a Martina Podešvu, se kterým jsem hrál ve Znojmě, takže úplně do nového jsem nešel.

Profil Petra Beránka na serveru eliteprospects.com