Vstupenky online
  80. narozeniny

Play-off startuje! Vsetín se o semifinále popere s Novým Jičínem

Jan Tajzler, Radek Bařina • 27.02.2015

Vrchol sezony je tady! Středečním duelem s Karvinou udělali vsetínští hokejisté definitivní tečku za uplynulou základní části. Vsetín bojoval do poslední chvíle o co nejlepší výchozí pozici pro play-off, nakonec skončil na třetím místě, což mu přisoudilo pro čtvrtfinále z Nového Jičína. Čtvrtfinálová série odstartuje v sobotu od 17:30 ve Vsetíně, v pondělí je na plánu odveta na ledě severomoravského celku, bitva o semifinále se hraje na tři vítězné zápasy. Fanoušci obou klubů mohou být spokojeni alespoň s dojezdovou vzdálenosti na stadiony, ale jak jsou spokojeni se svým soupeřem hráči? A co vlastně je třeba vědět o Novém Jičínu ještě před startem této série? To si můžete přečíst v našem rozsáhlém prewiev.

Úspěšnou základní část mají za sebou hokejisté VHK Vsetín, S přehledem totiž splnili cíl umístit se v první čtyřce, díky čemuž do play-off vstupují s výhodou domácího prostředí. Přesto se v sezóně našlo pár zaškobrtnutí, na která by Valaši raději zapomněli. Nejvíc je asi mrzí zbytečná ztráta bodů z duelu s Technikou, díky které přišli o druhou příčku a tím i důležitou výhodu Lapače pro případné semifinále. Jak moc Vsetínští budou této ztráty litovat, se však ukáže až v budoucnu, v první řadě totiž musí vyřadit Nový Jičín, což rozhodně nebude lehký úkol.

Předprodej vstupenek pro první a druhý domácí zápas

Držitelé permanentek na sezení si mohou zakoupit vstupenky na stejné místo na první a druhý domácí zápas na vrátnici u hlavního vchodu na ZS v tyto termíny:

čtvrtek 26. února - od 15 do 17 hod.

pátek 27. února - od 15 do 17 hod.

Předprodej vstupenek na stání bude probíhat v tyto dny:

středa 25. února - od 16:30 do 18 hod. (pokladna ZS - hosté)

čtvrtek 26. února - od 15 do 17 hod. (pokladna ZS - domácí)

pátek 27. února - od 15 do 17 hod. (pokladna ZS - domácí)

V sobotu 28. února budou pokladny na první zápas otevřeny od 16 hod. Začátek utkání je jako obvykle od 17:30.

Ceny vstupenek pro play off: sezení: 70,-Kč stání: 50,- Kč

Soupeře z 35 km vzdáleného města si někteří přáli, jiní ne. Každopádně je jisté, že duely s Novým Jičínem přinesou spoustu napínavých okamžiků, vypjatých momentů, ale i taktizování či kouskování hry. Velkou devízou pro VHK může být to, že mu vsetínští fanoušci nejspíš připraví domácí prostředí ve všech zápasech série. Nový Jičín totiž je, nejen díky nevelké vzdálenosti, oblíbenou destinací fanoušků zelenožlutých. Na zápasy základní části se svým počtem pravidelně minimálně vyrovnávají množství domácích a ve vyřazovacích bojích by měl být tento fakt ještě znásoben. Věřme tedy, že fanoušci nezklamou a připraví svým ovečkám ve všech zápasech bouřlivou a domácí atmosféru – takovou, jakou umí vytvořit jen a pouze oni!

NOVÝ JIČÍN: Po jednoleté odmlce znovu v play-off

V Novém Jičíně měli před sezonou jasný cíl, napravit zpackaný ročník 2013/2014 a znovu zasáhnout do play-off, k tomu všemu kurz horní poloviny tabulky. Po konci základní části mohu být v Novém Jičíně spokojeni, tým bez větších problému držel pozice pro play-off a chvíli dokonce atakoval čtvrté místo, vinou nevyrovnaných výkonů se však v severomoravském městě musí spokojit s konečnou šestou příčkou, kterou svěřenci trenéra Flašara vydolovali až v posledním kole na ledě Valašského Meziříčí. Pojďme se nyní podívat, jak se jičínským hokejistům dařilo proti Vsetínu v základní části.

Nový Jičín zahajoval soutěžní ročník právě ve Vsetíně, už tehdy bylo jasné, že vzájemné souboje budou přinášet vyrovnaný a bojovný hokej, i když se hostům z Nového Jičína nepodařilo jedinkrát překonat Hromadu, museli se Valaši na vítězství pořádně nadřít. Skvěle zachytali oba brankáři a sešli se spolu při předávání cen pro nejlepší hráče zápasu. Tento fakt potvrdil ve svém ohlasu k utkání také hostující trenér Aleš Flašar: „Když to tak řeknu, tak dnes jsme prohráli s Hromadou, protože chytal fantasticky. Nemáme se za co stydět. Bohužel bez branek se nevyhrává a dnes vyhrál šťastnější tým.“

Jízdní řád čtvrtfinále play off

Jednotlivé série se hrají na tři vítězná utkání, pro jednu sérii tak připadá v úvahu maximálně pět zápasů.

ČF1: Vsetín - Nový Jičín (sobota 28.2.)

ČF2: Nový Jičín - Vsetín (pondělí 2.3.)

ČF3: Vsetín - Nový Jičín (středa 4.3.)

ČF4: Nový Jičín - Vsetín (pátek 6.3)

ČF5: Vsetín - Nový Jičín (neděle 8.3.)

Odveta v Novém Jičíně vyšla domácím skvěle, jičínský stadion burácel již v první minutě utkání a domácí hráči připravili svým fanouškům ještě šest důvodu k radosti. Valaši se snažili držet s houževnatým soupeřem krok, ale domácí vždy dokázali odskočit a konkurentovi z Valašska tentokrát bodovat nepovolili. „Hráli jsme proti nejlepšímu týmu, který u nás doposud hrál, a předvedli jsme nejlepší výkon. Jsem strašně rád. Potřebovali jsme vyhrát dvakrát po sobě. Dokázali jsme Vsetín přehrát v tom, že jsme hráli chytřeji a před celým týmem smekám,“ ocenil atraktivitu utkání jičínský lodivod Flašar.

Třetí bitvu hostil vsetínský Lapač. Nový Jičín se při výpravě do valašské metropole těšil asi nejlepší formě, kterou jsme u něj mohli v základní části zaznamenat a do Vsetína přijížděl z bilancí patnácti bodů z posledních šesti utkání. Modrobílí začali na Lapači velmi dobře a po první třetině drželi nadějné vedení 2:0. Domácí hráči dokázali sice srovnat na 2:2, ale Flašarovi hoši si vedení vzali záhy zpět a po laxním výkonu domácích dokázali ze Vsetína odvést tři body za vítězství 5:3. „ Někteří naši hráči si dnes šli zahrát a ne vyhrát. Mě to moc hlava nebere, myslím si, že bychom měli být mnohem víc motivovaní a nabuzení na zápas. První třetina byla tragická, a když jsme se konečně dostali do utkání a vyrovnali na 2:2, tak necháme soupeře naší lajdáckostí, kdy jedeme ve čtyřech do útoku a nezajistíme se, odskočit na 2:3. Poslední třetinu není třeba komentovat,“ takhle kriticky se ohlížel za utkání s Novým Jičínem trenér Luboš Jenáček.

Ve čtvrtém klání na ledě Nového Jičína měl Jenáček přeci jen větší důvod ke spokojenosti. Vsetínští se tentokrát dostali do vedení jako první, domácí sice dokázali vždy srovnat krok s Valachy, ale výkon zelenožlutých byl o poznání lepší než při posledním měření sil ve Vsetíně. Možná i díky skvělému výkonu brankáře Šrámka dospělo utkání až do samostatných nájezdu, kde bonusový bod pro Vsetín zařídil Josef Daněk. „Průběh zápasu pro nás nebyl moc příznivý, ale myslím si, že zhruba od poloviny utkání jsme hráli velice dobře. Pak už jsme byli lepším týmem. Jičín hrozil z protiútoků a přesilových her, ale my jsme měli od půlky zápasu více ze hry. Výborný výkon předvedli oba brankáři, ale my jsme byli o ten gól lepší,“ vyjádřil se tentokrát spokojený Jenáček.

POZOR! V sobotu soutěž pro fanoušky

Ve všech domácích utkáních play-off bude probíhat divácká soutěž. Pravidla budou již klasická, po konci první třetiny vystřeleny mezi diváky tenisové míčky a tři šťastní jedinci v nich najdou pozvánku ke střelbě na branku, která proběhne na konci druhé přestávky. Na sobotní úvodní utkání play-off věnuje ceny do soutěže firma Řeznictví Jan Černocký ze Vsetína a výherci se mohou těšit na nákupní poukázky do jejich prodejny na Smetanově ulici na Vsetíně.

Pokud se podíváme na výsledkovou bilanci Nového Jičína v základní části, zjistíme, že severomoravský tým podával spíše nevyrovnané výkony. Vůbec nejlepší období prožili v Novém Jičíně při závěru první poloviny základní části, kdy se Flašarovým svěřencům podařilo z osmi po sobě jdoucích utkání vytěžit 21 bodů, což je třetina celkové bodové sbírky. Ve zbytku soutěže se Nový Jičín tak trochu houpal, po novém roce si dokázal ještě připsat sérii tří vítězství, tu však vystřídala výsledková mizérie trvajíc čtyři utkání v řadě. Jičínským pak příliš nevyšla závěrečná čtvrtina soutěže, za kterou si dokázali připsat pouze 11 bodů, modrobílí totiž vyhrávali pouze v utkáních, ve kterých byli výrazným favoritem, výjimkou potvrzující pravidlo je výhra v prodloužení na ledě brněnské Techniky.

I přesto že v Novém Jičíně neprožili v závěru základní části zrovna bodové hody, nelze sílu soupeře podceňovat. Kádr je velmi dobře poskládaný, nechybí mu mladí talenti, silná střední generace ani cenné zkušenosti ostřílených borců. Začněme v brankovišti, zde má trenér Flašar k dispozici vyrovnanou dvojici brankářů Davida Iláše s Lukášem Šrámkem. Iláš má odchytáno celkem 21 utkání, během svých minut získal průměr 2,86 branky na zápas s procentuální úspěšností zákroku 89,66 a svým spoluhráčům dokázal také dvakrát pomoc svému týmu vychytanou nulou, když zavřel svou bránu v ostravské Porubě a čísla vylepšoval také v domácím utkání s Břeclaví. Jeho kolega Lukáš Šrámek odchytal o jedno utkání víc, dopracoval se k průměru 3,21 branky na jedno utkání s úspěšností 88,79%.

Obrana Nového Jičína, to je mix nadějných mladíků a zkušenosti. Vůbec nejproduktivnějším mužem novojičínské defenzivy je Patrik Flašar, důrazný bek nasbíral celkem dvacet bodů za 4 branky a 16 asistencí. Po čtrnácti bodech podpořili defenzívu svého týmu také Petr Prokop či exmeziříčský kapitán Přemysl Vašut. Obrana Nového Jičína nese ve svých řadách plno vsetínských stop, krom zmiňovaného Vašuta, jenž si na Vsetíně zahrál v mládežnických extraligách, zde najdeme Michala Žáka 1+6. Dále pak Jakuba Hrušku také on si ve Vsetíně vyzkoušel nejvyšší soutěž v dresu juniorky. Vsetínští fanoušci si však nejvíce budou pamatovat jméno Michala Horáka, ten pamatuje poslední sezony Valachů v nejvyšší soutěži dospělých a po uzdravení je připraven Novému Jičínu pomoct proti Vsetínu ve čtvrtfinále play-off. Klid a rozvahu do hry bude Novému Jičínu přinášet také Lukáš Vnenk 3+3.

Pojďme do útoku. Také zde je ideálně namíchaný koktejl, v základní části se nejproduktivnějším mužem stal Jakub Lehečka, také on zkoušel štěstí ve Vsetíně, ale dařit se mu začalo až v modrobílém dresu, každopádně bilance 12+25 je obdivuhodný progres mladého útočníka. Vsetínská defenziva bude muset být v pozoru i před Martinem Kabeláčem 11+17, stejně tak i Robinem Gebauerem se shodnou bilancí 11+17. Šikovně zacházet s kotoučem umí také Jakub Ižacký či stálá opora novojičínského celku Adam Uhlár. Pořádnou porci zkušeností pak tomuto mixu dodává duo matadorů David Mikšan a také Pavel Hanák, přesně ví, co je zapotřebí při výrobě úspěchu ve vyřazovací části.

Nový Jičín se se základní části rozloučil šestým místem. Nyní se však všechny statistiky a výsledky mažou, stojíme na prahu nové soutěže, do které Nový Jičín vysílá velmi silný tým, jehož cílem bude ukončit Vsetínu sezonu a postoupit dál. Vzhledem k vzájemným střetnutím odehraným v základní části, lze očekávat vyrovnanou sérii ve které zvítězí větší hlad po úspěchu.

VSETÍN: Budou Valaši těžit z výhody domácího prostředí?

Do tolik očekávaného čtvrtfinále vstoupí Vsetínští takřka v nejsilnější sestavě. Výjimkou nejspíš bude pouze absence Grebenjuka, který se léčí po otřesu mozku. Ruského beka zřejmě nahradí v první obranné dvojici Michal Hryciow. Talentovaný obránce bude na ledě „pod dohledem“ legendy Radima Tesaříka, na jehož zkušenosti i kvalitu budou Vsetínští samozřejmě hodně spoléhat. Zkušenostmi oplývá i druhá obrana, která se v posledních kolech ustálila ve složení Vrba – Nedbálek. Třetí defenzivní duo tvořili v posledním zápase základní části Tichý s Báchorem, tu čtvrtou pak Haloda a Štědrý. Je však otázkou, za v tomto složení nastoupí Valaši i do duelu s Novým Jičínem.

Hlavní defenzivní složkou týmu jsou pochopitelně gólmani. Jejich důležitost v bitvách play-off ještě několikanásobně roste a duelech proti týmům se smrtícími protiútoky to platí dvojnásob. Nový Jičín k takovým celkům rozhodně patří. Stačí vzpomenout na jeho letošní výhru z Lapače. Pravda, většina fanoušků si spíše vzpomene na nekonečné diskusní kroužky s rozhodčím pod taktovkou trenéra Flašara, ti s lepší pamětí si ale krom toho vybaví i rychlé protiútoky a jejich kvalitní zakončování. Přesně to lze od Nového Jičína očekávat i tentokrát.

Jedničkou ve Vsetínské brance je Petr Hromada, s úspěšností zákroků těsně nad 91 %. Co kdyby však trenéři zkusili Nový Jičín zaskočit Lukášem Plškem? Zkušený brankář se umí na klíčové zápasy připravit, vždyť vloni to byla především jeho zásluha, že VHK prošel až do semifinále. Nechme se tedy překvapit, pro jakého gólmana se nakonec Jenáček s Hlobilem rozhodnou.

Další čtvrtfinálové dvojice:

● Přerov - Břeclav

● Poruba - Hodonín

● Technika - Opava

V útoku budou Vsetínští samozřejmě spoléhat především na Jana Kolaříka Nejproduktivnější hráč základní části si v závěru základní části skvěle sedl s Danielem Vaňkem a na Valašsku doufají, že jejich dobrá forma se přenese i do play-off. Totéž platí i pro třetího do party Davida Vítka, jehož důrazná a poctivá práce je pro fungování ofenzivně laděného útoku nezbytností. Druhou lajnu táhnou dravci Slováček s Hrazdirou, doplnění zkušeným Martinem Ambruzem. Třetí formace bude sázet na znovuzrozeného kanonýra Františka Zúbka, a své budou chtít říct i mladé pušky ze čtvrté formace Kývala – Daněk – Štrbík.

Krom zodpovědné pozorné hry a výkonu gólmanů je právě dravost a výborný pohyb další ingrediencí receptu na zkušený, ale ne až tak dobře bruslící celek Nového Jičína. Povede se Vsetínu dle tohoto receptu ukuchtit výhru a postup do semifinále? Dramatické čtvrtfinále startuje již v sobotu!

Předpokládané sestavy:

Vsetín: Hromada – Tesařík, Hryciow, Nedbálek, Vrba, Haloda, Tichý, Báchor, Štědrý – Vítek, Vaněk, Kolařík – Ambruz, Hrazdira, Slováček – Zúbek, Ondráček, Podešva – Štrbík, Daněk, Kývala.

Nový Jičín: Iláš (Šrámek) – Žák, Flašar, Hruška, Vašut, Vnenk, Horák, Cabák – Gebauer, Mráz, Kabeláč, Mikšan, Lehečka, Novosad, Ižacký, Hanák, Zetík, Novotný, Uhlár.