Pořád jsme se povzbuzovali a věřili si, komentuje duel s Kometou Jakub Jenáček

Helena Hegeďová • 01.03.2019

Za vsetínskou juniorku odehrál v letošní sezóně celkem sedm zápasů. Z nich si odnesl deset kanadských bodů a jeho průměr je tedy téměř jeden a půl bodu na utkání. I proti Kometě se devatenáctiletý obránce Jakub Jenáček dokázal prosadit. Jeho gól ubral z brněnského náskoku, ale podle nejstaršího ze vsetínských beků byla daleko důležitější branka jeho bratra na 2:2. „Ta byla podle mě nejdůležitější v celém zápase. Nakoplo nás to a ujasnili jsme si tím, že s nimi můžeme hrát vyrovnaně,” a dodává, že Valaši si po celý zápas věřili, „dostali jsme nějaké góly, ale nijak jsme se nepoložili.”

Jakube, s čím jste šli do prvního zápasu nové části?
Šli jsme do toho s tím, že musíme dobře bránit, protože mají šikovné hráče. Nehnat se nijak zbytečně dopředu, počkat si na svou šanci a poté se snažit jí využít.

S juniorkou jste hrál naposledy před více jak měsícem, sledujete její zápasy?
Ano, byl jsem na všechny domácí zápasy a sledoval jsem i venkovní, klukům jsem fandil.

Takže si určitě vzpomínáte, jak dopadlo poslední utkání s Kometou. Nebáli jste se podobného výsledku?
Na druhou stranu musím říct, že doma jsme je naposledy porazili. Venku se sice prohrálo, ale věděli jsme, že na ně máme.

Co jste očekávali od začátku utkání?
Čekali jsme, že na nás vletí. Tak to taky bylo. Dostali jsme nějaké góly, ale nijak jsme se nepoložili, pořád jsme se povzbuzovali a věřili jsme, že to otočíme zpátky. A vyšlo to.

Vy jste vstřelil první branku Vsetína, jak situace vypadala?
Tam dostal druhý obránce puk na modrou čáru. Přehrál mi to na druhou stranu, snažil jsem se jen obstřelit hráče a trefit bránu. Stál tam dobře Honza Petriska, takže gólman nic neviděl a spadlo to tam.

Ještě do konce třetiny jste srovnali. Nabudilo vás to?
Ano, to bylo podle mě nejdůležitější v celém zápase. Nakoplo nás to a ujasnili jsme si tím, že s nimi můžeme hrát vyrovnaně. No, a pak už to šlo.

Poté, co Kometa přečkala své první oslabení, vás dostala pod tlak. Vnímali jste to tak?
Určitě ano. Hlavně ve druhé třetině nás párkrát zmáčkli. Tam nás výborně podržel brankář, bez toho by to asi nevyšlo. Přečkali jsme to, občas tam byly hrozné pasáže, ale zvládli jsme je a pak jsme si to pohlídali.

Myslíte si, že i vy jste někde měli tlak?
Neměli jsme takový tlak jako Kometa, spíš jsme to hráli na protiútoky. Občas tam ale taky byly pasáže, kdy to bylo minimálně vyrovnané nebo jsme je přehrávali.

Do třetí třetiny jste vstupovali s náskokem, věřili jste si?
Ano, věřili jsme si, že to dokážeme udržet. I když je pravda, že už byly zápasy, kdy se to nepovedlo. Věřili jsme ale, že máme sílu a zvládneme to.

Závěr zápasu byl vyhrocenější, čím to podle vás bylo?
To bylo frustrací Komety. Myslím si, že nečekali takový výsledek a průběh zápasu. Byly tam nějaké souboje, ale to k tomu patří.

Byla tam i hromadná potyčka, z jaké situace vyplynula?
Tam se odrazil puk na brankoviště, brankář to přikryl a dva jejich hráči do něj po odpískání zajeli hokejkou. Samozřejmě jsme to tak nechtěli nechat a chytili jsme je. Strhla se tam šarvátka, protože nám zajeli do gólmana, udělaly se tam dvojice a myslím si, že to bylo v pořádku.

Hrál jste teď ve Valašském Meziříčí, jak to s vámi vypadá do dalších zápasů za vsetínskou juniorku?
Vůbec nevím. Teď jsem hrál s juniorkou, o den dřív jsem byl ve Valmezu. Teď čekám, jak se vyjádří vedení. Jestli budu hrát play-off za Valmez, nebo jestli budu tady s juniorkou o to play-off hrát a jak to vlastně celé bude. Momentálně vůbec nevím.