Páteční večer obstará duel se Znojmem

Jan Hrbáček • 21.09.2006

V s e t í n - Nepovedené utkání s Českými Budějovicemi bude chtít odčinit vsetínské mužstvo na domácím ledě proti Znojmu. Podruhé za sebou se Valaši představí doma a tentokrát půjde o to, zda se dokážou odlepit z 13. místa tabulky extraligy, kam po úterní prohře 1:3 klesli. Nebude to ale nic jednoduchého, Orli a speciálně útočník Jiří Dopita na Vsetín umí zahrát. Jistě si přesně před rokem vzpomínáte na vyrovnané utkání, které tři minuty před koncem třetí třetiny rozhodl svým gólem právě Dopita.

Ať už přijede Jiří Dopita na Vsetín v kterémkoliv dresu, pravidelně se stává katem týmu, kterému léta šéfoval. Tentokrát zmařil vsetínské naděje alespoň na bod brilantní akcí v 57. minutě: v přečíslení stahovačkou znemožnil obránce a poté si rychlou kličkou do bekhendu vychutnal i brankáře Martina Štefla. - Aleš Koňařík (27.9.2005)

Vsetín doma neporazil Orly 4 roky

Znojmo prožívá velmi dobrý start do sezóny. V šesti utkáních posbíralo jedenáct bodů a v tuto chvíli figuruje na 4. místě tabulky české nejvyšší soutěže. Orli porazili postupně Kladno, Třinec, Plzeň a Liberec, v poměru 1:2 pak podlehli Spartě a Zlínu. Statistiky vedou s pěti body Karel Plášek (3+2) a bývalý vsetínský kapitán Jiří Dopita (3+2). V brance kraluje Jiří Trvaj s výtečnou úspěšností zákroků nad 95 %. Ve Zmojmě působí i další bývalí vsetínští hráči Pavel Selingr a Radim Kucharczyk.

Orli přijedou na Lapač ve velmi omezené sestavě, protože část jejich mužstva skolila viróza. Vsetín bude pro páteční utkání postrádat pouze obránce Lukáše Bolfa. Další bek Dušan Brincko ze Sarezy tentokrát do zápasu zřejmě nezasáhne, naopak Waldemar Pelikovský by měl být připraven. Zápas bude mít pikantní příchuť pro Jakuba Krause, který právě loni ve Znojmě působil.

Už dlouhé čtyři roky čekají Valaši na výhru nad Znojmem. Dočkají se jí v sedmém kole O2 extraligy sezóny 2006-07? Uvidíme v pátek v 17:00.