Vstupenky online
  80. narozeniny

Pod Ještědem se vypouští Tygři, odolá Lapač jejich smečce?

Petr Vychopeň • 27.02.2008

V s e t í n - „Nastává vrchol sezóny. Ty okamžiky, na které se od léta dřeme,“ avizoval při nedávném rozhovoru gólman Petr Hromada, jehož slova teď platí dvojnásob. Už ve středu se totiž začne lámat chleba, a to od 17:00 na vsetínském Lapači. Domácí zde vyzvou Liberec, který do valašských končin zavítá z pohodlí pátého místa a tedy lepšími papírovými předpoklady k vítězství. Ty ovšem k triumfu nestačí. „V play off může vyhrát kdokoliv. Je to dost i o štěstí, padají divné branky, rozhoduje psychika. Jednoduše hraje roli více faktorů než jindy,“ poznamenal o ošidnosti vyřazovacích bojů Josef Turek.

Bílí Tygři Liberec - 85 bodů, skóre 187:131, 5. místo!

Tygři procházeli základní části velice svědomitě a dařilo se jim. Putovali od výhry k výhře a když už se našel tým, který jim vystavil stopku a okradl je o body, jejich černá série proher neměla delšího trvání než dva zápasy bodového pustu. Výjimkou se stal finiš základní části, který Liberečtí jakoby vypustili a posledních pět utkání na své soupeře nestačili. To bylo pod Ještědem dost nezvyklé a nevídané.

I díky tomuto hroznému závěru se nakonec Severočeši umístili "až" na páté pozici za kolegy z Karlových Varů. Osmifinálový soupeř Valachů také těží z toho, že má širokou základnu mladých hráčů a zejména s dorostenci mohou kšeftovat mezi "A" týmem a "B" týmem. O konkurenci v týmu, na kterou si stěžuje vsetínský trenér Turek, tak mají v Liberci postaráno.

Roman Chlouba, Daniel Skalický a Filip Jánošík. To je trojlístek nejproduktivnějších hráčů, kterými Liberec disponuje a na které by si měli vsetínští dorostenci dát pozor! Jen oni tři totiž nasbírali cestou základní části 149 kanadských bodů. Mezi další hvězdné Tygry lze zařadit Martina Vaška s 35 body nebo gólmana Jakuba Pyrochtu s procentuální úspěšností 90.69%.

Očima Petra Hromady

Petře jak hodnotíš los, který vám do osmifinálové cesty přivál Liberec? Spokojenost?
Tygři mají kvalitní mužstvo s útokem, jenž patří v lize ke špičkovým. Možná trochu přijatelnější by pro nás byly vrstevníci z Karlových Varů, ale o tom můžeme jen spekulovat. Tady už si člověk nevybírá a ono není až tak podstatně, na koho narazíte.

Na co si budete muset dávat největší pozor?
Určitě na jejich forvardy. Máme nacvičené i nějaké signály. Rozhodovat bude určitě defenzivní fáze.

Jaké si dáváte šance na to, že Tygry vyřadíte?
Je to podle mě 50 na 50. Určitě napoví jubilejní střet.

Na co by si naopak měli dát pozor vaší vyzyvatelé?
V play off se nehraje nijak extrémně na krásu. Chceme jim jejich hokej co nejvíce znepříjemnit a potom rozhodnout!

Předešlá vzájemná utkání:

Vsetínská hokejová a.s. - Bílí Tygři Liberec 3:2 (0:0, 2:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 30. Horehleď (Ptáčník), 32. Vávra (Pořický), 59. Kozák (Vrba) - 51. F. Jánošík (Bortňák, A. Jánošík), 58. Vlach (Bortňák).

Bílí Tygři Liberec - Vsetínská hokejová a.s. 4:2 (3:0, 0:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 3. Jánošík, 6. Skalický (Vlach), 12. Vašek (Bulíř), 59. Lacek - 47. Horehled (Kozák), 53. Ptáčník (Vávra).

Sestavy z minulého kola:

Vsetín: Hromada - Trška, Jaškin M., Synek, Hladký, Mikuláštík, Tyralík - Ptáčník J., Vávra, Kentoš, Pořický, Kozák, Jaškin D., Kubo, Podešva, Kajaba, Horehleď, Skřipka.

Liberec: Pyrochta - Jurčák, Kulda, Příkazský, Lacek, Vašek, Jánošík F., Bulíř, Bulva, Jánošík A., Filippi, Bittner, Skalický, Chlouba, Šetka, Maďar, Rohal, Mulač, Dám, Morong, Miškovský.