Pomohou noví hráči přestřihnout šňůru porážek?

Aleš Koňařík • 08.10.2004

V s e t í n – S dvěmi novými tvářemi vyjede vsetínské mužstvo vstříc Pardubicím, které v posledních třech kolech naplno bodovaly. V brance Vsetína se opět objeví Radek Masný, před kterým se bude o ukončení černé série rvát tým oslabený o zraněné Radivojeviče, Gřegořka, Dubce, Stantiena a Čechmánka. Křídelníci Somík s Veselým, čerstvé posily, se domácímu publiku poprvé představí vedle centra Rostislava Vlacha. Do hry by měl po devíti zápasech zasáhnout i Tomáš Demel.

Změny v Pardubicích: S Lašákem k titulu?

Když dvakrát za sebou zruinoval mistrovské sny Pardubic brankář Roman Málek (loni za Plzeň ve čtvrtfinále, předloni za Slavii ve finále), došlo v brankovišti na střídání stráží. Dosavadní jedničku Adama Svobodu nahradil slovenský reprezentační gólman Ján Lašák, jemuž bude krýt záda zkušený Jaroslav Kameš, který se Vsetínem vybojoval jeho poslední mistrovský titul. Další osobnost spojená se vsetínským hokejem, útočník Jiří Dopita, byl pro letošní sezónu zvolen kapitánem mužstva.

Pardubičtí se poohlédli i po nových obráních, ze Znojma přišli David Havíř s Janem Snopkem, trest za doping byl zkrácen Michaelu Vyhlídalovi. Na startu nového ročníku se musel s aktivní kariérou rozloučit Libor Zábranský, u něhož lékaři diagnostikovali srdeční vadu, další zkušený zadák Michal Sýkora zase prodělal operaci kolenních vazů. Přesto si Pardubice nemohou naříkat na úzký kádr, přetlak především v útočných řadách, kam se nevešel třeba ani Tomaž Razingar, řeší hostováním svých hráčů: příkladem je i nyní vsetínský útočník Lubomír Pištek, pro kterého bude mít zápas jistě pikantní příchuť.

Zámořské posily: Dlouhé čekání Milana Hejduka

Excelentní útočník zabředl ze začátku stejně jako celé mužstvo do letargie, při pohledu na předloni nejlepšího střelce NHL byste se spíše divili, kdo to jezdí po ledě se jmenovkou Hejduk. Na první zápis do střelecké listiny čekal osm zápasů, trefil se až v utkání s Karlovými Vary. Na svou spolupráci s Jiřím Dopitou z Edmonotonu se rozpomenul Aleš Hemský, tri krajánků ze zámoří uzavírá Jan Bulis.

Událost léta: Krátká mise Františka Výborného

O událost léta se v pravém slova smyslu nejedná, je však dosud nejvýznamnější pardubickou causou sezóny. Klub se po loňském vyřazení z play-off rozhodl ukončit spolupráci s Milošem Říhou a sáhl po trenérovi zvenčí. Zkušený kouč, spjatý především se Spartou, vydržel na pardubické střídačce pouhých šest kol a poté sám nabídl rezignaci.

Vsetín vs. Pardubice 2003/04

8.kolo Pardubice – Vsetín 2:3pp (1:0, 0:2, 1:0 – 0:1)
Branky:
13. Razingar (M.Sýkora), 59. Průcha (F.Mrázek, Dopita) - 35. Sochor (Valko), 37. Hudec (Selingr), 65.Ambruz.

21.kolo Vsetín – Pardubice 3:5 (2:0, 0:2, 1:3)
Branky:
8.Hudec (Luža), 13. Stantien (Jaškin), 53. Mareš (Vak, Selingr) - 27. M. Sýkora (Mudroch, Dopita), 31. Jaroslav Kudrna (Zábranský), 50. Dopita (T. Blažek), 54. Dopita (Mudroch, T. Divíšek), 59. Dopita.

34.kolo Pardubice – Vsetín 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky:
22. P. Sýkora (Mrázek, Divíšek), 38. Dopita (Mudroch), 50. Divíšek (Mrázek)

47.kolo Vsetín – Pardubice 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Branky:
47. Hruška (Stantien, Kowalczyk), 60. Sedlák (Jaškin, Kowalczyk).

Pravděpodobné sestavy:

Vsetín: Masný - Jaškin, Frolo, Hrabal, Kowalczyk, Klesla, Němec, Vašut - Brabenec, Vlach, Selingr - Zadina, Vak, Pištek - Radivojevič, Pavliš, Stantien - Kovář, R. Hruška, Korotvička.

Pardubice: Lašák - Snopek, Mudroch, A. Novotný, Pácal, Linhart, Havíř - A. Hemský, Dopita, T. Blažek - Hejduk, Mikeska, Bulis - P. Sýkora, Rolínek, Korhoň - Kolář, Koukal, Průcha.