Pokoří dorostenci tradiční soupeře i napodruhé?

Václav Trávníček • 01.02.2008

V s e t í n - Dvojici tradičních soupeřů připravil pro vsetínské dorostence los jednačtyřicátého a dvaačtyřicátého kola. V pátek se nejprve představí na ledě sousedního Zlína, v sobotu doma přivítají Vítkovice. Výběr trenéra Turka, který si minulý týden zajistil vítězstvím 7:2 nad Třebíčí účast ve vyřazovacích bojích, už oba rivaly v předchozích duelech porazil. Bude tedy zajímavé sledovat, zda se vsetínským mladíkům povede husarský kousek zopakovat. Vzhledem k tomu, že se dorostenci nemusí strachovat o účast v play off, však visí otazník nad sestavami. Je totiž možné, že si některé starší hráče vyberou trenéři Žilka s Jenáčkem pro zápasy juniorky.

Zlín: 4. místo, 80 bodů, skóre 139:83

Vsetínští by na zlínském ledě rádi sebrali všechny body, ale ví, že cesta k tomu nebude jednoduchá. Přestože v prvním vzájemném duelu Berany porazili. „Teď to bude o něčem jiném,“ soudí kouč Turek. „Domácí budou favority zápasu, mají v kádru plno reprezentantů, které jsem teď s panem Kopeckým nominoval na turnaj do Švédska,“ dodává trenér, jehož tým od minulého vzájemného střetu oslabil o dva obránce – sourozence Vrbovy. „Aspoň si ověříme, na co máme a na co ne. Každopádně do toho dáme všechno. Nastoupit do utkání s přílišným respektem a zakřiknutím se nevyplácí,“ ví Turek.

Jeho svěřenci by si měli dát pozor na Matějíčka, který měl v minulém kole lví podíl na porážce Komety 4:1, když si připsal dvě branky. Nejproduktivnějšími hráči je však dvojice útočníků Jakub Šlahař (19 + 19) a Martin Šoula (17 + 19). Také díky nim se Berani usadili na čtvrtém místě tabulky, což z nich dělá nejúspěšnější moravské mužstvo.

Vítkovice: 13. místo, 64 bodů, skóre 122:111

Třinácté Vítkovice předvádějí v poslední době velmi nevyrovnané výkony. V jednom kole porazí Opavu 6:5, v tom následujícím podlehnou Olomouci 1:6. Nevyváženost vítkovických výkonů ilustruje minulé dvojkolo. Severomoravané nejprve zdolali Jihlavu 2:1 a hned druhý den selhali se suverénně nejslabším Šumperkem ve stejném poměru. Tento fakt by mohl vsetínským dorostencům nahrát. Nebo ne? „Sobotní utkání s Vítkovicemi bude určitě těžší než ten minulý,“ míní Turek. „Nastoupíme proti jinému týmu, protože minule si hodně jejich hráčů vyžádala juniorka. Sparta, Zlín nebo Karlovy Vary mají oproti nám širokou základnu hráčů. Jejich kluci jsou pořád vytíženi, mají i béčka, takže se pořád cítí pod tlakem. Pořád makají na plné obrátky. To u nás trochu chybí. Naši hoši necítí v zádech tu zdravou konkurenci, ten svůj post mají svým způsobem jistý, což je někdy na škodu,“ říká.

Produktivitu ostravského mužstva vede Michal Hlinka, jenž má v průměru více než jeden kanadský bod za utkání (18 + 15). Na záda mu dýchá Lukáš Kucsera, který se pyšní osmadvaceti body za 12 branek a 16 asistencí. Dokáží Valaši vítkovické střelce ubránit?

Předchozí vzájemná utkání:

30.kolo: Vsetín – Zlín 4:2
Branky: 7. Jaškin M. (Kentoš), 16. Vávra (Matuštík), 24. Kubo (Jaškin D.), 43. Vrba L. (Kentoš) - 48. Valenta (Šoula, Sedlář), 60. Holík (Galanta, Táborský).

31.kolo: Vítkovice – Vsetín 0:4
Branky: 2. Kubo (Ptáčník), 12. Vávra (Vrba L.), 33. Vrba L. (Mikuláštík), 56. Jaškin D. (Vávra).

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Hromada - Trška, Jaškin M., Synek, Mikulaštík, Tyralík- Ptačník M., Ptačník J., Kentoš, Matušík, Pořický, Kozák, Podešva, Jaškin, Kubo, Kajaba, Horehleď.

Vítkovice: Mrázek - Prokop, Hruzík, Pastor, Kovář, Hudeček, Koziol, Hanulík - Slovák, Šebesta, Řehák - Mareček, Němec, Stránský - Václavík, Gutierrez, Grubr - Celner, Pokorný, Rosypka.

Zlín: Kašík - Zábojník, Matějíček, Valenta, Řezníček, Haloda, Sadil, Sedlář, Chovanec, Doležálek, Kundera, Gazda, Šoula, Vodný, Merta, Kubát, Galuška, Holík