Organizační informace k přípravnému utkání s Trenčínem. Od 1.9. nové změny

Redakce • 01.09.2021

Svěřence trenérů Romana Stantiena a Jana Srdínka čeká před startem Chance ligy generálka, ve které vyzvou v odvetě slovenský extraligový tým HK Dukla Trenčín. Od 1. září se mění znění vládních opatření, která přímo zasahují i do organizace sportovních utkání. Většina zůstává beze změny. Hlavní novinkou je, že bude již plně otevřena tribuna na stání, kde si fanoušci mohou užívat hokej již ve stoje.

Online prodej vstupenek

• Lístky jsou v prodeji na tomto odkaze.
  • Vstupné na přípravné zápasy je jednotné 80 Kč.
  • Permanentkáři mají vstup zdarma.

Tribuna stání od 1.9. opět plně otevřena

• Dle aktuálních vládních opatření je již povoleno plně využívat tribunu na stání.

Kapacita

• Počet diváků ve vnitřních prostorech během sportovního utkání je již možno naplnit i nad 3000. Fanoušci se tak nemusí bát, že by se na zápas nedostali.

Co je potřeba splňovat ve vnitřních prostorách stadionu?

Při vstupu na zimní stadion je nadále nutné se prokázat jedním z níže popsaných potvrzení.

• Potvrzení o negativním RT-PCR testu ne starší 7 dnů.
  • Negativní POC (antigen) test ne starší než 72 hodin.
  • Národní certifikát o dokončeném očkování, u něhož od poslední dávky uplynulo nejméně 14 dní.
  • Doklad o prodělání laboratorně potvrzeného onemocnění Covid-19, u něhož uplynula doba izolace a od prvního pozitivního testu neuplynulo více než 180 dní.
  • Čestné prohlášení o negativním výsledku antigenního testu nejdéle před 72 hodinami ve škole nebo ve školském zařízení.

Osoby, které alespoň jednu z těchto podmínek nesplňují (s výjimkou dětí do 6-ti let) nebo vykazují klinické příznaky onemocnění covid-19, nemohou být na sportovní utkání vpuštěny.

Splnění podmínek je organizátor utkání povinen při vstupu osoby na stadion kontrolovat. Osoba je mu povinna splnění podmínek prokázat buďto formou certifikátu nebo v aplikaci Tečka. Pokud tak neučiní, nemůže být na utkání vpuštěna.

Vstoupit a pobývat na stadionu můžete pouze s respirátorem nebo obdobným prostředkem (bez výdechového ventilu s filtrační účinností alespoň 94 %, např. FFP2, KN95, u dětí do 15 let lze použít zdravotnickou obličejovou masku) – to neplatí zejména pro děti do 6 let věku.

Samotest na zimním stadionu

• Pokud fanoušek nemá žádné z výše zmíněních potvrzení, nemusí se obávat. Na zimním stadionu na pokladně č. 1 je v prodeji samotest za 50 Kč, který si může sám udělat ve stanu u pokladen. S negativním testem a platnou vstupenkou či permanentkou bude poté vpuštěn do hlediště.